Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ФЕНОМЕН ТЕРОРИЗМУ В УМОВАХ ГЛОБАЛІЗАЦІЙНОЇ ДИНАМІКИ (соціально-філософський аналіз)

ФЕНОМЕН ТЕРОРИЗМУ В УМОВАХ ГЛОБАЛІЗАЦІЙНОЇ ДИНАМІКИ (соціально-філософський аналіз)

Назва:
ФЕНОМЕН ТЕРОРИЗМУ В УМОВАХ ГЛОБАЛІЗАЦІЙНОЇ ДИНАМІКИ (соціально-філософський аналіз)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
23,54 KB
Завантажень:
325
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
ХАРКІВСЬКИЙ УНІВЕРСИТЕТ ПОВІТРЯНИХ СИЛ
імені ІВАНА КОЖЕДУБА
ДЕМЕНКО Андрій Миколайович
УДК 14:341.96
ФЕНОМЕН ТЕРОРИЗМУ
В УМОВАХ ГЛОБАЛІЗАЦІЙНОЇ ДИНАМІКИ
(соціально-філософський аналіз)
09.00.03 – соціальна філософія та філософія історії
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата філософських наук
Харків – 2008
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Харківському університеті Повітряних Сил імені Івана Кожедуба, Міністерство оборони України.
Науковий керівник: кандидат філософських наук, доцент Кальницький Едуард Анатолійович,
Харківський університет Повітряних Сил
імені Івана Кожедуба,
доцент кафедри філософії.
Офіційні опоненти: доктор філософських наук, доцент
Мандрагеля Володимир Андрійович,
Київський міжнародний університет, завідувач кафедри міжнародних відносин та зовнішньої політики;
кандидат філософських наук, доцент
Бардін Олександр Миколайович,
Національний технічний університет „Харківський політехнічний інститут”, завідувач кафедри філософії.
Захист відбудеться “22” травня 2008 року о 15.00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 64.702.05 при Харківському університеті Повітряних Сил імені Івана Кожедуба за адресою: 61023, м. Харків, вул. Динамівська, 6, ауд. Д-606.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Харківського університету Повітряних Сил імені Івана Кожедуба за адресою: 61023, м. Харків, вул. Сумська, 77/79.
Автореферат розісланий “19” квітня 2008 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради
кандидат філософських наук, професор Є.М. Мануйлов
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження. Початок третього тисячоліття позначився сплеском тероризму в багатьох країнах. Загострення боротьби за сфери впливу між різними соціальними силами, політичними ідеологіями, блоками, союзами, міжнародними організаціями, зокрема етнічного й конфесійного характеру, часте застосування суб’єктами суспільного життя терористичних методів боротьби стало однією з головних проблем, що заважають стійкому розвиткові соціуму. З’явилися нові джерела тероризму, змінився його характер. Методи та практика сучасного тероризму характеризуються грубою зневагою до законів і моралі, перешкоджають міжнародній співпраці, призводять до підриву демократичних основ будь-якої держави.
Отже, актуальність дослідження феномена тероризму в умовах глобалізаційної динаміки можна конкретизувати в таких положеннях.
По-перше, існує нагальна потреба виявлення особливостей детермінації теророгенних процесів в умовах розбудови інформаційного суспільства, що дозволить як прогнозувати можливу тактику та стратегію терористичної боротьби, так і запропонувати ефективну модель протидії тероризму.
По-друге, у зв’язку із мутацією терористичних загроз, а саме виникненням нових видів терористичних дій, переформовуванням бойових загонів екстремістських (у тому числі й терористичних) формувань тощо, необхідно визначити сутнісні ознаки домінантних за умов глобалізаційної динаміки форм тероризму.
По-третє, оскільки сучасні революційні зрушення у стратегії і тактиці збройної боротьби привертають значну увагу лідерів терористичних організацій, негайного з’ясування потребують особливості терористичної боротьби в умовах глобалізаційних процесів та визначення напрямків діяльності щодо протидії тероризму на міжнародному, регіональному та державному рівнях.
Зв’язок дослідження з науковими програмами, планами, темами. Дослідження пов’язане з науково-дослідними роботами (НДР) “Тероризм” і “Політичний тероризм”, що проводилися та проводяться кафедрою філософії Харківського університету Повітряних Сил імені Івана Кожедуба за завданням Міністерства оборони України. Отримані результати знайшли відображення у проміжних і заключних звітах про НДР.
Ступінь наукової розробленості проблеми. Тероризму як актуальній проблемі сьогодення приділили велику увагу Ю. Авдєєв, В. Вітюк, О. Дмітрієв, С. Ефіров, К. Жарінов, В. Журавель, В. Загладін, О.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: ФЕНОМЕН ТЕРОРИЗМУ В УМОВАХ ГЛОБАЛІЗАЦІЙНОЇ ДИНАМІКИ (соціально-філософський аналіз)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок