Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Методи та апаратно-орієнтовані алгоритми синтезу процесорів швидких перспективних перетворень у системах візуалізації

Методи та апаратно-орієнтовані алгоритми синтезу процесорів швидких перспективних перетворень у системах візуалізації

Назва:
Методи та апаратно-орієнтовані алгоритми синтезу процесорів швидких перспективних перетворень у системах візуалізації
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
14,65 KB
Завантажень:
97
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
Харківський національний університет радіоелектроніки
Васильєв Микола Валерійович
УДК 004.383.5
Методи та апаратно-орієнтовані алгоритми синтезу процесорів швидких перспективних перетворень у системах візуалізації
05.13.13 – обчислювальні машини, системи та мережі
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Харків – 2003


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Харківському національному університеті радіоелектроніки Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник – доктор технічних наук, професор Руденко Олег Григорійович, Харківський національний університет радіоелектроніки, завідувач кафедри електронних обчислювальних машин.
Офіційні опоненти:–
доктор технічних наук, професор Хажмурадов Манап Ахмадович, Національний науковий центр "Харківський фізико-технічний інститут", начальник відділу математичного забезпечення;–
кандидат технічних наук, Голубничий Дмитро Юрійович, Харківський військовий університет, ст. викладач кафедри обчислювальних систем та мереж.
Провідна установа – Національний технічний університет України “КПІ”, кафедра спеціалізованих комп’ютерних систем, Міністерство освіти і науки України, м. Київ.
Захист відбудеться 22.10.2003 р. о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д .052.01 у Харківському національному університеті радіоелектроніки (61166, м. Харків, пр. Леніна, 14).
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Харківського національного університету радіоелектроніки (61166, м. Харків, пр. Леніна, 14).
Автореферат розісланий 19.06.2003 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради В.І. Саєнко


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. В імітаторах візуальних обстановок тренажерів транспортних засобів, а також при підготовці та в процесі трансляції телепередач на телецентрах та відеостудіях при виконанні складного перебивання кадрів, при монтажі та підготовці передач та фільмів, виникають проблеми, що пов’язані з обробкою “живих” зображень, гнучкістю процесу обробки, критерієм реального часу, якістю одержаного зображення та його відповідністю державним і міжнародним стандартам в області передачі й обробки телевізійних сигналів. Всі ці проблеми виникають при здійснюванні геометричних перетворень і відображенні реальних “живих” зображень за умов незалежності часу виконання перетворень від кількості елементів дискретизації зображення, а також при керуванні виконанням геометричних перетворень “живого” зображення в реальному часі.
Вимоги, яким повинні задовольняти вищевказані системи, що дозволяють реалізувати досить широкий комплекс перетворень, диктують необхідність використання в складі системи програмувальних засобів, а вимоги простоти обслуговування і низьких вартісних показників націлюють на використання найпростіших з них: мікропроцесорів і персональних ЕОМ.
Однак на цей час продуктивності найпростіших програмувальних засобів недостатньо для реалізації перетворення координат великих масивів елементів зображення в реальному часі. Тому в системі необхідна наявність апаратних засобів обробки інформації, що повинні бути досить універсальними і мати можливість перебудовуватися в залежності від виконання різних геометричних перетворень.
Існуючі на цей час системи провідних західних фірм, таких як Sony, Panasonic та інших, відрізняються вузькою спеціалізацією пристроїв за функціональним призначенням. Висока вартість необхідного користувачеві набору технічних засобів не дозволяє його придбати, а в Україні такі системи не випускаються. Декілька зразків пристроїв телевізійних відеоефектів "Естамп", які виготовлено в Росії (Санкт-Петербурзі) є громіздкими, ненадійними і не відповідають світовому рівню за функціональними можливостями. Тому гостро повстає питання створення на території України систем, які здійснюють перетворення зображень у реальному часі.
Для того, щоб здійснювати перетворення зображень у реальному часі, програмувальні засоби повинні встигати здійснювати необхідні обчислювальні операції за період розгорнення зображення на пристрої візуалізації.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 Реферат на тему: Методи та апаратно-орієнтовані алгоритми синтезу процесорів швидких перспективних перетворень у системах візуалізації

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок