Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> РОЗВИТОК ПОДАТКОВОГО ПОТЕНЦІАЛУ В УМОВАХ ТРАНСФОРМАЦІЇ БЮДЖЕТНОЇ СИСТЕМИ УКРАЇНИ

РОЗВИТОК ПОДАТКОВОГО ПОТЕНЦІАЛУ В УМОВАХ ТРАНСФОРМАЦІЇ БЮДЖЕТНОЇ СИСТЕМИ УКРАЇНИ

Назва:
РОЗВИТОК ПОДАТКОВОГО ПОТЕНЦІАЛУ В УМОВАХ ТРАНСФОРМАЦІЇ БЮДЖЕТНОЇ СИСТЕМИ УКРАЇНИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,42 KB
Завантажень:
141
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ
ДЕРЖАВНОЇ ПОДАТКОВОЇ СЛУЖБИ УКРАЇНИ
МІРЧЕВ ОЛЕГ ВАСИЛЬОВИЧ
УДК 336.221.22
РОЗВИТОК ПОДАТКОВОГО ПОТЕНЦІАЛУ В УМОВАХ ТРАНСФОРМАЦІЇ БЮДЖЕТНОЇ СИСТЕМИ УКРАЇНИ
08.04.01 – фінанси, грошовий обіг і кредит
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
ІРПІНЬ 2006
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Національній академії державної податкової служби України.
Науковий керівник | кандидат економічних наук, доцент
Гацька Людмила Павлівна,
Національна академія ДПС України,
завідувач кафедри податкового менеджменту.
Офіційні опоненти: | доктор економічних наук, професор
Костирко Лідія Андріївна,
Східноукраїнський національний університет
імені Володимира Даля,
завідувач кафедри фінансів;
кандидат економічних наук, доцент
Пасічник Юрій Васильович,
Черкаський державний технологічний університет,
завідувач кафедри фінансів.
Провідна установа | Київський національний університет імені Тараса Шевченка,
кафедра фінансів, грошового обігу та кредиту, м. Київ.
Захист відбудеться “26” січня 2007 р. о 16 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 27.855.01 Національної академії державної податкової служби України за адресою: 08201, Київська обл., м. Ірпінь, вул. Карла Маркса, 31.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Національної академії державної податкової служби України за адресою: 08201, Київська обл., м. Ірпінь, вул. Карла Маркса, 31.
Автореферат розісланий “22” грудня 2006 р.
 
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
доктор економічних наук, професор | С.В. Онишко


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. В урядовій програмі розвитку зазначено, що основними задачами податково-бюджетної політики на 2008-2010 рр. є проведення податкової реформи, яка передбачає поступове зменшення податкового тиску та створення податкової системи, яка б стимулювала інвестиційну діяльність та економічний розвиток. Але основна проблема податкової системи України на сьогоднішній день полягає не просто в тому, що підприємці та фізичні особи сплачують високі податки, а й в тому, що ця система малоефективна, а податкове законодавство _суперечливе.
Досвід перехідного періоду переконує, що в Україні для загального добробуту суспільства має бути створена ефективна вертикаль державної влади. Сильна держава та багате суспільство звичайно не можливі без належного фінансування, забезпечити яке здатні податки. Необхідність розв’язання таких протиріч ставить перед науковцями завдання вирішення ряду важливих теоретичних та прикладних проблем, однією з яких є оцінка масштабів та визначення резервів податкового потенціалу економіки України.
Слід зазначити, дана наукова проблема, як це не парадоксально, на сьогоднішній день є малодослідженою не лише у вітчизняній економічній науці, а й світовій. Зазвичай ми констатуємо факт, що проблематика функціонування системи державних фінансів у західній економічній науці пішла на багато кроків уперед. Однак цього не можна стверджувати стосовно дослідження сутності та змісту феномену “податковий потенціал”. Більш того, подібна фінансова категорія в іноземних джерелах практично не зустрічається.
На відміну від цього у вітчизняній науці стосовно дослідження даного явища існує ряд фундаментальних напрацювань таких вчених як М. Азаров, О. Барановський, Л. Гацька, О. Данілов, С. Каламбет, Л. Костирко, П. Мельник, В. Москаленко, С. Онишко, Ю. Пасічник, В. Столяров, Л. Тарангул, І. Таранов, В. Федосов та інших. Вклад в теорію податкового потенціалу цих науковців важко переоцінити, оскільки його зміст та наповнення дозволяють на цьому ґрунті плідно розвивати закладені ідеї та аналітичні підходи. Адже сьогодні багато питань стосовно податкового потенціалу, обсяг якого суттєво характеризує фінансові можливості бюджету, продовжують залишатися невирішеними і в теоретичному, і в практичному плані: дискусійними є підходи до трактування його поняття, недостатньо уваги приділяється виявленню його складових та взаємозв’язків між ними.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: РОЗВИТОК ПОДАТКОВОГО ПОТЕНЦІАЛУ В УМОВАХ ТРАНСФОРМАЦІЇ БЮДЖЕТНОЇ СИСТЕМИ УКРАЇНИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок