Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> БІОТЕХНОЛОГІЯ ОТРИМАННЯ ТА ВИКОРИСТАННЯ ЙОДБІЛКОВОГО ПРЕПАРАТУ В ГОДІВЛІ СІЛЬСЬКОГОСПОДАРСЬКИХ ТВАРИН

БІОТЕХНОЛОГІЯ ОТРИМАННЯ ТА ВИКОРИСТАННЯ ЙОДБІЛКОВОГО ПРЕПАРАТУ В ГОДІВЛІ СІЛЬСЬКОГОСПОДАРСЬКИХ ТВАРИН

Назва:
БІОТЕХНОЛОГІЯ ОТРИМАННЯ ТА ВИКОРИСТАННЯ ЙОДБІЛКОВОГО ПРЕПАРАТУ В ГОДІВЛІ СІЛЬСЬКОГОСПОДАРСЬКИХ ТВАРИН
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,33 KB
Завантажень:
299
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
МІНІСТЕРСТВО АГРАРНОЇ ПОЛІТИКИ УКРАЇНИ
БІЛОЦЕРКІВСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ АГРАРНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ЛЕВИЦЬКИЙ ТАРАС РОМАНОВИЧ
УДК 636.5.085.57:577.16
БІОТЕХНОЛОГІЯ ОТРИМАННЯ ТА ВИКОРИСТАННЯ ЙОДБІЛКОВОГО ПРЕПАРАТУ В ГОДІВЛІ СІЛЬСЬКОГОСПОДАРСЬКИХ ТВАРИН
03.00.20 – біотехнологія
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата сільськогосподарських наук
Біла Церква – 2002
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана у Державному науково-дослідному контрольному інституті ветеринарних препаратів та кормових добавок (ДНДКІ ветпрепаратів та кормових добавок) Міністерства аграрної політики України.
Науковий керівник: доктор ветеринарних наук, член.-кор. УААН, професор,
заслужений діяч науки і техніки України Косенко Михайло Васильович, Державний науково-дослідний контрольний інститут ветеринарних препаратів та кормових добавок, директор.
Офіційні опоненти: доктор сільськогосподарських наук, професор
Розпутній Олександр Іванович, Білоцерківський державний аграрний університет, завідувач кафедри безпеки життєдіяльності;
 
доктор сільськогосподарських наук Вудмаска Василь Юрійович, Науково-дослідний інститут землеробства і тваринництва західного регіону УААН, головний науковий співробітник лабораторії годівлі тварин та технології кормів.
Провідна установа: Інститут агроекології та біотехнології УААН, м.Київ
Захист відбудеться 14.11.2002 року о 14 год. на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 27.821.01 у Білоцерківському державному аграрному університеті за адресою:
09117, Україна, Київська обл., м. Біла Церква, пл. Соборна, 8/1, ауд. № 14
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Білоцерківського державного аграрного університету.
Автореферат розісланий 11.10.2002 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради, доцент В.В.Малина


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Біологічно активні речовини сприяють найбільш повній реалізації генотипу, збільшенню продуктивності i збереженню здоров’я тварин, нормалізують ріст та розвиток, фізіологічні процеси, обмін речовин i, як наслідок, сприяють формуванню неспецифічного імунітету у тварин. Серед неінфекційних хвороб сільськогосподарських тварин ендемічний зоб, зумовлений нестачею йоду в біосфері, займає одне з перших місць. Це обумовлено тим, що північно-східна i західна біогеохімічні зони України збіднені йодом, займають значну частину території держави. Проблема йодної недостатності у ендемічних за йодом регіонах України, які включають територію Волинської, Рівненської, Тернопільської, Львівської, Чернівецької, Житомирської, Київської областей, окремі райони республіки Крим, є надзвичайно актуальною (М.Судаков зі співавт., 2000).
Йод, як важливий мікроелемент для тварин, володіє широкою дією в організмі: він необхідний для нормального росту, розвитку і диференціації тканин, стимулює білковий, вуглеводний і жировий обміни, посилює поглинання кисню тканинами і підвищує коефіцієнт його використання, теплопродукцію, підвищує активність багатьох ферментів, синтез білку в клітинах, синтез дихальних ферментів, стимулює еритропоез, лейкопоез, резистентність периферичних капілярів шкіри, трофічні і імунні процеси, секреторну функцію харчетравних і молочних залоз, життєдіяльність мікроорганізмів в передшлунках жуйних. Йод також підвищує резистентність організму тварин (А. Хеннинг, 1976, та ін.).
Тиреоїдні гормони, що містять йод, який зумовлює їх структуру та активність, суттєво впливають на метаболічні процеси, ріст і розвиток організму тварин, у більшості випадків визначають стан його резистентності та якість продукції. Продукція, одержана від хворих гiпотерiозом тварин, містить мало йоду, i тому проблема ендемічного зобу сільськогосподарських тварин стає не лише чисто ветеринарною, а й медико-соціальною.
Для профілактики йодної недостатності сільськогосподарських тварин на практиці найчастіше застосовують неорганічні солі йоду, зокрема калію йодид і інші в складі кухонної солі, полісолей, брикетів, мінеральних сумішей i премiксiв.
В застосовуваних пiдкормках введений неорганічний йод переважно нестабілізований, тому його сполуки руйнуються, вступаючи у взаємодію з іншими біологічно активними речовинами, або окисляючись у молекулярний йод.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: БІОТЕХНОЛОГІЯ ОТРИМАННЯ ТА ВИКОРИСТАННЯ ЙОДБІЛКОВОГО ПРЕПАРАТУ В ГОДІВЛІ СІЛЬСЬКОГОСПОДАРСЬКИХ ТВАРИН

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок