Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Скачати безкоштовно: ВПЛИВ ІНТЕЛІГЕНЦІЇ НА ДЕРЖАВОТВОРЧІ ПРОЦЕСИ В УКРАЇНІ

Загрузка...

ВПЛИВ ІНТЕЛІГЕНЦІЇ НА ДЕРЖАВОТВОРЧІ ПРОЦЕСИ В УКРАЇНІ / сторінка 7

Назва:
ВПЛИВ ІНТЕЛІГЕНЦІЇ НА ДЕРЖАВОТВОРЧІ ПРОЦЕСИ В УКРАЇНІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,23 KB
Завантажень:
185
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 

Аналіз відповідей опитаних свідчить про те, що населення нашої країни твердо переконане, що на інтелігенцію сьогодні покладена історична місія — бути обов’язково заангажованою в державобудівних процесах, виконувати в них роль політичного, культурологічного, освітянського каталізатора. І цю роль, як показують дослід-ження, інтелігенція виконує з кожним роком по наростаючій в усіх сферах життєдіяльності українського суспільства.
Третій розділ “Роль інтелігенції у практиці державотворчих процесів в Україні” розпочинається з підрозділу “Вплив інтелігенції на розвиток культурологічних процесів”. Спираючись на праці зарубіжних вчених А. Боднара, З. Бокшанського, Л. Дуба та вітчизняних В. Бебика, В. Антоненка, М. Вівчарика, М. Головатого, В. Журавського, К. Левків-ського, В. Пазенка, М. Поповича, В. Ребкала, В. Соколова, В. Скуратів-ського, Д. Табачника, В. Цвєткова, В. Шахова, Г. Щокіна та ін., матеріали конкретно-соціологічних досліджень, проведених вибірково серед викладачів і студентів Київських і Полтавських вищих закладів освіти, дисертант прийшла до висновку, що вплив інтелігенції на управління культурою є закономірністю, детермінованою розвитком державотворчого процесу в умовах перехідного періоду, становлення ринкових відносин. Дослідження, проведені в середині 80-х років в Польщі, показали, що 93% представників інтелігенції читають газети і журнали, тоді як робітники, наприклад, тільки 55%. На кожного інтелігента в Польщі на той час в середньому припадало по 3,44% назви газети чи журналу, тоді як на робітника — лише 0,9%. Польські вчені з прикрістю зазначали, що в селянському середовищі показник тих, хто не читає газет і журналів, ще нижчий ніж серед робітників.
Беручи до уваги, що менталітет у цій царині жителя Польщі і України визначається близькістю за своїми основними характеристиками, можна з певними застереженнями екстраполювати результати досліджень польських вчених і на українське суспільство.
Звичайно, не тільки часописи та газети надають поточну інформацію про різні події в царині культури, економіки та політики. Не менше на політичний і культурний кругозір людини впливають радіо, телебачення, спілкування з видатними людьми, а то й просто з друзями. Піднесення загального культурного рівня населення України вимагає від його духовного керманича, а таким якраз і є інтелігенція, постійного вдосконалення форм і методів впливу на духовне життя суспільства. Проте, може виникнути питання, чи вважають члени суспільства такою вже необхідністю для інтелігенції управляти культурою? Проведені дисертантом дослідження свідчать, що 74% опитаних вважають, що саме інтелігенція зобов’язана взяти на себе місію управління культурологічними процесами. Правда, значний відсоток респондентів, а це 18,4%, висловили думку, що управління культурою не повинно бути сферою морального і громадянського покликання тільки інтелігенції. Управління культурологічними процесами, вважають вони, мусить бути цариною діяль-ності державних інституцій. 7,6% респондентів відповіли не знаю”.
У процесі дослідження впливу інтелігенції на державотворчі процеси, дисертантом виявлено, що за останні роки, попри економічні і політичні негаразди в українському суспільстві, її представники активізували свою участь у формуванні державницького світогляду шляхом залучення населення в гуртки художньої самодіяльності, до участі в ансамблях бандуристів, народних хорів, творчих спілок тощо, програма й діяльність яких побудовані на основі державницької ідеології.
У другому підрозділі третього розділу “Характер взаємовідносин інтелігенції з офіційною владою” розкривається рівень опозиційності і співпраці інтелігенції з владними структурами.
Відносини української інтелігенції з офіційною владою за роки незалежності нашої держави складалися дуалістично: з одного боку, частина її представників відсторонилася від участі в державотворчих процесах, “внутрішньо емігрувала”, інша, протестуючи проти окремих дій владних структур, свідомо брала участь у зміцненні авторитету державного апарату, підтримувала його ініціативу в розбудові державних інституцій.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно

Загрузка...
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Реферат на тему: ВПЛИВ ІНТЕЛІГЕНЦІЇ НА ДЕРЖАВОТВОРЧІ ПРОЦЕСИ В УКРАЇНІ

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок