Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ФОРМУВАННЯ ТА СТАНОВЛЕННЯ СИСТЕМИ МІСЦЕВИХ ОРГАНІВ ДЕРЖАВНОЇ ВЛАДИ ТА УПРАВЛІННЯ В УКРАЇНІ У ДРУГІЙ ПОЛОВИНІ ХІХ – НА ПОЧАТКУ ХХ СТОЛІТТЯ (НА ПРИКЛАДІ ЧЕРНІГІВСЬКОЇ ГУБЕРНІЇ)

ФОРМУВАННЯ ТА СТАНОВЛЕННЯ СИСТЕМИ МІСЦЕВИХ ОРГАНІВ ДЕРЖАВНОЇ ВЛАДИ ТА УПРАВЛІННЯ В УКРАЇНІ У ДРУГІЙ ПОЛОВИНІ ХІХ – НА ПОЧАТКУ ХХ СТОЛІТТЯ (НА ПРИКЛАДІ ЧЕРНІГІВСЬКОЇ ГУБЕРНІЇ)

Назва:
ФОРМУВАННЯ ТА СТАНОВЛЕННЯ СИСТЕМИ МІСЦЕВИХ ОРГАНІВ ДЕРЖАВНОЇ ВЛАДИ ТА УПРАВЛІННЯ В УКРАЇНІ У ДРУГІЙ ПОЛОВИНІ ХІХ – НА ПОЧАТКУ ХХ СТОЛІТТЯ (НА ПРИКЛАДІ ЧЕРНІГІВСЬКОЇ ГУБЕРНІЇ)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,18 KB
Завантажень:
150
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ ДЕРЖАВНОГО УПРАВЛІННЯ ПРИ ПРЕЗИДЕНТОВІ УКРАЇНИ
ВОРОБЕЙ Раїса Борисівна
УДК 35.01(477):091
ФОРМУВАННЯ ТА СТАНОВЛЕННЯ
СИСТЕМИ МІСЦЕВИХ ОРГАНІВ ДЕРЖАВНОЇ ВЛАДИ
ТА УПРАВЛІННЯ В УКРАЇНІ
У ДРУГІЙ ПОЛОВИНІ ХІХ – НА ПОЧАТКУ ХХ СТОЛІТТЯ
(НА ПРИКЛАДІ ЧЕРНІГІВСЬКОЇ ГУБЕРНІЇ)
25.00.01 – теорія та історія державного управління
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата наук з державного управління
КИЇВ – 2008


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Національній академії державного управління при Президентові України.
Науковий керівник – | кандидат історичних наук, професор
НАЗИМКО Петро Сергійович,
Національна академія державного управління
при Президентові України,
радник президента Національної академії
державного управління
при Президентові України.
Офіційні опоненти: |
доктор наук з державного управління,
старший науковий співробітник
КАЛЬНИШ Юрій Григорович,
Національний інститут стратегічних
досліджень,
завідувач відділу стратегій
розвитку політичної системи;
доктор історичних наук, професор
ШАПОВАЛ Юрій Іванович,
Інститут політичних і етнонаціональних
досліджень ім. І.Ф.Кураса НАН України,
завідувач відділу етнополітології.
Захист відбудеться 12 червня 2008 року о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради ------------------Д 26.810.01 в Національній академії державного управління при Президентові України за адресою: 03057, м. Київ, вул. Ежена Потьє, 20.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Національної академії державного управління при Президентові України ( 03057 м. Київ, вул. Ежена Потьє, 20).
Автореферат розісланий --------------------------8 травня 2008 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради В.О.Чмига


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Українське суспільство, забезпечуючи ефективну організацію виконавчої влади на центральному та місцевому рівнях управління та формуючи сучасну систему місцевого самоврядування, не може не враховувати як новітній світовий досвід державотворення, так і історичний, що дає змогу вивчати та аналізувати процес становлення Української держави. Управлінські відносини минулих епох не зникають безслідно, вони продовжують функціонувати в нових суспільних умовах як успадковані управлінська культура, технологія управління, свідомість людей, суб’єктивні права та обов’язки, законність, існуючий правовий порядок тощо. Осмислення накопиченого досвіду державного будівництва дозволить сучасним управлінцям не лише перейняти його досягнення, але й не повторити колишніх помилок. Тому видається доцільним проведення комплексного дослідження за темою дисертації.
Вивчення та аналізу процесу формування і становлення місцевих органів державної влади та управління другої половини ХІХ – початку ХХ ст. на прикладі окремої губернії у науці державного управління не проводилося, що зумовлює його актуальність, а також дає можливість визначити особливості загального процесу формування та розвитку, механізму дії державного апарату Російської імперії пореформеного періоду на місцевому рівні.
Науково-теоретичною та методологічною базою дослідження слугували праці сучасних вчених у галузі державного управління: В.Бакуменка, А.Васіної, Л.Гордієнка, В.Журавського, А.Мельника, О.Машкова, Н.Нижник, О.Оболенського, В.Серьогіна та ін.
Питання формування окремих губернських присутствій, комісій і комітетів середини ХІХ ст. одразу після їх утворення та у перші десятки років існування аналізували такі дореволюційні дослідники, як І.Андрієвський, Є.Анучін, М.Астирєв, В.Безобразов, В.Гессен, М.Коркунов, С.Маслов, наголошуючи на необхідності обмеження втручання губернатора і його апарату у діяльність органів самоврядування.
Суттєвий внесок у дослідження проблеми формування вищих державних та місцевих органів влади, у тому числі відомчого спрямування, а також питання відносин місцевих органів державної влади та управління і органів земського і міського самоврядування, зробили вітчизняні і зарубіжні вчені: Е.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: ФОРМУВАННЯ ТА СТАНОВЛЕННЯ СИСТЕМИ МІСЦЕВИХ ОРГАНІВ ДЕРЖАВНОЇ ВЛАДИ ТА УПРАВЛІННЯ В УКРАЇНІ У ДРУГІЙ ПОЛОВИНІ ХІХ – НА ПОЧАТКУ ХХ СТОЛІТТЯ (НА ПРИКЛАДІ ЧЕРНІГІВСЬКОЇ ГУБЕРНІЇ)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок