Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ВПЛИВ ІНТЕЛІГЕНЦІЇ НА ДЕРЖАВОТВОРЧІ ПРОЦЕСИ В УКРАЇНІ

Загрузка...

ВПЛИВ ІНТЕЛІГЕНЦІЇ НА ДЕРЖАВОТВОРЧІ ПРОЦЕСИ В УКРАЇНІ

Назва:
ВПЛИВ ІНТЕЛІГЕНЦІЇ НА ДЕРЖАВОТВОРЧІ ПРОЦЕСИ В УКРАЇНІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,23 KB
Завантажень:
185
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0
Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ ДЕРЖАВИ І ПРАВА ім. В.М. КОРЕЦЬКОГО
УДК 321.96
ВІЗІРЯКІНА Наталія Іванівна
ВПЛИВ ІНТЕЛІГЕНЦІЇ
НА ДЕРЖАВОТВОРЧІ ПРОЦЕСИ В УКРАЇНІ
Спеціальність 23.00.03 — політична культура та ідеологія
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата політичних наук
Київ — 2000
Дисертацією є рукопис
Робота виконана на кафедрі соціально-гуманітарних дисциплін в Європейському університеті фінансів, інформаційних систем, менеджменту і бізнесу
Науковий керівник:
кандидат філософських наук, професор
ТИМОШЕНКО Зоя Іванівна
Європейський університет фінансів, інформаційних систем, менеджменту і бізнесу, проректор
Офіційні опоненти:
доктор філософських наук, професор
ВОРОНКОВА Валентина Григорівна,
Запорізька державна інженерна академія,
завідувач кафедри адміністративного менеджменту
кандидат політичних наук
ХОДАКІВСЬКИЙ Михайло Дмитрович,
Інститут держави і права ім. В.М. Корецького НАН України, молодший науковий співробітник
Провідна установа:
Національний педагогічний університет ім. М.П. Драгоманова, кафедра політології і соціології
Захист відбудеться “23” березня 2001 року о 15 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.236.01 по захисту дисертацій на здобуття наукового ступеня доктора політичних наук в Інституті держави і права ім. В.М.Корецького НАН України за адресою: 01001, Київ, вул. Трьохсвятительська, 4.
З дисертацією можна ознайомитися у науковій бібліотеці
Інституту держави і права ім. В.М. Корецького НАН України.
Автореферат розісланий “ 22 ” лютого 2001 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради
доктор політичних наук В.П. ГОРБАТЕНКО


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження. Україна увійшла в третє тисячоліття як незалежна, цивілізована європейська держава. Її “європей-ськість” визначається не тільки географічним положенням, але й тими науковими, культурними, філософськими досягненнями, які входять у скарбницю світової культури. Наша держава має величезний інтелектуальний потенціал, успіхи якого примушують з повагою схиляти голови вчених багатьох розвинених країн. Проте ми, маючи високий рівень освіти, величезну когорту інтелектуалів, порівняно навіть з нашими колишніми партнерами із “соціалістичної співдружності”, залишаємося в політичному і економічному вимірі далеко позаду.
На крутих поворотах історії, у хвилини скрути кожна нація завжди з надією дивилась на духовну частину своєї еліти — інтелігенцію. У цьому відношенні не є винятком і наш народ. Сьогодні українська інтелі-генція все активніше заангажовується в процеси державотворення. Цьому сприяє політика Президента України, Верховної Ради України, уряду. Увага владних структур до матеріальних і духовних потреб (хоч і в неповній мірі, але значно краще ніж декілька років тому) свідчить про їх наміри з допомогою інтелектуального потенціалу нашої країни швидше подолати наслідки тих кризових явищ, які є насамперед результатом минулої епохи, але продовжують переслідувати нас уже майже 10 років.
Кожній епосі об’єктивно відведено певний час для вирішення нагальних проблем. В межах перехідного періоду від тоталітарної системи з її жорсткою плановою економікою ми наближаємось до ринкового господарювання, яке, не відкидаючи повністю окремі елементи планової економіки, будується на кардинально нових засадах. Управлінська система тоді функціонує ефективно, коли всі її елементи “вибудовані” логічно, науково, послідовно. Особливо це характерно для соціально-політичної сфери життя суспільства, де без виважених наукових підходів, належного досвіду роботи в гуманітарній галузі, соціальній політиці і т.д. поступ неможливий. Управління людьми, вчили античні філософи Геракліт, Сократ, Платон, Арістотель та ін., є “царським мистецтвом”, яке вимагає грунтовної спеціальної підготовки, належного виховання людини, вміння покласти свою долю на вівтар Вітчизни. В Україні основним суб'єктом втілення цих якостей була й залишається інтелігенція як духовна провідна верства українського суспільства.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно
Загрузка...
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Реферат на тему: ВПЛИВ ІНТЕЛІГЕНЦІЇ НА ДЕРЖАВОТВОРЧІ ПРОЦЕСИ В УКРАЇНІ

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок