Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> СКЛАДНІ РЕЧЕННЯ З ПІДРЯДНИМ ЧАСУ В СУЧАСНІЙ ФРАНЦУЗЬКІЙ МОВІ (структура, семантика, прагматика)

СКЛАДНІ РЕЧЕННЯ З ПІДРЯДНИМ ЧАСУ В СУЧАСНІЙ ФРАНЦУЗЬКІЙ МОВІ (структура, семантика, прагматика)

Назва:
СКЛАДНІ РЕЧЕННЯ З ПІДРЯДНИМ ЧАСУ В СУЧАСНІЙ ФРАНЦУЗЬКІЙ МОВІ (структура, семантика, прагматика)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,71 KB
Завантажень:
114
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
КИЇВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ ЛІНГВІСТИЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
Фєфєлова Вікторія Валентинівна
УДК 811.133.1: 81’367.7
СКЛАДНІ РЕЧЕННЯ З ПІДРЯДНИМ ЧАСУ В СУЧАСНІЙ
ФРАНЦУЗЬКІЙ МОВІ
(структура, семантика, прагматика)
Спеціальність 10.02.05 – романські мови
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата філологічних наук
КИЇВ – 2006
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі французької філології Київського національного лінгвістичного університету, Міністерство освіти і науки України.
Науковий керівник доктор філологічних наук, професор
Мінкін Лев Михайлович,
Харківський національний педагогічний
університет імені Г.С.Сковороди,
кафедра романської філології, завідувач кафедри
Офіційні опоненти: доктор філологічних наук, професор
Корбозерова Ніна Миколаївна,
Інститут філології Київського національного університету
імені Тараса Шевченка, кафедра іспанської та
італійської філології, завідувач кафедри
кандидат філологічних наук, доцент
Круковський Василь Іванович,
Київський національний економічний університет,
кафедра іноземних мов, доцент кафедри
Провідна установа Львівський національний університет імені
Івана Франка, Міністерство освіти і науки України,
кафедра французької філології, м. Львів
Захист відбудеться “__5__” травня 2006 року о “_10_” годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.054.02 Київського національного лінгвістичного університету (03680, МСП, Київ-150, вул. Червоноармійська, 73)
З дисертацією можна ознайомитися в науковій бібліотеці Київського національного лінгвістичного університету (вул. Червоноармійська, 73).
Автореферат розіслано “_31___” _квітня_ 2006 р.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради,
професор О.М. Кагановська
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Сучасне мовознавство характеризується підвищеною увагою дослідників до осмислення зв’язку мовної системи й мовлення, до проблеми синтезу форми та змісту в єдиному процесі комунікації (Е.Бенвеніст, Г.Гійом, В.Г.Гак, Ю.С.Степанов та інші). Розвиток багатоярусної структурної організації мови як динамічної системи нерозривно пов’язаний з проблемою функціонування її одиниць, до яких належать і складні речення (СР) з підрядним часу.
Реферована робота присвячена вивченню СР з підрядним часу в системі французької мови й дослідженню змін, котрі зазнає речення-знак у процесі функціонування в мовленні.
СР з підрядним часу в різних вимірах і з нових позицій продовжують привертати увагу дослідників. Вивченню структурних, семантичних і прагматичних особливостей СР з підрядним часу у сучасному мовознавстві присвячено роботи вітчизняних і зарубіжних дослідників (Н.М.Корбозерова, П.М.Бокова, Л.В.Пономарьова, Н.В.Савельєва, Б.І.Садикова, A.Borillo). Складні речення досліджувались у комунікативному аспекті (Н.Д.Арутюнова, В.Г.Гак, В.В.Богданов, K.Kerbrat-Orecchioni), в плані теорії породження мовлення (Т.В.Ахутина, О.О.Леонтьєв), у структурно-синтаксичному (В.А.Білошапкова, І.Р.Буніятова, О.М.Мухін, В.З.Панфілов, Н.Хомський, М.О.Вишнивецька, J.Dubois, F.Dubois-Charlier, P.Goffic, C.Muller, F.Tollis) і у семантико-прагматичному планах (Л.М.Мінкін, Г.Г.Почепцов, О.В.Кухар, Т.Є.Соболева, J.Moeuschler, A.Reboul).
Незважаючи на те, що СР з підрядним часу неодноразово були предметом дослідження у романістиці, можна констатувати відсутність їх класифікації за структурною та інформативною повнотою/неповнотою, а також частотою їх уживання в мовленні. Недослідженим залишається вплив системно-мовної семантики речення на мовленнєвий зміст відповідних висловлень, не розкрита роль егоцентричних і модальних чинників в актуалізованому висловленні. Поза увагою дослідників залишалося питання розташованності моделей СР з підрядним часу в центрі або на периферії функціонально-семантичного поля темпоральності; нез’ясованим був семіотичний статус СР з підрядним часу в системі сучасної французької мови. Вищезазначені фактори й важливість вивчення СР з підрядним часу з позиції дихотомії мова/мовлення сприяли вибору теми дослідження.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: СКЛАДНІ РЕЧЕННЯ З ПІДРЯДНИМ ЧАСУ В СУЧАСНІЙ ФРАНЦУЗЬКІЙ МОВІ (структура, семантика, прагматика)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок