Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ЕКОЛОГІЧНА СВІДОМІСТЬ ЯК УМОВА СТАНОВЛЕННЯ ЕКОЛОГІЧНОГО СУСПІЛЬСТВА

ЕКОЛОГІЧНА СВІДОМІСТЬ ЯК УМОВА СТАНОВЛЕННЯ ЕКОЛОГІЧНОГО СУСПІЛЬСТВА

Назва:
ЕКОЛОГІЧНА СВІДОМІСТЬ ЯК УМОВА СТАНОВЛЕННЯ ЕКОЛОГІЧНОГО СУСПІЛЬСТВА
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,86 KB
Завантажень:
348
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Екологічна свідомість як умова становлення екологічного суспільств
а


ХАРКІВСЬКИЙ УНІВЕРСИТЕТ ПОВІТРЯНИХ СИЛ
ІМ. ІВАНА КОЖЕДУБА
Варго Олександра Миколаївна
УДК 113:504.03+165.12
 
ЕКОЛОГІЧНА СВІДОМІСТЬ ЯК УМОВА СТАНОВЛЕННЯ
ЕКОЛОГІЧНОГО СУСПІЛЬСТВА
09.00.03 - соціальна філософія та філософія історії
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата філософських наук
 
Харків - 2006
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі філософії і політології Харківського національного автомобільно-дорожнього університету Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник: доктор філософських наук, професор
Чаплигін Олександр Костянтинович,
Харківський національний
автомобільно-дорожній університет,
завідувач кафедри філософії і політології.
Офіційні опоненти: доктор філософських наук, професор
Лозовой Віктор Олексійович,
Національна юридична академія України
імені Ярослава Мудрого,
завідувач кафедри культурології;
кандидат філософських наук, доцент
Лисенкова Владлена Віталіївна,
Харківська державна академія культури,
доцент кафедри філософії та політології.
Провідна установа: Інститут філософії імені Г.С. Сковороди
Національної академії наук України,
м. Київ
Захист відбудеться “2” березня 2006 р. о 15 год. на засіданні спеціалізованої вченої ради К 64.702.05 при Харківському університеті Повітряних сил ім. Івана Кожедуба за адресою: 61023, м. Харків, вул. Динамівська, 6, ауд. Д-606.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Харківського університету Повітряних сил ім. Івана Кожедуба за адресою: 61023, м. Харків, вул. Сумська, 77/79. Автореферат розіслано
“28” січня 2006 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради
кандидат філософських наук, професор ____________ Є.М. Мануйлов
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження. Необхідність вивчення екологічної свідомості зумовлена конкретними змінами в сучасному суспільстві: загостренням конфліктів у відносинах між людиною і природою, переходом до постіндустріальної стадії розвитку суспільства, глобалізацією. Поряд із позитивними наслідками та перевагами цивілізаційних змін виникають також небезпеки, зокрема екологічні. У сучасній Україні відбуваються процеси, пов'язані з переходом до ринкової економіки, прийняттям цінностей західного суспільства, що вимагають перетворень у всіх сферах соціального життя. Ці зміни мають ґрунтуватися на існуючих духовних та інтелектуальних традиціях суспільства і передбачають вирішення екологічних проблем першочерговим завданням подальшого розвитку суспільства.
Актуальність дослідження зумовлена, насамперед, розумінням неможливості вирішення екологічних проблем тільки технічним шляхом і необхідністю у зв'язку з цим світоглядних змін. У наш час питання екологічної свідомості належать до так званих глобальних соціально-філософських проблем, що вивчаються світовою і вітчизняною філософією. За сучасних умов важливим є дослідження динаміки екологічної свідомості, яку розглядають як цілісний феномен, що вимагає від людини активного ставлення до природи і самої себе.
Однією з фундаментальних характеристик сучасного світогляду має стати визнання природи однією з найвищих цінностей людства. У системі природокористування сьогодні створюється особливий елемент – виробництво необхідних для життя екологічних умов, соціальною основою яких може стати тільки екологічно грамотна, духовно розвинута особистість – носій екологічної свідомості.
Теоретичний аналіз історичних змін, пов'язаних зі зростанням екологічних протиріч, поглиблює уявлення про складні механізми соціальної взаємодії з навколишнім середовищем, дозволяючи аргументувати необхідність переходу до екологічного суспільства.
Проблеми становлення екологічної свідомості широко розглядаються в соціально-філософській літературі, але, переважно, в аспекті сучасного стану екологічної свідомості, проблем освіти та виховання. Таким чином, побудова соціально-філософської концепції, що синтезує теоретичні наробітки з питань екологічної свідомості в соціально-культурному вимірі з метою створення екологічного суспільства, є актуальною теоретичною проблемою.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: ЕКОЛОГІЧНА СВІДОМІСТЬ ЯК УМОВА СТАНОВЛЕННЯ ЕКОЛОГІЧНОГО СУСПІЛЬСТВА

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок