Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ОЦІНКА ІНТЕГРАЛЬНОГО ЕФЕКТУ ВІД ВПРОВАДЖЕННЯ ІННОВАЦІЙ

ОЦІНКА ІНТЕГРАЛЬНОГО ЕФЕКТУ ВІД ВПРОВАДЖЕННЯ ІННОВАЦІЙ

Назва:
ОЦІНКА ІНТЕГРАЛЬНОГО ЕФЕКТУ ВІД ВПРОВАДЖЕННЯ ІННОВАЦІЙ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,18 KB
Завантажень:
388
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
НАЦІОНАЛЬНИЙ ТЕХНІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ“
ХАРКІВСЬКИЙ ПОЛІТЕХНІЧНИЙ ІНСТИТУТ”
Шершенюк Олена Миколаївна
УДК 330.341.1:330.131.5
ОЦІНКА ІНТЕГРАЛЬНОГО ЕФЕКТУ ВІД ВПРОВАДЖЕННЯ ІННОВАЦІЙ
Спеціальність 08.02.02 – економіка та управління
науково-технічним прогресом
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Харків - 2006


Дисертацією є рукопис.
Роботу виконано у Харківському національному автомобільно-дорожньому університеті Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник: доктор економічних наук, доцент
Гриньов Андрій Валентинович,
Харківський національній автомобільно-дорожній університет,
завідувач кафедри міжнародної економіки.
Офіційні опоненти: доктор економічних наук, професор
Заруба Віктор Якович,
Національний технічний університет “
Харківський політехнічний інститут”,
декан факультету управління бізнесом;
кандидат економічних наук, доцент
Щербак Валерія Геннадіївна,
Харківський національний економічний університет,
доцент кафедри економіки та маркетингу.
Провідна установа: Одеський національний політехнічний університет,
кафедра економіки підприємства,
Міністерство освіти і науки України, м. Одеса.
Захист відбудеться 24 січня 2007р. о 13.00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 64.050.02 у Національному технічному університеті “Харківський політехнічний інститут” за адресою: 61002, м. Харків, вул. Фрунзе, 21, корпус У1, ауд. 1001.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Національного технічного університету “Харківський політехнічний інститут” за адресою: 61002, м. Харків, вул. Фрунзе, 21.
Автореферат розісланий “23” грудня 2006р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Гаврись О.М.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Розвиток вітчизняної економіки, підвищення конкурентоспроможності українських підприємств з метою подолання відставання від економічно розвинутих країн та інтеграції у світове співтовариство неможливе без здійснення інвестицій, у першу чергу в інноваційну сферу. Прискорення розвитку високотехнологічних виробництв, спроможних виробляти наукоємну продукцію, формування їх експортного потенціалу, підвищення технологічного рівня підприємств, завдяки прогресивним вітчизняним і світовим науково-технічним досягненням, є обов’язковими умовами для реалізації інноваційної стратегії економічного зростання.
Ключова роль інновацій на мікро- та макрорівнях, яка підтверджується успішним зарубіжним досвідом на основі широкомасштабного впровадження інновацій, зумовила необхідність вибору Україною інноваційного напряму розвитку та формування обґрунтованої інноваційної політики. Ситуація, яка склалася у нашій країні, характеризується тим, що за наявності значної наукової та технологічної бази спостерігається зниження інноваційної активності в зв’язку з недостатністю у підприємств власних інвестиційних ресурсів, незначними державною підтримкою й бюджетним фінансуванням, високими кредитними ставками, низьким платоспроможним попитом на нову продукцію та технології, високим рівнем ризиків в інноваційній сфері. Розвиток наукоємних виробництв неможливий без серйозної державної підтримки. Залучення інвестицій на розвиток наукових досліджень потребує розробки удосконалених методів оцінки їх ефективності.
В останні роки проблематиці інноваційно-інвестиційної діяльності промислових підприємств приділяється велика увага як зарубіжними, так і вітчизняними авторами, теоретиками та практиками: В.Амітаном, О.Амошею, І.Ансоффом, Ю.Бажалом, Є.Бельтюковим, Є.Бойком, Е.Брукінгом, Л.Водачеком, А.Гальчинським, В.Гейцем, А.Гриньовим, Б.Данилишиним, Г.Добровим, П.Друкером, В.Зарубою, Ю.Івановим, С.Ілляшенком, В.Кінгом, Д.Клілландом, А.Козаченком, А.Кредісовим, В.Кредісовим, Є.Крикавським, М.Крупкою, О.Лапко, І.Лукіновим, Л.Нейковою, П.Орловим, М.Портером, Б.Санто, М.Туган-Барановським, Р.Уотерманом, Д.Черваньовим, М.Чумаченком, Н.Чухрай, Й.Шумпетером, А.Яковлєвим та іншими.
Разом з тим, подальших досліджень потребують проблеми оцінки інтегрального ефекту від впровадження інновацій, зокрема, можливість врахування усіх видів ефектів від їх реалізації, факторів ризику і невизначеності при обґрунтуванні ефективності інноваційних проектів, етапів життєвого циклу інновацій з урахуванням ефекту дифузії для наукового обґрунтування системи планування ресурсного забезпечення процесів.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: ОЦІНКА ІНТЕГРАЛЬНОГО ЕФЕКТУ ВІД ВПРОВАДЖЕННЯ ІННОВАЦІЙ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок