Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ЕКОНОМІКО-ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МЕХАНІЗМ СТВОРЕННЯ ГРОМАДСЬКО-ДЕРЖАВНОЇ СИСТЕМИ ПІДТРИМКИ ПІДПРИЄМНИЦТВА В УКРАЇНІ

ЕКОНОМІКО-ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МЕХАНІЗМ СТВОРЕННЯ ГРОМАДСЬКО-ДЕРЖАВНОЇ СИСТЕМИ ПІДТРИМКИ ПІДПРИЄМНИЦТВА В УКРАЇНІ

Назва:
ЕКОНОМІКО-ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МЕХАНІЗМ СТВОРЕННЯ ГРОМАДСЬКО-ДЕРЖАВНОЇ СИСТЕМИ ПІДТРИМКИ ПІДПРИЄМНИЦТВА В УКРАЇНІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,10 KB
Завантажень:
99
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
РАДА ПО ВИВЧЕННЮ ПРОДУКТИВНИХ СИЛ УКРАЇНИ
Авксентьєв Юрій Анатолійович
УДК 330.16:332.132
ЕКОНОМІКО-ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МЕХАНІЗМ СТВОРЕННЯ ГРОМАДСЬКО-ДЕРЖАВНОЇ СИСТЕМИ ПІДТРИМКИ ПІДПРИЄМНИЦТВА В УКРАЇНІ
Автореферат дисертації
на здобуття наукового ступеня кандидата економічних наук
Спеціальність 08.10.01 - розміщення продуктивних сил
і регіональна економіка
Київ - 1998
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Раді по вивченню продуктивних сил України НАН України
Науковий керівник Доктор економічних наук, професор,
член-кор. НАН України
Дорогунцов Сергій Іванович,
Рада по вивченню продуктивних сил
України НАН України, Голова
Офіційні опоненти:
Доктор економічних наук, професор ТЮХТІЙ МИКОЛА ПЕТРОВИЧ, Концерн
«Украгросервіс», Начальник Південного регіонального управління
Кандидат економічних наук УДОВИЧЕНКО ВОЛОДИМИР ПЕТРОВИЧ, Славутицька
міська Рада народних депутатів Київської області, Голова
Провідна установа:
Науково-дослідний економічний інститут Міністерства економіки України, відділ
методології і методів комплексного розвитку регіонів, м. Київ.
Захист відбудеться «24» червня 1999 р. о 1500 годині на засіданні Спеціалізованої вченої ради Д 26.160.01 Ради по вивченню продуктивних сил України НАН України за адресою: 252032, м. Київ, бульвар Т. Шевченка, 60.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Ради по вивченню продуктивних сил України НАН України за адресою: 252032, м. Київ, бульвар Т. Шевченка, 60.
Автореферат розісланий «21» травня 1999р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради
доктор економічних наук, професор С.І. Бандур
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА ДИСЕРТАЦІЙНОЇ РОБОТИ
Актуальність теми. Однією з найбільш розповсюджених організаційних форм підприємництва, що дозволяють позитивно вирішувати економічні та соціальні проблеми переходу до нових умов господарювання, є мале підприємництво. Його становлення та розвиток сприяє структурним реформуванням у народному господарстві, оперативному насиченню ринків товарами та послугами, забезпеченню зайнятості значної частини населення за рахунок створення нових робочих місць, формуванню в країні середнього класу пiдприємцiв-власникiв.
В Україні на 01.01.98 р., за даними Держкомстату, діє 100.5 тис. малих підприємств, 3 тисячі кооперативів, біля 900 тисяч індивідуальних підприємств. У сільськогосподарській галузі - 35.8 тис. фермерських господарств, які володіють 907.5 тис. га землі. Крім цього, функціонує 3.5 тис. сумісних підприємств з прямими іноземними інвестиціями, з яких 1.2 тис. випускають продукцію.
Суб’єктами малого підприємництва вироблено біля 10% ВВП України. Галузева структура малого підприємництва така: 53.3% підприємств від загальної кількості діючих працюють у сфері торгівлі, громадського харчування, матеріально-технічного забезпечення та збуту; 14% - у промисловості, 10% - у будівництві; 5.2% - у побутовому обслуговуванні. Торгові малі підприємства мають найбільшу питому вагу у структурі валових доходів - 34.6%, промислові - 27.1%, будівельні - 19%. Така тенденція розвитку малого підприємництва зберігається вже декілька останніх років.
У регіонах мале підприємництво розвивається поки що нерівномірно. Близько 63% від загальної кількості малих підприємств зосереджено у Донецькій, Харківській, Луганській, Дніпропетровській, Запорізькій, Львівській областях, місті Києві та Автономній Республіці Крим. Випереджаючими темпами мале підприємництво розвивається у Вінницькій, Івано-Франківській, Тернопільській, Рівненській областях. Разом з тим кількість малих підприємств зменшилась у Житомирській, Полтавській, Сумській областях. Основними причинами, які сьогодні затримують розвиток малого підприємництва в Україні, є: суперечливість й неповнота нормативно-правової бази; неврегульованість відносин власності, зокрема, передача у приватну власність земельних наділів та юридичне закріплення права приватної власності на землю; обмеженість доступу до матеріально-технічних ресурсів; відсутність фiнансово-технiчної підтримки; обтяжлива система оподаткування; нерозвиненість ринкової інфраструктури; значна кількість перевірок суб’єктів підприємницької діяльності органами державного контролю й нагляду; незахищеність від кримінальних структур; зарегульованість процесів реєстрації та ліцензування.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: ЕКОНОМІКО-ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МЕХАНІЗМ СТВОРЕННЯ ГРОМАДСЬКО-ДЕРЖАВНОЇ СИСТЕМИ ПІДТРИМКИ ПІДПРИЄМНИЦТВА В УКРАЇНІ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок