Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ЛІПІД-ПІГМЕНТНИЙ КОМПЛЕКС ТА ЕКЗОГЕННІ БІОРЕГУЛЯТОРИ У ФОРМУВАННІ АДАПТИВНИХ РЕАКЦІЙ ПШЕНИЦІ ДО ПОСУХИ

ЛІПІД-ПІГМЕНТНИЙ КОМПЛЕКС ТА ЕКЗОГЕННІ БІОРЕГУЛЯТОРИ У ФОРМУВАННІ АДАПТИВНИХ РЕАКЦІЙ ПШЕНИЦІ ДО ПОСУХИ

Назва:
ЛІПІД-ПІГМЕНТНИЙ КОМПЛЕКС ТА ЕКЗОГЕННІ БІОРЕГУЛЯТОРИ У ФОРМУВАННІ АДАПТИВНИХ РЕАКЦІЙ ПШЕНИЦІ ДО ПОСУХИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
16,18 KB
Завантажень:
33
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
КИЇВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
імені ТАРАСА ШЕВЧЕНКА
Свєтлова Наталія Борисівна
УДК 581.1.036/032+143.577+577.125
ЛІПІД-ПІГМЕНТНИЙ КОМПЛЕКС ТА ЕКЗОГЕННІ БІОРЕГУЛЯТОРИ У ФОРМУВАННІ АДАПТИВНИХ РЕАКЦІЙ ПШЕНИЦІ ДО ПОСУХИ
03.00.12 - фізіологія рослин
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата біологічних наук
Київ - 2001


Дисертацією є рукопис
Робота виконана в лабораторії фізіологічних основ продуктивності рослин кафедри фізіології та екології рослин біологічного факультету Київського національного університету імені Тараса Шевченка.
Науковий керівник: доктор біологічних наук
член-кореспондент УААН, професор
Мусієнко Микола Миколайович,
Київський національний університет
імені Тараса Шевченка
завідувач кафедри
фізіології та екології рослин
Офіційні опоненти:
доктор біологічних наук Яворська Вікторія Казимирівна,
Інститут фізіології рослин та генетики НАН України, м. Київ
завідуюча відділом фізіології росту і розвитку рослин
 
кандидат біологічних наук Сиваш Олександр Олексійович
Інститут ботаніки ім. М.Г.Холодного НАН України, м. Київ
старший науковий співробітник відділу мембранології і фітохімії
Провідна установа:
Дніпропетровський державний університет Міністерства освіти та науки України,
м. Дніпропетровськ
 
 
Захист відбудеться 19.03.2001 р. о 14 год. на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.001.24 в Київському національному університеті імені Тараса Шевченка за адресою: 03127, м. Київ, проспект Глушкова 2, корпус 12 (біологічний факультет), ауд. 215.
Поштова адреса: 01033, м. Київ, вул. Володимирська, 64, спецрада Д 26.001.24, біологічний факультет.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Київського національного університету імені Тараса Шевченка: 01033, Київ, вул. Володимирська, 58.
Автореферат розісланий 16.02.2001 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Брайон О.В.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Проблема адаптації та стійкості сільськогосподарських культур є надзвичайно актуальною у сучасній фітофізіології. Це зумовлено глобальним потеплінням, аридизацією клімату та розширенням площ посушливих регіонів (Пьянков, Мокроносов, 1993). Посухи набувають глобального характеру і в Україні, негативно впливаючи на врожайність сільськогосподарських культур, зокрема, зернових (Бабич, 1995). Тому впровадження та застосування адаптивної стратегії у сільськогосподарське виробництво, яка грунтується на поєднанні високої продуктивності та підвищенні стійкості агроекосистем до екстремальних умов вирощування, на сьогодні, є одним з головних напрямків у сучасному сільському господарстві. Складовою частиною цієї стратегії є розробка методів екзогенної регуляції та стабілізації адаптивних можливостей рослин за рахунок використання фізіологічно активних речовин синтетичного та природного походження. Застосування біорегуляторів потребує, в свою чергу, детального з`ясування механізмів біохімічної адаптації та стійкості рослин.
При вирішенні проблеми фізіологічної та біохімічної адаптації і стійкості рослин значну увагу приділяють вивченню захисних механізмів фотосинтетичних мембран рослин, важлива роль в підтриманні нативності яких належить ліпідам (Quinn & Williams, 1983; Gounaris et al., 1988; Оканенко и др., 1992; Musienko et al., 1997; Quinn, 1998; Siegenthaler & Tremolieres, 1998) та каротиноїдам (Larson, 1988; Gruszecki & Strzalka, 1991; Tournaire, Croux et al., 1993; Loggini et al., 1999; Havaux & Niyogi, 1999). Ця залежність між ліпідною складовою та вмістом каротиноїдів, що виступають важливою ланкою у формуванні адаптивних реакцій рослин в змінених умовах середовища, вивчена недостатньо і потребує детального з`ясування.
Мета і задачі дослідження. Метою даної роботи було дослідити участь ліпід-пігментних складових мембран та виявити роль екзогенних біорегуляторів нового покоління у формуванні адаптивних реакцій рослин озимої пшениці різних за рівнем стійкості до факторів посухи.
Для досягнення поставленої мети до завдань роботи входило:
1.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: ЛІПІД-ПІГМЕНТНИЙ КОМПЛЕКС ТА ЕКЗОГЕННІ БІОРЕГУЛЯТОРИ У ФОРМУВАННІ АДАПТИВНИХ РЕАКЦІЙ ПШЕНИЦІ ДО ПОСУХИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок