Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Скачати реферат безкоштовно: ВПЛИВ ІНТЕЛІГЕНЦІЇ НА ДЕРЖАВОТВОРЧІ ПРОЦЕСИ В УКРАЇНІ

Загрузка...

ВПЛИВ ІНТЕЛІГЕНЦІЇ НА ДЕРЖАВОТВОРЧІ ПРОЦЕСИ В УКРАЇНІ / сторінка 8

Назва:
ВПЛИВ ІНТЕЛІГЕНЦІЇ НА ДЕРЖАВОТВОРЧІ ПРОЦЕСИ В УКРАЇНІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,23 KB
Завантажень:
185
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0
Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 

Сьогодні певна частина української інтелігенції, не погоджуючись з окремими діями влади, налаштована на вибірково-конструктивну працю з нею. Проведені дослідження серед викладачів і студентів з метою виявлення їх думки стосовно того яким повинно бути ставлення інтелігенції до владних структур засвідчують наступне. На запитання анкети: “Яке, на Вашу думку, повинно бути ставлення інтелігенції до влади?” 5% заявили, що слід активно пропагувати дії владних структур; 60,5% вважає за можливе підтримувати дії влади вибірково; 20,1 — бути до влади у конструктивній опозиції; стояти осторонь від влади — 5,4%; “не знаю” — 9%.
Спираючись на праці М.Вівчарика, М.Головатого, І.Драча, С.Дубен-ка, Е.Лібанової, О.Палія, В.Ребкала, В.Скуратівського та ін., висновки соціологічних досліджень, доведено, що українська інтелігенція попри деяку опозиційність, детерміновану скоріше особливостями форм і методів, ніж ідеологією управління державотворчими процесами, налаштована на конструктивну співпрацю з владними структурами в справі вдосконалення державного будівництва.
Третій підрозділ “Участь української інтелігенції в державотворчих процесах” присвячений розкриттю шляхів активізації управління державобудуванням. Активізація інтелігенції щодо безпосередньої участі в управлінні державотворчими процесами в Україні має декілька напрямків.
Перший з них — розширення інформаційного поля засобами радіо, телебачення, виступами на конференціях, симпозіумах, перед студентською аудиторією тощо.
Другий — залучення студентської молоді до державобудівного процесу. Дисертантом виявлено, що ті студенти, які упродовж навчання у вузі брали активну участь у підтримці акцій, спрямованих на зміцнення державних інституцій, після закінчення навчального закладу в більшості своїй включаються в державотворчу діяльність, залучають до неї своє оточення. Дослідження свідчать, що інтелігенція активно готує із сту-дентської молоді активістів-державників. На запитання в анкеті: Яка, на Вашу думку, роль інтелігенції у формуванні державницького світогляду молоді?” отримано відповіді: “абсолютно значна” — 20%; “значна” — 61%; “незначна” — 16%; “не знаю” — 3%.
Третій — залучення мовними засобами населення до участі в культурно-освітніх заходах державницького спрямування.
Четвертий напрямок — спроба залучення до активної державотворчої діяльності своїх колег-інтелігентів, які з тієї чи іншої причини знаходяться у “внутрішній еміграції”. Дисертантом з’ясовано, що це люди, які на початку незалежності України активно брали участь у її виборюванні шляхами пікетування, демонстрацій, акцій протесту тощо, але на якомусь етапі з різних причин відійшли від активного політичного і громадського життя. Сьогодні вони потребують моральної і політичної підтримки, одержавши яку зможуть знову стати в ряди активних державобудівників.
П’ятий напрямок — це активізація громадських організацій інтелі-генції. На жаль, відкрита заполітизованість одних (наприклад, “Прометей”), організаційна аморфність других (наприклад, Конгрес української інтелігенції), корпоративний характер третіх (Просвіта”) гальмують активність дій інтелектуалів в управлінні державотворчими процесами.
Сьогодні в різних осередках української інтелігенції робляться спроби щодо створення більш дієвих організаційних структур, але, на жаль, жодна з них не заявила про себе як про серйозне громадське чи політичне об’єднання.
Шостий напрямок — це піднесення політичного рівня українського суспільства. Без формування виразної перспективи розвитку, без поширення демократичних норм і принципів всі заклики з боку передових інтелігентських кіл, владних структур падають на непідготовлений грунт.
ВИСНОВКИ
Висновки дослідження дисертаційної тематики мають концептуальний характер. Основними з них є такі.
1. Українська інтелігенція в більшості своїй вважала і вважає, що методологічною підвалиною управління економікою, політикою і культурою повинно бути опертя на власні сили.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно
Загрузка...
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Реферат на тему: ВПЛИВ ІНТЕЛІГЕНЦІЇ НА ДЕРЖАВОТВОРЧІ ПРОЦЕСИ В УКРАЇНІ

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок