Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> УПРАВЛІННЯ КОНКУРЕНТОСПРОМОЖНІСТЮ ЗЕРНОВОГО КОМПЛЕКСУ УКРАЇНИ НА СВІТОВОМУ РИНКУ

УПРАВЛІННЯ КОНКУРЕНТОСПРОМОЖНІСТЮ ЗЕРНОВОГО КОМПЛЕКСУ УКРАЇНИ НА СВІТОВОМУ РИНКУ

Назва:
УПРАВЛІННЯ КОНКУРЕНТОСПРОМОЖНІСТЮ ЗЕРНОВОГО КОМПЛЕКСУ УКРАЇНИ НА СВІТОВОМУ РИНКУ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,06 KB
Завантажень:
85
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
КИЇВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ ІМЕНІ ТАРАСА ШЕВЧЕНКА
ГОЛОСОВ ОЛЕКСАНДР ОЛЕКСАНДРОВИЧ
УДК 339.137.24:338.24:633.1
УПРАВЛІННЯ КОНКУРЕНТОСПРОМОЖНІСТЮ ЗЕРНОВОГО КОМПЛЕКСУ УКРАЇНИ НА СВІТОВОМУ РИНКУ
Спеціальність 08.02.03 – організація управління,
планування і регулювання економікою
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Київ – 2006


Дисертацією є рукопис.
Дисертаційна робота виконана на кафедрі управління зовнішньоекономічною діяльністю Інституту міжнародних відносин Київського національного університету імені Тараса Шевченка.
Науковий керівник кандидат економічних наук, доцент
Серажим Віталій Іванович
доцент кафедри управління зовнішньоекономічною
діяльністю Інституту міжнародних відносин Київського
національного університету імені Тараса Шевченка
Офіційні опоненти: доктор економічних наук, професор
Галушко Валерій Павлович,
член-кореспондент Української академії аграрних наук, директор
Науково-навчального інституту бізнесу Національного аграрного університету
кандидат економічних наук
Шевченко Галина Олексіївна,
генеральний директор „Української ф'ючерсної біржі”
Провідна установа Тернопільський державний економічний університет Міністерства освіти і науки України, кафедра міжнародної економіки, фінансово-кредитних відносин та маркетингу, м. Тернопіль
Захист відбудеться 25 квітня 2006 року о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.001.02 в Інституті міжнародних відносин Київського національного університету імені Тараса Шевченка за адресою: 04119, м. Київ, вул. Мельникова, 36/1.
З дисертацією можна ознайомитися у Науковій бібліотеці Київського національного університету імені Тараса Шевченка за адресою: 01033, м. Київ, вул. Володимирська, 58, к. 12.
Автореферат розісланий 24 березня 2006 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Поліщук Л.С.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Сучасна економічна теорія, поглиблюючи та розширюючи теоретичну базу поняття конкурентоспроможності як товару, підприємства, країни, так і інших економічних об'єктів, висуває нові вимоги до методологічного забезпечення та практичного управління конкурентоспроможністю в напрямах розвитку економічних систем (глобалізація, інтернаціоналізація та економічний перерозподіл праці тощо), зокрема і ринку зернових, що визначено насамперед у Стратегії економічного та соціального розвитку України на 2004—2015 р.
Теорія конкурентоспроможності розглядається в зарубіжній економічній літературі, зокрема в роботах М.Портера, Дж.Данінга, Дж. Траута, Е. Райса,
А. Дайан, Ф.Котлера, та ін., проте цей аналіз здійснюється насамперед у розрізі вивчення факторів конкурентоспроможності промислових товарів або країни в аспекті її експортної діяльності.
Дослідження системи управління та регулювання конкурентоспроможністю ринку зернових почали проводитись лише останнім часом у руслі загальних тенденцій розвитку теорії конкурентоспроможності як у вітчизняних, так і зарубіжних роботах (Л.Антонюк, Л.Багієв, Д.Богиня, Г.Волинський, Б.Губський, І.Бураковський, А.Гальчинський, П.Гайдуцький, В.Галушко, І.Гладких, Е.Голубков, О.Літвінов, О.Рогач, С.Свєстунов, Л.Соколова, А.Кредісов, Р.Фатхутдінов, О.Шнирков, О.Юданов та ін.).
Недостатньо розробленою залишається проблема створення комплексної моделі стратегії управління конкурентоспроможністю України на міжнародних ринках, відсутня систематизація стратегії регулювання стійкої конкурентної позиції держави. Заслуговують на подальшу розробку питання управління зерновим комплексом України, експортною орієнтацією держави, механізмом дії факторів конкурентоспроможності України на світовому товарному ринку з метою підвищення конкурентної позиції. Подальшого розвитку потребує і систематизація міжнародного досвіду управління в структурі формування факторів конкурентоспроможності галузі, зокрема зернопродуктових комплексів, пошуку оптимальних логістичних засад формування конкурентних переваг для успішної зовнішньоекономічної діяльності.
На сьогодні вирішення зазначених проблем є важливим та практично значущим для України, що й визначає актуальність дослідження.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: УПРАВЛІННЯ КОНКУРЕНТОСПРОМОЖНІСТЮ ЗЕРНОВОГО КОМПЛЕКСУ УКРАЇНИ НА СВІТОВОМУ РИНКУ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок