Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> СТАТИСТИЧНІ МЕТОДИ КЛАСТЕРИЗАЦІЇ ДЛЯ СИСТЕМ КОНТЕКСТНОГО ПОШУКУ ЗОБРАЖЕНЬ

СТАТИСТИЧНІ МЕТОДИ КЛАСТЕРИЗАЦІЇ ДЛЯ СИСТЕМ КОНТЕКСТНОГО ПОШУКУ ЗОБРАЖЕНЬ

Назва:
СТАТИСТИЧНІ МЕТОДИ КЛАСТЕРИЗАЦІЇ ДЛЯ СИСТЕМ КОНТЕКСТНОГО ПОШУКУ ЗОБРАЖЕНЬ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,38 KB
Завантажень:
198
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ
ДОНЕЦЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ВОВК ОЛЬГА ЛЕОНІДІВНА
УДК 681.3
СТАТИСТИЧНІ МЕТОДИ КЛАСТЕРИЗАЦІЇ ДЛЯ СИСТЕМ КОНТЕКСТНОГО ПОШУКУ ЗОБРАЖЕНЬ
05.13.06 – автоматизовані системи управління та прогресивні інформаційні технології
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Донецьк- 2006


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Донецькому національному технічному університеті Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник – |
доктор технічних наук, професор
Башков Євген Олександрович,
проректор із наукової роботи, завідувач кафедри “Прикладна математика і інформатика”, Донецький національний технічний університет.
Офіційні опоненти: |
доктор технічних наук, професор
Скобцов Юрій Олександрович,
завідувач кафедри “Автоматизовані системи управління”, Донецький національний технічний університет.
кандидат технічних наук, старший науковий співробітник
Михайлюк Антон Юрійович,
доцент кафедри “Спеціалізовані комп’ютерні системи”, НТУУ “Київський політехнічний інститут”.
Провідна установа – | Інститут космічних досліджень НАНУ та НКАУ, відділ космічних інформаційних технологій, м. Київ.
Захист відбудеться 09.02. 2007 р. о 14_годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 11.051.08 Донецького національного університету за адресою: 83055, м. Донецьк, вул. Університетська, 24, корп. 4, ауд. 416.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Донецького національного університету за адресою: 83055, м. Донецьк, вул. Університетська, 24, корп.
Автореферат розісланий 08.12.2006р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради К 11.051.08
кандидат технічних наук, доцент Д.В. Шевцов
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Постійне збільшення кількості галузей застосування інформаційних технологій призвело до накопичення великих обсягів візуальної інформації. На сучасному етапі розвитку обчислювальних засобів збереження електронних колекцій зображень не становить проблему з технічної точки зору. Особливу увагу дослідники приділяють розв’язанню проблеми забезпечення ефективного змістового пошуку в базах даних зображень. Найбільш часто такі задачі вирішуються при контекстному пошуку зображень в електронних колекціях, а також при змістовній класифікації зображень (медична діагностика, віддалене спостереження, аналіз документів).
Найбільш простий та розповсюджений засіб пошуку зображень в базах даних зображень – пошук за текстовими описами, що асоціюються із зображеннями. Не кожне зображення можна однозначно описати за допомогою текстових асоціацій (наприклад, зображення абстракцій), тому дана технологія застосовується тільки для пошуку серед зображень обмежених класів. Менш обмеженими є методи контекстного пошуку, що базуються на автоматичному аналізі колірних характеристик пікселів зображень. Серед них можна виділити методи, які базуються на аналізі всього зображення цілком (методи колірних та текстурних гістограм, методи пошуку за колірним плануванням) та методи, що ґрунтуються на порівнянні візуальних примітивів окремих груп пікселів (регіонів, областей, кластерів). Однак коректне задоволення запитів пошуку зображень необмежених класів можливе тільки за умови використання методів аналізу примітивів кластерів зображень у зв’язку з такими недоліками інших методів: відсутність стабільних результатів при масштабуванні зображень та повороті об’єктів усередині зображень, залежність результатів від варіацій параметрів освітленості зображень, неможливість виділення характеристик форми об’єктів без виділення самих об’єктів зображень.
Таким чином, найбільш перспективними для наукових досліджень методами контекстного пошуку можна вважати методи, що базуються на порівнянні характеристик кластерів зображень. Однак ефективність цих методів прямо пов’язана з якістю виділення аналізованих кластерів. Одним з основних шляхів вирішення задачі аналізу регіонів зображень є використання статистичних методів кластеризації для групування пікселів зображень.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: СТАТИСТИЧНІ МЕТОДИ КЛАСТЕРИЗАЦІЇ ДЛЯ СИСТЕМ КОНТЕКСТНОГО ПОШУКУ ЗОБРАЖЕНЬ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок