Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> КУЛЬТУРОЛОГІЧНО-ЕСТЕТИЧНІ ПАРАМЕТРИ УКРАЇНСЬКОГО НЕФІГУРАТИВНОГО ЖИВОПИСУ (90-ті роки ХХ століття)

КУЛЬТУРОЛОГІЧНО-ЕСТЕТИЧНІ ПАРАМЕТРИ УКРАЇНСЬКОГО НЕФІГУРАТИВНОГО ЖИВОПИСУ (90-ті роки ХХ століття)

Назва:
КУЛЬТУРОЛОГІЧНО-ЕСТЕТИЧНІ ПАРАМЕТРИ УКРАЇНСЬКОГО НЕФІГУРАТИВНОГО ЖИВОПИСУ (90-ті роки ХХ століття)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
22,34 KB
Завантажень:
455
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
ДЕРЖАВНА АКАДЕМІЯ КЕРІВНИХ КАДРІВ КУЛЬТУРИ І МИСТЕЦТВ
РУДИК Ганна Борисівна
УДК 75. 038 (477)
КУЛЬТУРОЛОГІЧНО-ЕСТЕТИЧНІ ПАРАМЕТРИ
УКРАЇНСЬКОГО НЕФІГУРАТИВНОГО ЖИВОПИСУ
(90-ті роки ХХ століття)
17.00.01 - теорія та історія культури
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата філософських наук
Київ - 2001
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана у Національному університеті “Києво-Могилянська академія”, Кабінет Міністрів України, м. Київ.
Науковий керівник: доктор філософських наук, професор
ПЕТРОВА Ольга Миколаївна,
Національний університет “Києво-Могилянська академія”, професор кафедри культурології та археології;
Офіційні опоненти: доктор філософських наук, професор
ЛИЧКОВАХ Володимир Анатолійович,
Чернігівський державний педагогічний університет,
завідувач кафедри філософії та культурології;
кандидат філософських наук, доцент
ГРИЦЕНКО Валентина Степанівна,
Київський національний університет імені Тараса
Шевченка, доцент кафедри етики, естетики та культурології.
Провідна установа: Харківська державна академія культури, кафедра історії та теорії культури, Міністерство культури і мистецтв України, м. Харків.
Захист відбудеться 11.12.2001 р. о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 26.850.01. у Державній академії керівних кадрів культури і мистецтв (01015, м. Київ, вул. Січневого повстання, 21, корпус 15).
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Державної академії керівних кадрів культури і мистецтв (01015, м. Київ, вул. Січневого повстання, 21, корпус 11).
Автореферат розіслано 10.11.2001 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Уланова С.І.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження. Проблема вибору стратегії національного розвитку українського суспільства актуалізувала потребу у ґрунтовних дослідженнях сучасного українського мистецтва - дієвої форми самоідентифікації нації та водночас потужного джерела евристичного моделювання в культурі.
Однак, інтенсивний розвиток художніх ініціатив, який спостерігається в українській культурі впродовж останнього десятиліття, на жаль, ще не достатньо вивчений і осмислений сучасною філософською та культурологічною думкою. Загальною причиною цього є кризовий стан методології української гуманітаристики, зумовлений звільненням від ідеологічних настанов радянської доби. Особливо критичним є стан дослідження тих ділянок художньої культури, щодо яких відсутня вітчизняна традиція теоретичного аналізу.
Насамперед це стосується сучасного українського нефігуративного живопису, потужний “сплеск” якого в 90-х роках ХХ століття у творчості шерегу визнаних українських митців не лише дає змогу говорити про окрему виразну лінію розвитку української та світової художньої культури, а й спонукає до глибшої філософсько-теоретичної рефлексії щодо культурних джерел і підстав цього феномена. У силу історичних обставин український нефігуративізм значною мірою успадкував те відношення суспільного нерозуміння, яке протягом радянського періоду нашої історії поширювалося на художню традицію абстракціонізму. В результаті, незважаючи на те, що окремі історичні прояви українського нефігуративного живопису описано й проаналізовано у публікаціях українських мистецтвознавців і художніх критиків зокрема Д. Горбачова, Е. Димшиця, Г. Заварової, О. Петрової, Г. Скляренко, О. Соловйова, що мистецтвознавцем О. Титаренко здійснено серйозні кроки щодо збору й систематизації інформації з творчості художників-нефігуративістів, що філософом та мистецтвознавцем О.Петровою простежено духовні витоки художнього нефігуративізму у візантійській релігійній естетиці Божественного Світла-Кольору, цей визначний художній феномен донині не становив предмета спеціального вивчення й теоретичного осмислення у вітчизняній науці.
З огляду на назрілість як наукової, так і суспільної проблеми, дана робота має стати першим кроком до наукового вивчення українського нефігуративізму 1990-х років як визначного явища культури сучасної України, першою спробою побудови концептуально-методологічної парадигми його філософсько-культурологічного осмислення.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: КУЛЬТУРОЛОГІЧНО-ЕСТЕТИЧНІ ПАРАМЕТРИ УКРАЇНСЬКОГО НЕФІГУРАТИВНОГО ЖИВОПИСУ (90-ті роки ХХ століття)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок