Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> УПРАВЛІННЯ ФІНАНСАМИ МІСТА В УМОВАХ ОБМЕЖЕНОСТІ ІНВЕСТИЦІЙНИХ РЕСУРСІВ

УПРАВЛІННЯ ФІНАНСАМИ МІСТА В УМОВАХ ОБМЕЖЕНОСТІ ІНВЕСТИЦІЙНИХ РЕСУРСІВ

Назва:
УПРАВЛІННЯ ФІНАНСАМИ МІСТА В УМОВАХ ОБМЕЖЕНОСТІ ІНВЕСТИЦІЙНИХ РЕСУРСІВ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,03 KB
Завантажень:
294
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
УКРАЇНСЬКА АКАДЕМІЯ БАНКІВСЬКОЇ СПРАВИ
АНДРОНОВ ОЛЕКСАНДР МИКОЛАЙОВИЧ
УДК 336.131 (1-2)
УПРАВЛІННЯ ФІНАНСАМИ МІСТА В УМОВАХ
ОБМЕЖЕНОСТІ ІНВЕСТИЦІЙНИХ РЕСУРСІВ
Спеціальність 08.04.01 – фінанси, грошовий обіг і кредит
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Суми – 2001


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Українській академії банківської справи Національного банку України
Науковий керівник – | доктор економічних наук, доцент
Козьменко Сергій Миколайович,
Українська академія банківської справи,
завідуючий кафедрою управління та
зовнішньоекономічної діяльності
Офіційні опоненти: | доктор економічних наук, професор,
Заслужений економіст України
Кравченко Василь Іванович,
Науково-дослідний фінансовий інститут
Міністерства фінансів України,
перший заступник директора;
доктор економічних наук, професор
Науменкова Світлана Валентинівна,
Українська академія банківської справи,
завідуюча кафедрою фінансів
Провідна установа – | Харківський національний університет
ім. В.Н. Каразіна, кафедра фінансів і кредиту,
Міністерство освіти і науки України
Захист дисертації відбудеться “21” грудня 2001 р. о 12 годині на
засіданні спеціалізованої вченої ради Д55.081.01 в Українській академії банківської справи за адресою: 40030, м. Суми, вул. Петропавлівська, 57, зала засідань вченої ради.
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Української академії
банківської справи за адресою: 40030, м. Суми, вул. Петропавлівська, 57.
Автореферат розісланий "20" листопада 2001 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради В.В. Коваленко


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження. Розвиток економіки України впродовж останніх років відбувається під впливом нової фінансової політики, головними елементами якої є процеси децентралізації, що обумовлюють перенесення більшості соціальних витрат на регіональний рівень, в тому числі значну їх частку – на рівень міста. У рамках цього процесу суттєво зростає залежність дохідної частини бюджету від ефективності управління процесом формування фінансової складової соціально-економічного розвитку. При цьому економічний розвиток міста, його виробнича та соціальна інфраструктури все більшою мірою стають залежними від того, наскільки враховуються чинники, що впливають на формування бюджету, як діють системи оподаткування і платежів, якою є система управління господарською діяльністю підприємств та ін.
Беручи до уваги ту обставину, що до фінансів населеного пункту, в тому числі до фінансів міста, потрібно відносити фінанси всіх суб’єктів діяльності, зареєстрованих на його території, слід підкреслити наступне: головним інструментом проведення місцевої соціальної, фінансово-економічної, інвестиційної і промислової політики залишається місцевий бюджет.
Аналіз міжнародної практики щодо створення єдиних принципів, методів, форм і стандартів організації фінансів міста показує, що вони є найбільш важливими для населених пунктів більшості країн світу. Разом з тим, на етапі трансформації економіки України не всі з інструментів формування фінансової політики міста можуть бути відразу і однозначно використані у вітчизняній практиці. Але їх вивчення і критичний аналіз дозволять сформувати для існуючих умов свої особливі, специфічні підходи.
Слід зазначити, що за умов трансформаційних процесів, які відбуваються в суспільстві, очевидним стає дисбаланс між функціями місцевого самоврядування і обсягом його ресурсів. Дефіцит інвестиційних ресурсів накладає істотні обмеження на набір тих методів і засобів, які можуть бути застосовані при управлінні містом і його фінансами, при реалізації завдань, поставлених перед місцевими органами управління.
У зв’язку з цим, за умов розширення відповідальності місцевих органів влади за стійкий соціально-економічний розвиток території постають проблеми методичного забезпечення процесу удосконалення системи управління фінансовими ресурсами, зосередженими в конкретному місті, в першу чергу – управління його бюджетними ресурсами, яке необхідно здійснювати з обов’язковим урахуванням дефіциту інвестицій.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: УПРАВЛІННЯ ФІНАНСАМИ МІСТА В УМОВАХ ОБМЕЖЕНОСТІ ІНВЕСТИЦІЙНИХ РЕСУРСІВ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок