Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> СИСТЕМА ГАРАНТУВАННЯ ДЕПОЗИТІВ ФІЗИЧНИХ ОСІБ В УКРАЇНІ

СИСТЕМА ГАРАНТУВАННЯ ДЕПОЗИТІВ ФІЗИЧНИХ ОСІБ В УКРАЇНІ

Назва:
СИСТЕМА ГАРАНТУВАННЯ ДЕПОЗИТІВ ФІЗИЧНИХ ОСІБ В УКРАЇНІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
15,85 KB
Завантажень:
498
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ РЕГІОНАЛЬНИХ ДОСЛІДЖЕНЬ
ОГІЄНКО Валерій Іванович
УДК 336.717.22:347.15/.17(477)
СИСТЕМА ГАРАНТУВАННЯ
ДЕПОЗИТІВ ФІЗИЧНИХ ОСІБ В УКРАЇНІ
Спеціальність 08.04.01 – Фінанси, грошовий обіг і кредит
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Львів – 2005
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана у Львівському банківському інституті
Національного банку України.
Науковий керівник: доктор економічних наук, професор
Козоріз Марія Андріївна,
Інститут регіональних досліджень НАН України,
завідувач відділу соціально-економічних
проблем розвитку підприємництва.

Офіційні опоненти: доктор економічних наук, професор
Барановський Олександр Іванович,
Інститут економічного прогнозування
НАН України,
завідувач відділу досліджень розвитку
та регулювання фінансових ринків;
кандидат економічних наук, доцент
Вовчак Ольга Дмитрівна,
Львівська комерційна академія,
завідувач кафедри банківської справи.
Провідна установа: Одеський державний економічний університет
МОН України,
кафедра банківської справи.
Захист відбудеться 27 жовтня 2005 року о 14 год. 30 хв. на засіданні спеціалізованої вченої ради К 35.154.02 по захисту дисертацій на здобуття наукового ступеня кандидата наук в Інституті регіональних досліджень НАН України за адресою: 79026, м. Львів, вул. Козель-ницька, 4.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Інституту регіональних досліджень НАН України за адресою: 79026, м. Львів,
вул. Козельницька, 4.
Автореферат розісланий 24.09.2005 року
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
кандидат економічний наук І.З.Сторонянська


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. В умовах трансформації вітчизняної економіки до вимог ринкової системи господарювання особливої актуальності набули питання, пов’язані із захистом приватної власності населення.
До теперішнього часу основна увага приділялась розробленню механізмів захисту соціальних потреб непрацездатного населення, людей похилого віку та працівників, рівень доходу яких є меншим від встановлених державою норм і нормативів. Саме в цьому напрямі сформовано більшість соціальних програм України. Але, як показав зарубіжний і вітчизняний досвід, цього недостатньо для ефективного розвитку національної економіки, оскільки сам підхід спрямований на виживання, а не на забезпечення ефективного розвитку. В умовах економічного спаду, високих темпів інфляції розв’язання проблем, пов’язаних із забезпеченням мінімального рівня соціальних послуг, які незахищеним верствам населення надаються державою, безсумнівно, слід вважати важливою функцією держави як інституційної основи розвитку суспільства.
Але за останні роки ситуація змінилась на краще. І хоч Україна ще значно відстає від розвинутих держав світу за рівнем і якістю життя, оплати працюючого населення, акценти в соціальній політиці держави повинні зміститися в напрямах залучення всіх верств населення до розв’язання соціальних проблем розвитку суспільства. Але при цьому виникають нові проблеми, які потребують вирішення в умовах України. Однією з важливих для України проблем є забезпечення державою захисту приватної власності громадян.
У цій дослідній роботі ставиться питання про захист заощаджень фізичних осіб, які вони вкладають у вітчизняні комерційні банки та інші фінансово-кредитні установи у формі депозитів.
Проблема в тому, що в Україні, на відміну від розвинутих держав, населення та підприємці мають низький рівень довіри до вітчизняних фінансових посередників, державних інституцій та їхньої діяльності. У результаті значна кількість населення тримає грошові ресурси вдома, а підприємці намагаються нагромаджувати кошти в зарубіжних банках. Така ситуація негативно впливає на розвиток вітчизняної економіки. Для розв’язання проблем, пов’язаних із захистом власності фізичних і юридичних осіб, необхідні нові рішення уряду та активна політика держави.
Необхідність та актуальність розв’язання проблем, пов’язаних із удосконаленням захисту власності населення, знайшли висвітлення
в публі-каціях вітчизняних учених: І.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 Реферат на тему: СИСТЕМА ГАРАНТУВАННЯ ДЕПОЗИТІВ ФІЗИЧНИХ ОСІБ В УКРАЇНІ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок