Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> реферат українською: ВПЛИВ ІНТЕЛІГЕНЦІЇ НА ДЕРЖАВОТВОРЧІ ПРОЦЕСИ В УКРАЇНІ

ВПЛИВ ІНТЕЛІГЕНЦІЇ НА ДЕРЖАВОТВОРЧІ ПРОЦЕСИ В УКРАЇНІ / сторінка 5

Назва:
ВПЛИВ ІНТЕЛІГЕНЦІЇ НА ДЕРЖАВОТВОРЧІ ПРОЦЕСИ В УКРАЇНІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,23 KB
Завантажень:
185
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
а.
Структура та обсяг дисертації. Мета і завдання дисертаційного дослідження визначили структуру роботи, яка складається зі вступу, 3 розділів, що включають 7 підрозділів, висновків та списку використаної літератури. Загальний обсяг дисертації складає 183 сторінки. Використано 262 джерела, із них 41 — іноземними мовами.


ОСНОВНИЙ ЗМІСТ РОБОТИ
У вступі обгрунтовується вибір теми дисертації, її актуальність, формулюються мета, завдання дослідження, визначається ступінь наукової розробки проблеми, зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами, теоретична і методологічна основа дисертаційного дослідження, його наукова новизна, гіпотеза дослідження, зазначається, як була здійснена апробація дисертаційного дослідження.
Перший розділ “Стан і основні напрямки дослідження проблеми” включає два підрозділи. У першому підрозділі “Стан наукової розробки проблеми впливу інтелігенції на державотворчі процеси” аналізується стан розробки проблеми, вивчаються праці українських і зарубіжних вчених, ідеї яких дали змогу дисертанту, обгрунтувавши висунуті дисертаційні положення, вийти на широкий простір нових концептуальних парадигм.
Перші спроби визначити і обгрунтувати місце і роль представників інтелектуальної діяльності знайшли своє місце в працях античних мислителів — Платона, Арістотеля, теологів Середньовіччя, філософів Нового часу і Просвітництва, в сучасній науковій літературі, як зарубіжній, так і вітчизняній. Серед вітчизняних вчених досліджуваній проблемі надавали певної уваги В. Андрущенко, В. Бебик, В. Бабкін, В. Ворон-кова, А. Герасимчук, М. Головатий, І. Драч, М. Катаєва, О. Мироненко, М. Михальченко, В. Луговий, В. Ребкало, С. Рябов, М. Слабошпицький, Д. Табачник, З. Тимошенко, М. Ходаківський та ін. Про деякі особливості впливу інтелігенції на управління державотворчими процесами шляхом участі її в діяльності політичних партій і громадських рухів писали В. Журавський, О. Картунов, В. Князєв, М. Пірен, В. Шахов та ін. Аналіз впливу інтелігенції на процеси державобудування засобами громадської думки, через художню самодіяльність, участь у творчих спілках зустрічаємо в працях Н. Головіної, В. Кременя, М. Пірен, І. Надольного, С. Чукут та ін.
У працях вищевказаних вчених проблема визначення місця і ролі інтелігенції в державотворчих процесах не виділяється спеціально, але, наприклад, коли висувається питання духовного впливу на державобудування в Україні, значення інтелігенції як духовної частини еліти українського суспільства, наголошується обов’язково. Праці українських вчених не тільки ініціювали теоретичні пошуки дисертанта, але й послужили методологічним орієнтиром для висновків дисертаційного дослідження.
У другому підрозділі “Основні напрямки дослідження проблеми” концептуально обгрунтовується необхідність визначення основних напрямків дисертаційного дослідження. На основі аналізу сучасної наукової літератури, соціологічних досліджень, проведених науковцями Києва, Полтави, вчених з наукових центрів Львова, Харкова, Дніпро-петровська та проведених дисертантом особисто встановлено, що вплив інтелігенції на державотворчі процеси здійснюється в трьох основних напрямках:
а) через безпосередню і опосередковану участь інтелігенції в роботі владних структур;
б) участь представників інтелігентських кіл у роботі політичних партій, рухів, громадських організацій та асоціацій;
в) вплив на свідомість суспільства засобами художньої літератури, преси, радіо, телебачення, через гуртки художньої самодіяльності.
У другому розділі “Місце інтелігенції в боротьбі за незалежність України” в історико-філософському плані аналізується діяльність інтелігенції в площині формування і утвердження національно-держав-ницького менталітету українського суспільства.
У першому підрозділі “Місце української інтелігенції в формуванні консолідуючої ідеї державотворчого процесу” — автор відзначає, що після знищення козаччини в Україні на короткому історичному етапі зникла сила, яка захищала українство.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Реферат на тему: ВПЛИВ ІНТЕЛІГЕНЦІЇ НА ДЕРЖАВОТВОРЧІ ПРОЦЕСИ В УКРАЇНІ

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок