Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ДОМЕННА СТРУКТУРА ТА ФАЗОВІ ПЕРЕТВОРЕННЯ У ХАЛЬКОГЕНІДНИХ СЕГНЕТОЕЛЕКТРИКАХ-НАПІВПРОВІДНИКАХ ТА СЕГНЕТОЕЛАСТИКАХ

ДОМЕННА СТРУКТУРА ТА ФАЗОВІ ПЕРЕТВОРЕННЯ У ХАЛЬКОГЕНІДНИХ СЕГНЕТОЕЛЕКТРИКАХ-НАПІВПРОВІДНИКАХ ТА СЕГНЕТОЕЛАСТИКАХ

Назва:
ДОМЕННА СТРУКТУРА ТА ФАЗОВІ ПЕРЕТВОРЕННЯ У ХАЛЬКОГЕНІДНИХ СЕГНЕТОЕЛЕКТРИКАХ-НАПІВПРОВІДНИКАХ ТА СЕГНЕТОЕЛАСТИКАХ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,99 KB
Завантажень:
365
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ
УЖГОРОДСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
КАЙНЦ Діана Іванівна
УДК 537.226.33; 536.424.1
ДОМЕННА СТРУКТУРА ТА ФАЗОВІ ПЕРЕТВОРЕННЯ У ХАЛЬКОГЕНІДНИХ СЕГНЕТОЕЛЕКТРИКАХ-НАПІВПРОВІДНИКАХ ТА СЕГНЕТОЕЛАСТИКАХ
01.04.10 – фізика напівпровідників та діелектриків
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата фізико-математичних наук
Ужгород – 2006


Дисертацією є рукопис
Робота виконана на кафедрі фізики напівпровідників та в Науково-дослідному інституті фізики і хімії твердого тіла Ужгородського національного університету Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник: кандидат фізико-математичних наук,доцент
Ужгородський національний університет МОН України (м.Ужгород),професор кафедри фізики напівпровідників
Горват Андрій Андрійович
Офіційні опоненти: доктор фізико-математичних наук, професор
Куницький Юрій Анатолійович
Технічний центр НАН України (м. Київ), завідувач відділом фізики наноструктурних матеріалів
доктор фізико-математичних наук, професор
Герзанич Омелян Іванович
Ужгородський національний університет МОН України (м.Ужгород), професор кафедри оптики
Провідна установа: Львівський національний університет ім. І. Франка МОН України, кафедра фізики напівпровідників
Захист відбудеться 30.06.2006 р. о 13_год. на засіданні спеціалізованої вченої ради К61.051.01 в Ужгородському національному університеті Міністерства освіти і науки України за адресою: м. Ужгород, вул. Волошина, 54, ауд. № 181.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Ужгородського національного університету (м. Ужгород, вул. Капітульна, 6).
Автореферат розісланий 28.05.2006 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
доктор фіз. – мат. наук _____________________проф. Блецкан Д.І.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Пошук нових матеріалів та глибоке дослідження характеристик вже відомих речовин дозволяє розширити елементну базу сучасної функціональної електроніки, пристроїв обробки сигналів, акумуляторів енергії. До цього ж спонукає інтенсивний розвиток інформаційних технологій, які вимагають вивчення широкого спектру матеріалів на предмет їх можливого використання у якості компонент засобів накопичення та передачі інформації. Мініатюризація пристроїв, вимоги до їх вивіреної роботи протягом багатьох циклів, стабільність властивостей у широких діапазонах температури та зонах спектру, стійкість до різного роду опромінення підвищують критерії відбору.
Особливе місце серед нових матеріалів електронної техніки займають феромагнетики, сегнетоелектрики і сегнетоеластики, які мають набір унікальних властивостей, а аномально високі значення ряду фізичних параметрів забезпечують їм широкі можливості практичного використання в якості активних елементів електронних та оптоелектронних схем.
Для подальшого з’ясування можливостей практичного використання фероїдних матеріалів, а також розв’язання ряду принципових питань фізики твердого тіла, необхідна інформація про фізичні властивості реальних кристалів з притаманними їм недосконалостями, які значною мірою визначають параметри матеріалу. Тому фізичні властивості кристалів з дефектами стали останнім часом предметом інтенсивного експериментального і теоретичного вивчення, і ця проблема є однією з центральних у фізиці твердого тіла та напівпровідників.
Оскільки процеси переключення доменної структури лежать в основі більшості нині відомих елементів сегнетоелектричної пам’яті та сегнетоеластичних оптичних перемикачів, значний інтерес представляє інформація про характер формування, особливості топології та можливість керування реальною доменною структурою кристалів. Тому актуальність досліджень фазових переходів, в першу чергу трансформації кристалічної гратки, та особливостей доменної структури кристалів сегнетоеластиків та сегнетоелектриків-напівпровідників обумовлена як науковим інтересом до особливостей фізичних процесів у фероїдних кристалах, так і можливими перспективами практичного використання цих матеріалів в якості елементів оптоелектроніки та сенсорики.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: ДОМЕННА СТРУКТУРА ТА ФАЗОВІ ПЕРЕТВОРЕННЯ У ХАЛЬКОГЕНІДНИХ СЕГНЕТОЕЛЕКТРИКАХ-НАПІВПРОВІДНИКАХ ТА СЕГНЕТОЕЛАСТИКАХ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок