Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Скачати реферат: ВПЛИВ ІНТЕЛІГЕНЦІЇ НА ДЕРЖАВОТВОРЧІ ПРОЦЕСИ В УКРАЇНІ

Загрузка...

ВПЛИВ ІНТЕЛІГЕНЦІЇ НА ДЕРЖАВОТВОРЧІ ПРОЦЕСИ В УКРАЇНІ / сторінка 4

Назва:
ВПЛИВ ІНТЕЛІГЕНЦІЇ НА ДЕРЖАВОТВОРЧІ ПРОЦЕСИ В УКРАЇНІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,23 KB
Завантажень:
185
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 

6. Доведено необхідність духовного забезпечення (громадянського, морального, патріотичного тощо) участі інтелігенції у процесах управління економічним, політичним, культурним життям суспільства. На основі історико-політологічного аналізу дійдено висновку, що своєю іманентною суттю інтелігенція потребує нерозривних зв'язків із широкими масами, провідної ролі у суспільстві. Коли вона втрачає творчий, проводирський порив, тоді вона приречена на виконання другорядних ролей у суспільстві, перетворюється на розмиту аморфну масу людей, позбавлену реального матеріального і духовного впливу на соціальні процеси.
7. Розкрито механізм впливу інтелігенції на студентську молодь — спадкоємця і рушія українського інтелектуального середовища. Виявлено, що молодь в Україні становить собою соціально-культурне опертя для інтелігенції в її політичній, державотворчій діяльності. Соціологічні дослідження засвідчують, що сьогоднішні студенти — це майбутні працівники у владних структурах, державні діячі, політики з ринковоорієнтованим мисленням.
Теоретичне і практичне значення одержаних результатів. Результати дисертаційного дослідження можуть бути використані:
у філософсько-теоретичному осмисленні місця і ролі інтелігенції в соціальній політиці Української держави;
у практичній діяльності державних структур при створенні консультативних центрів у ході проведення заходів державницького спрямування (референдумів, виборів, збору підписів для політичних акцій, створення громадської думки на користь дій влади та процесу зміцнення державних інституцій в цілому);
в лекціях із політології (теми: “Людина і політика”, “Політичний процес та його регулятори”, “Політична еліта і політичне лідерство”), із соціології (тема: “Соціологія освіти, науки, культури”);
в лекційно-пропагандистській діяльності та при розробці програм стратегічної і тактичної діяльності обласних і районних держадміністрацій усіх рівнів, партійних і громадських об’єднань.
Особистий внесок здобувача. Основні теоретичні положення та розробки в межах дисертаційного дослідження, зокрема ті, які характеризують його наукову новизну і практичне значення результатів, одержані дисертантом особисто. Всі теоретичні результати та ідеї досліджені автором самостійно.
Апробація результатів дослідження. Основні положення дисертації обговорювались на спільному засіданні кафедри соціальної і гуманітарної політики та кафедри політології Української Академії державного управління при Президентові України, а також на кафедрі соціально-гуманітарних дисциплін Європейського університету фінансів, інформаційних систем, менеджменту і бізнесу.
Результати досліджень використовувалися в процесі викладання окремих тем для управлінських кадрів у Полтавському державному аграрному коледжі управління і права.
Одержані висновки і положення дисертаційної роботи доповідались на ряді конференцій і науково-практичних семінарах, зокрема: на Всеукраїнській міждисциплінарній науково-практичній конференції “Гума-ністичне середовище вищого технічного закладу освіти (проблеми формування)” 25-26 листопада 1999р. в м. Харкові; на 5-ій Міжнародній науково-практичній конференції “Інформаційні технології в економіці, ме-неджменті і бізнесі. Проблеми науки, практики і освіти” 16-17 грудня 1999 р. в м. Києві; на Науково-практичному семінарі Асоціації навчальних закладів України недержавної форми власності на тему: “Основи ефективної організації виховної роботи в сучасному ВЗО недержавної форми власності” 12-17 вересня 1999 р. в м. Києві.
Публікації. Основні ідеї та результати досліджень відображені автором у публікаціях, зокрема, в чотирьох статтях у наукових фахових виданнях з політології, розділі “Політичне лідерство і політична еліта” в навчальному посібнику “Політологія” та в доповідях на Всеукраїнській міждисциплінарній науково-практичній і 5-й Міжнародній науково-практичній конференціях. Загальний обсяг публікацій 5,5 д.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно

Загрузка...
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Реферат на тему: ВПЛИВ ІНТЕЛІГЕНЦІЇ НА ДЕРЖАВОТВОРЧІ ПРОЦЕСИ В УКРАЇНІ

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок