Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ВПЛИВ ІНГІБІТОРІВ АНІОННОГО ТРАНСПОРТУ І МОДИФІКАТОРІВ МЕМБРАНИ НА ПОСТГІПЕРТОНІЧНИЙ ЛІЗИС ЕРИТРОЦИТІВ

ВПЛИВ ІНГІБІТОРІВ АНІОННОГО ТРАНСПОРТУ І МОДИФІКАТОРІВ МЕМБРАНИ НА ПОСТГІПЕРТОНІЧНИЙ ЛІЗИС ЕРИТРОЦИТІВ

Назва:
ВПЛИВ ІНГІБІТОРІВ АНІОННОГО ТРАНСПОРТУ І МОДИФІКАТОРІВ МЕМБРАНИ НА ПОСТГІПЕРТОНІЧНИЙ ЛІЗИС ЕРИТРОЦИТІВ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,12 KB
Завантажень:
166
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ ПРОБЛЕМ КРІОБІОЛОГІЇ І КРІОМЕДИЦИНИ
Олійник Ольга Олександрівна
УДК: 57.043:612.111:352.462
ВПЛИВ ІНГІБІТОРІВ АНІОННОГО ТРАНСПОРТУ І МОДИФІКАТОРІВ МЕМБРАНИ НА ПОСТГІПЕРТОНІЧНИЙ ЛІЗИС ЕРИТРОЦИТІВ
03.00.19 - кріобіологія
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата біологічних наук
Харків – 2004 р.


Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Інституті проблем кріобіології і кріомедицини НАН України.
Науковий керівник: доктор біологічних наук, професор
Бондаренко Валерій Антонович, Інститут проблем кріобіології і кріомедицини НАН України, завідувач відділу кріофізіології клітини.
Офіційні опоненти: доктор біологічних наук, старший науковий співробітник
Розанов Леонід Федірович, Інститут проблем кріобіології і кріомедицини НАН України, провідний науковий співробітник відділу низькотемпературного консервування;
доктор біологічних наук, професор
Перський Євген Єфроїмович, Харківський національний університет ім. В.Н. Каразіна, завідувач кафедри біохімії.
Провідна установа: Харківський державний медичний університет МОЗ України, кафедра біохімії.
Захист відбудеться “ 18 ” січня 2005 р. о “13.30” годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 64.242.01 в Інституті проблем кріобіології і кріомедицини НАН України (61015, м. Харків, вул. Переяславська, 23)
З дисертацією можна ознайомитись в бібліотеці Інституту проблем кріобіології і кріомедицини НАН України (61015, м. Харків, вул. Переяславська, )
Автореферат розісланий “ 15 ”грудня 2004 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
член-кореспондент НАН України Гольцев А.М.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Протягом останніх років активно вивчається явище постгіпертонічного лізису еритроцитів (ПГЛ), яке полягає в руйнуванні клітин при їхньому перенесенні з гіпертонічних розчинів солей і неелектролітів у середовища з нормальною фізіологічною тонічністю [Божок Г.А., 1996, Пересецкая Н.М., 1996, Нипот Е.Е., 1997]. Подібний характер ушкодження клітин має важливе значення з позицій кріобіології, тому що в реальних умовах заморожування клітини піддаються циклічній експозиції в середовищах з високою тонічністю з наступним поверненням в умови ізотонії. Первинною фазою модифікації стану клітин є зміна розподілу іонів і води, що, у свою чергу, супроводжується зменшенням клітинного об'єму. В той же час, при наступному поверненні клітин у ізотонічні умови збільшення їхнього об'єму (“об'ємний зсув”) стає фактором, що обумовлює втрату структурної стабільності і лізис клітин.
Актуальність теми. На сьогодні доведено, що зміна об'єму супроводжується складним комплексом перебудов структурних елементів і зміною функціонального стану клітини [Bonangelino C.J. et al., 2001, Cicha I. et al., 2003]. У залежності від глибини об'ємних змін клітина може виявляти пасивну відповідь на зовнішні впливи, що може розглядатися як фактор, що викликає порушення її структури, або активну відповідь, що може розглядатися як адаптація [Pedersen S.F. et al., 2001]. Системи, що формують активну відповідь клітини, - це, насамперед, системи іонного транспорту, тому важливе значення має вивчення їхньої ролі в явищі ПГЛ. У свою чергу, пасивна відповідь клітин значною мірою визначається станом цитоскелета, що вимагає вивчення ролі цитоскелетних білків у реакції дегідратованих клітин на наступну регідратацію.
Особливість ПГЛ полягає в тому, що лізис клітин розвивається при відновленні їхнього об'єму з дегідратованого стану, при якому відсутні будь-які прояви гіпертонічного ушкодження, пов'язаного з підвищенням осмолярності середовища і зменшенням об'єму клітин на етапі осмотичної дегідратації [Farrant J., Woolgar A. E., 1972]. Однак сам факт розвитку ПГЛ дозволяє говорити про те, що на етапі осмотичної дегідратації усередині клітин відбуваються зміни, які сенсибілізують їх до повернення у фізіологічне середовище і виявляються при об'ємному зсуві. В даний час залишається неясним, які зміни структури цитоскелета і мембрани, стану транспортних систем можуть розглядатися як фактори, що сенсибілізують клітини до наступної регідратації з гіпертонічних середовищ.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: ВПЛИВ ІНГІБІТОРІВ АНІОННОГО ТРАНСПОРТУ І МОДИФІКАТОРІВ МЕМБРАНИ НА ПОСТГІПЕРТОНІЧНИЙ ЛІЗИС ЕРИТРОЦИТІВ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок