Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> НАУКОВО-МЕТОДИЧНІ ОСНОВИ ВИЗНАЧЕННЯ ТІНЬОВОЇ ЕКОНОМІКИ В СИСТЕМІ ЗОВНІШНЬОЕКОНОМІЧНИХ ОПЕРАЦІЙ

НАУКОВО-МЕТОДИЧНІ ОСНОВИ ВИЗНАЧЕННЯ ТІНЬОВОЇ ЕКОНОМІКИ В СИСТЕМІ ЗОВНІШНЬОЕКОНОМІЧНИХ ОПЕРАЦІЙ

Назва:
НАУКОВО-МЕТОДИЧНІ ОСНОВИ ВИЗНАЧЕННЯ ТІНЬОВОЇ ЕКОНОМІКИ В СИСТЕМІ ЗОВНІШНЬОЕКОНОМІЧНИХ ОПЕРАЦІЙ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
14,74 KB
Завантажень:
371
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
НАУКОВО-ДОСЛІДНИЙ ЕКОНОМІЧНИЙ ІНСТИТУТ
МІНІСТЕРСТВА ЕКОНОМІКИ
ТА З ПИТАНЬ ЄВРОПЕЙСЬКОЇ ІНТЕГРАЦІЇ УКРАЇНИ
ПОЛІЩУК НАТАЛІЯ ЄВГЕНІВНА
УДК: 339.9:343.37(043.3)
НАУКОВО-МЕТОДИЧНІ ОСНОВИ ВИЗНАЧЕННЯ ТІНЬОВОЇ ЕКОНОМІКИ В СИСТЕМІ ЗОВНІШНЬОЕКОНОМІЧНИХ ОПЕРАЦІЙ
Спеціальність 08.02.03 - організація управління, планування і регулювання економікою
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Київ 2003
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Науково-дослідному економічному інституті (НДЕІ) Міністерства економіки та з питань європейської інтеграції України.
Науковий керівник - доктор економічних наук, Базилюк Антоніна Василівна, Науково-дослідний економічний інститут Міністерства економіки та з питань європейської інтеграції України, завідувач відділом.
Офіційні опоненти: - доктор економічних наук, ст. наук. співр., Мандибура Віктор Омелянович, Київський національний університет ім. Шевченка, професор кафедри;
- кандидат економічних наук, Прилипко Юрій Іванович, Інститут статистики Держкомстату України, завідувач сектором.
Провідна організація: Інститут економіки НАН України, відділ теоретичних проблем регулювання економіки (м. Київ).
Захист відбудеться 27 лютого 2003 р. о 14 годині на засіданні спеціалізованої ради Д.26.801.01 Науково-дослідного економічного інституту Міністерства економіки та з питань європейської інтеграції України за адресою: 01103, м. Київ, бульвар Дружби народів, 28, 5-й поверх, зал засідань.
З дисертацією можна ознайомитись у науковій бібліотеці НДЕІ Міністерства економіки та з питань європейської інтеграції України за адресою: 01103, м. Київ, бульвар Дружби народів, 28.
Автореферат розісланий 25 січня 2003 р.
Вчений секретар
Спеціалізованої вченої ради,
д.е.н. О.Ю. Рудченко ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Необхідність виконаного дослідження обумовлена значними масштабами тіньової економічної діяльності в зовнішньоекономічних відносинах. Це пов’язано з об’єктивними причинами перехідного періоду, в якому знаходиться країна на шляху до цивілізованої ринкової економіки, недосконалістю діючої системи зовнішньоторговельних відносин та недоліками валютного регулювання. Небезпечність розширення тіньової економічної діяльності в експертно-імпортних операціях визначається, перш за все, непідконтрольним вивозом капіталу з України, який загрожує її сталому економічному розвитку. За різними експертними оцінками щорічно з України вивозиться від 2 до 7 млрд. дол., які не враховуються державою і використовуються в особистих цілях.
Зважаючи на це, однією з найактуальніших задач для України на сьогоднішньому етапі розвитку національної економіки є припинення вивозу національного капіталу за межі України при здійсненні експортно-імпортних операцій, а саме, в таких напрямках, де сконцентрований основний експортний потенціал України: гірничо-металургійна і хімічна промисловості в експорті та енергетична промисловість в імпорті. Вважається, що обмеження тіньової діяльності у цій сфері дозволить, принаймі, вдвічі збільшити інвестиційний потенціал України, зменшити її залежність від іноземного капіталу.
Боротьба з тіньовою економічною діяльністю визначено складовою частиною стратегічної політики держави, а в Указі Президента від 5 березня 2002 року “Про заходи щодо детінізації економіки України на 2002 -2004 роки” визначені основні напрямки удосконалення системи контролю у різних сферах економіки, зокрема, в зовнішньоекономічній діяльності.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Тема дисертаційної роботи пов’язана з тематикою і планами науково-дослідних робіт Науково-дослідного економічного інституту Міністерства економіки та з питань європейської інтеграції України на період з 1999 по 2002 роки, зокрема, з темою № 0199U003077 „Комплексний аналіз неформального сектору економіки та його структура” та темою № 0101U004704 „Розробка методологічного та програмного забезпечення аналізу тіньового сектору економіки і його впливу на макроекономічні показники”.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 Реферат на тему: НАУКОВО-МЕТОДИЧНІ ОСНОВИ ВИЗНАЧЕННЯ ТІНЬОВОЇ ЕКОНОМІКИ В СИСТЕМІ ЗОВНІШНЬОЕКОНОМІЧНИХ ОПЕРАЦІЙ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок