Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> СУСПІЛЬНО-ГЕОГРАФІЧНІ АСПЕКТИ ЗЛОЧИННОСТІ (на матеріалах Львівської області)

СУСПІЛЬНО-ГЕОГРАФІЧНІ АСПЕКТИ ЗЛОЧИННОСТІ (на матеріалах Львівської області)

Назва:
СУСПІЛЬНО-ГЕОГРАФІЧНІ АСПЕКТИ ЗЛОЧИННОСТІ (на матеріалах Львівської області)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,48 KB
Завантажень:
210
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
Львівський національний університет імені Івана Франка
СКАБАРА РОМАН МИХАЙЛОВИЧ
УДК 911.3: 343.9 (477.83)
СУСПІЛЬНО-ГЕОГРАФІЧНІ АСПЕКТИ ЗЛОЧИННОСТІ
(на матеріалах Львівської області)
11. 00. 02 - економічна та соціальна географія
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата географічних наук
Львів-2003
Дисертацією є рукопис
Робота виконана на кафедрі економічної і соціальної географії Львівського національного університету імені Івана Франка Міністерства освіти і науки України
Науковий керівник: кандидат географічних наук, доцент
Білецький Мирослав Іванович,
Львівський національний університет імені Івана
Франка, доцент кафедри економічної і соціальної географії
Офіційні опоненти: доктор географічних наук, професор
Луцишин Петро Васильович,
Волинський державний університет імені Лесі Українки,
завідувач кафедри країнознавства і міжнародних відносин
кандидат географічних наук, доцент
Мацях Михайло Миколайович,
Львівський національний університет імені Івана Франка,
доцент кафедри міжнародних відносин і дипломатичної служби
Провідна установа: Чернівецький національний університет
імені Юрія Федьковича, Міністерство освіти і науки
України, м.Чернівці
Захист дисертації відбудеться "30" травня 2003 року о "14" годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 35.051.08 у Львівському національному університеті імені Івана Франка (79000, м. Львів, вул. Дорошенка, 41, ауд. 26)
З дисертацією можна ознайомитись у науковій бібліотеці Львівського національного університету імені Івана Франка (79005, м. Львів, вул. Драгоманова, 17)
Автореферат розісланий “30“ квітня 2003 року
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
професор І.М.Волошин
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. У суспільстві перехідного типу спостерігається зростання соціальних негараздів, одним з яких є злочинність. Кількісне збільшення зареєстрованих злочинів і засуджених осіб є однією з ознак сучасного українського життя. Найбільш небезпечною є тенденція постійного збільшення кількості посягань проти особистості, приватної власності громадян, швидкого розвитку економічної злочинності. Актуальним напрямком дослідження цих соціальних негараздів є їх вивчення в територіальному аспекті. Використання такого підходу дає можливість правоохоронним органам урахувати отримані результати і диференціювати боротьбу зі злочинністю в умовах конкретних реґіонів. Важливими і актуальними є теоретичні результати таких досліджень, бо з’являється можливість глибше проникнути у механізм детермінації злочинності та її змін, встановити закономірності виникнення та функціонування злочинності у різних за соціально-економічними, соціально-культурними та іншими характеристиками реґіонах. Усе це допомагає напрацюванню стратегічних заходів боротьби зі злочинністю.
Зв’язок роботи з науковими програмами і планами. Виконана робота є складовою частиною наукової тематики кафедри економічної і соціальної географії Львівського національного університету імені Івана Франка щодо дослідження суспільно-географічних проблем західного реґіону України.
Об’єктом дослідження є сфера злочинності у всіх її проявах обласного реґіону. Загальні питання розглядаються на матеріалах Львівської області (за рядом аспектів на тлі західного реґіону України), а більш конкретні - на матеріалах всіх двадцяти адміністративних районів і семи міст обласного підпорядкування.
Предметом дослідження є структурні і територіальні особливості злочинності у Львівській області: чинники злочинності, їх вплив на її динаміку та структуру; особливості просторової організації головних видів злочинності, територіальна структура сфери злочинності в цілому.
Метою дисертаційного дослідження є дослідження суспільно-географічних аспектів злочинності і встановлення характеру їх взаємодії з особливостями окремих сфер суспільного життя. Для досягнення вказаної мети в роботі розв’язувались наступні завдання:
визначити зміст і обсяг поняття “суспільно-географічні аспекти злочинності”;
вивчити вплив різних чинників на динаміку, стан і територіальну структуру злочинності в цілому і окремих її видів;
використати різні методичні прийоми (порівняння, математичні, картографічні та ін.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: СУСПІЛЬНО-ГЕОГРАФІЧНІ АСПЕКТИ ЗЛОЧИННОСТІ (на матеріалах Львівської області)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок