Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ЕКОНОМIКО–МАТЕМАТИЧНЕ МОДЕЛЮВАННЯ БЮДЖЕТІВ ІНСТИТУЦІЙНИХ СЕКТОРІВ НА ОСНОВІ СИСТЕМИ НАЦІОНАЛЬНИХ РАХУНКІВ

ЕКОНОМIКО–МАТЕМАТИЧНЕ МОДЕЛЮВАННЯ БЮДЖЕТІВ ІНСТИТУЦІЙНИХ СЕКТОРІВ НА ОСНОВІ СИСТЕМИ НАЦІОНАЛЬНИХ РАХУНКІВ

Назва:
ЕКОНОМIКО–МАТЕМАТИЧНЕ МОДЕЛЮВАННЯ БЮДЖЕТІВ ІНСТИТУЦІЙНИХ СЕКТОРІВ НА ОСНОВІ СИСТЕМИ НАЦІОНАЛЬНИХ РАХУНКІВ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,92 KB
Завантажень:
129
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
Кулик Володимир Васильович
УДК 330.115 : 338.22
ЕКОНОМIКО–МАТЕМАТИЧНЕ МОДЕЛЮВАННЯ
БЮДЖЕТІВ ІНСТИТУЦІЙНИХ СЕКТОРІВ НА ОСНОВІ СИСТЕМИ
НАЦІОНАЛЬНИХ РАХУНКІВ
08.03.02 – економіко–математичне моделювання
Автореферат
дисертацiї на здобуття наукового ступеня
кандидата економiчних наук
Київ – 2002
Дисертацiєю є рукопис.
Робота виконана в Міжнародному науково–навчальному центрі інформаційних технологій і систем НАН України та Міністерства освіти і науки України.
Науковий керiвник: доктор економiчних наук, професор,
академік НАН України
Бакаєв Олександр Олександрович,
Міжнародний науково–навчальний центр інформаційних
технологій і систем НАН України та Міністерства освіти і науки України, радник дирекції
Офiцiйнi опоненти: доктор економічних наук, професор,
Точилін Віктор Олександрович,
Інститут економічного прогнозування НАН України,
завідувач відділу
кандидат економічних наук,
Запатріна Ірина Вікторівна,
Фонд підтримки регіональних ініціатив, президент
Провiдна установа: Київський національний університет
імені Тараса Шевченка
Захист вiдбудеться “ 14 ” листопада 2002 р. о 14 год. на засiданнi спецiалiзованої вченої ради К 26.171.02 у Міжнародному науково–навчальному центрі інформаційних технологій і систем НАН України та Міністерства освіти і науки України за адресою: 03680 МСП Київ 187, проспект академіка Глушкова, 40.
З дисертацiєю можна ознайомитися у бiблiотецi Кібернетичного центру НАН України, 03680 МСП Київ 187, проспект академіка Глушкова, 40.
Автореферат розiсланий “ 10 жовтня 2002 року.
Вчений секретар
спецiалiзованої вченої ради Ревін В.А.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Становлення і розвиток ринкового господарства потребує системного моніторингу та аналізу економічного кругообігу доходів в структурних складових національної економіки (галузях, інституційних секторах (одиницях), регіонах), підтримки пропорцій сталого соціального і економічного відтворення, цілеспрямованого формування загальногосподарських пропорцій відтворення, попередження й усунення диспропорцій кругообігу доходів в національній економіці та її структурних складових. Особливо це стосується підтримки пропорцій відтворення доходів національної економіки як інституційного сектору в рамках річного циклу.
Забезпечення сталого розвитку та помірних темпів економічного зростання ставить завдання підтримки рівноваги, стійкості та пропорційного зростання всіх складових національної економіки, підвищення якісних параметрів економічного кругообігу доходів, вироблення стратегії і відповідних соціально-економічних рішень щодо розвитку внутрішнього ринку та підтримки зовнішньоекономічної рівноваги.
Досліджувана проблематика актуальна в умовах становлення національної економіки, цілеспрямованого регулювання відтворення економічної системи. Різним її аспектам приділяли і приділяють значну увагу зарубіжні і вітчизняні вчені, а саме: використання системи національних рахунків (СНР ООН) в цілях аналізу та розробки економічної політики висвітлено в працях Я.Тінбергена, Р.Стоуна, В.Леонтьева, ряді колективних монографій за редакцією Ю.Іванова, К.Грюзона; методологічні питання побудови та використання СНР ООН в країнах перехідної економіки викладені в роботах Р.Раглза, Петера фон дер Ліппе, Ю.Іванова, Б.Рябушкіна; побудови макроеконометричних моделей в поєднанні з СНР ООН подано в роботах О.Бакаєва, В.Гейця, М.Скрипниченко, В.Точиліна.
Разом з тим, в Україні ще недостатньо використовуються можливості методології СНР ООН щодо побудови альтернативних схем подання економічного кругообігу; системного моніторингу та аналізу відтворення економічної системи (національної економіки, інституційного сектору (одиниці) тощо) в рамках річного циклу; аналізу системи товарних і фінансових потоків, утворюваних доходів; цілеспрямованої підтримки пропорцій відтворення бюджетів, їх зовнішньоекономічної рівноваги тощо.
Відсутність досліджень, а також моделей, в рамках яких здійснюється аналіз та підтримка пропорцій відтворення економічної системи (національної економіки, інституційного сектору (одиниці) тощо) в межах річного циклу кругообігу доходів, зумовили тему, мету і задачі даного дослідження.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: ЕКОНОМIКО–МАТЕМАТИЧНЕ МОДЕЛЮВАННЯ БЮДЖЕТІВ ІНСТИТУЦІЙНИХ СЕКТОРІВ НА ОСНОВІ СИСТЕМИ НАЦІОНАЛЬНИХ РАХУНКІВ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок