Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ФОРМУВАННЯ КОНЦЕПТУАЛЬНИХ ЗАСАД ТЕОРІЇ ПІДПРИЄМНИЦТВА В УКРАЇНСЬКІЙ ЕКОНОМІЧНІЙ ДУМЦІ ДРУГОЇ ПОЛОВИНИ ХІХ – ПОЧАТКУ ХХ ст.

ФОРМУВАННЯ КОНЦЕПТУАЛЬНИХ ЗАСАД ТЕОРІЇ ПІДПРИЄМНИЦТВА В УКРАЇНСЬКІЙ ЕКОНОМІЧНІЙ ДУМЦІ ДРУГОЇ ПОЛОВИНИ ХІХ – ПОЧАТКУ ХХ ст.

Назва:
ФОРМУВАННЯ КОНЦЕПТУАЛЬНИХ ЗАСАД ТЕОРІЇ ПІДПРИЄМНИЦТВА В УКРАЇНСЬКІЙ ЕКОНОМІЧНІЙ ДУМЦІ ДРУГОЇ ПОЛОВИНИ ХІХ – ПОЧАТКУ ХХ ст.
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,96 KB
Завантажень:
4
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
ДЕРЖАВНИЙ ВИЩИЙ НАВЧАЛЬНИЙ ЗАКЛАД
„КИЇВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ ЕКОНОМІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ІМЕНІ ВАДИМА ГЕТЬМАНА”
Кудласевич Ольга Миколаївна
УДК 330.83:330.5:330.3 (477)
ФОРМУВАННЯ КОНЦЕПТУАЛЬНИХ ЗАСАД ТЕОРІЇ
ПІДПРИЄМНИЦТВА В УКРАЇНСЬКІЙ ЕКОНОМІЧНІЙ ДУМЦІ
ДРУГОЇ ПОЛОВИНИ ХІХ – ПОЧАТКУ ХХ ст.
Спеціальність 08.00.01 – Економічна теорія та
історія економічної думки
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Київ 2008


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі історії економічних вчень та економічної історії ДВНЗ „Київський національний економічний університет імені Вадима Гетьмана” Міністерства освіти і науки, м. Київ.
Науковий керівник: доктор економічних наук, професор
Фещенко Валентина Михайлівна,
ДВНЗ „Київський національний економічний
університет імені Вадима Гетьмана”,
професор кафедри історії економічних вчень та
економічної історії
Офіційні опоненти: доктор економічних наук, професор
Кредісов Анатолій Іванович
Міжгалузевий інститут управління
Міністерства освіти і науки України,
ректор, професор кафедри менеджменту
кандидат економічних наук,
старший науковий співробітник
Толстов Ростислав Дмитрович,
ДУ „Інститут економіки та
прогнозування НАН України”,
провідний науковий співробітник відділу економічної історії
Захист відбудеться 5 травня 2008 р. о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.006.01 ДВНЗ „Київський національний економічний університет імені Вадима Гетьмана” за адресою: 03680, м. Київ, проспект Перемоги, 54/1, ауд. 317.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці ДВНЗ „Київський національний економічний університет імені Вадима Гетьмана” за адресою: 03113, м. Київ, Дегтярівська, 49-Г, ауд. 601.
Автореферат розісланий 4 квітня 2008 року
Вчений секретар спеціалізованої
вченої ради, доктор економічних наук,
професор Фукс А.Е.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Підприємництво є важливою складовою розвитку економіки ринкового типу, ефективність функціонування якого суттєво впливає на темпи економічного зростання, структуру та якість ВВП. У країнах з ринковою економікою розвиток підприємництва сприяє підвищенню рівня добробуту населення, створенню нових робочих місць, є основою для існування стабільної економіки та суспільства в цілому. Воно допомагає підтримувати конкурентний тонус в економіці, створює природну соціальну опору для суспільного устрою, заснованого на ринкових засадах, та формує новий соціальний прошарок суспільства – клас підприємців.
За умов становлення та розвитку ринкових відносин в Україні постає об’єктивна необхідність теоретичної розробки проблем функціонування підприємницької діяльності. На цій хвилі в 90-х роках ХХ ст. була зроблена спроба використати іноземні моделі підприємництва, зокрема монетаристську, але запровадження іноземних моделей, як відомо, не дало успішних результатів. Тому наразі постала необхідність розробки власної національної моделі підприємницької діяльності, яка б враховувала особливості ринкової трансформації економіки України. З метою ефективного розв’язання цієї проблеми надзвичайно важливим є аналіз та творче осмислення вітчизняного підприємницького досвіду, що враховує українську специфіку, менталітет та національні традиції, в тому числі досвіду, напрацьованого в Україні в другій половині ХІХ – початку ХХ ст. Висновки вчених другої половини ХІХ ст. можуть стати підґрунтям для кращого розуміння сучасного економічного розвитку та окреслити шляхи його поступу.
У дисертаційній роботі досліджується процес становлення та розвитку підприємництва в Україні в територіальних межах, що входили до складу Російської імперії. Увага зосереджується на розгляді закономірностей і особливостей становлення в основному промислового підприємництва, його основних форм та специфіки функціонування, оскільки сільськогосподарське підприємництво, маючи свої особливості, потребує, на нашу думку, окремих наукових розвідок для цілісного та глибокого вивчення цього феномену.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: ФОРМУВАННЯ КОНЦЕПТУАЛЬНИХ ЗАСАД ТЕОРІЇ ПІДПРИЄМНИЦТВА В УКРАЇНСЬКІЙ ЕКОНОМІЧНІЙ ДУМЦІ ДРУГОЇ ПОЛОВИНИ ХІХ – ПОЧАТКУ ХХ ст.

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок