Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ТОРГОВО-ПРОМИСЛОВІ ПАЛАТИ У СИСТЕМІ ЗОВНІШНЬОЕКОНОМІЧНИХ ЗВ’ЯЗКІВ УКРАЇНИ

ТОРГОВО-ПРОМИСЛОВІ ПАЛАТИ У СИСТЕМІ ЗОВНІШНЬОЕКОНОМІЧНИХ ЗВ’ЯЗКІВ УКРАЇНИ

Назва:
ТОРГОВО-ПРОМИСЛОВІ ПАЛАТИ У СИСТЕМІ ЗОВНІШНЬОЕКОНОМІЧНИХ ЗВ’ЯЗКІВ УКРАЇНИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
22,37 KB
Завантажень:
434
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
МІНІСТЕРСТВО ЕКОНОМІКИ ТА З ПИТАНЬ
ЄВРОПЕЙСЬКОЇ ІНТЕГРАЦІЇ УКРАЇНИ
УКРАЇНСЬКА АКАДЕМІЯ ЗОВНІШНЬОЇ ТОРГІВЛІ
ГУРНЯК ІГОР ЛЮБОМИРОВИЧ
УДК 331.105.42
ТОРГОВО-ПРОМИСЛОВІ ПАЛАТИ У СИСТЕМІ
ЗОВНІШНЬОЕКОНОМІЧНИХ ЗВ’ЯЗКІВ УКРАЇНИ
Спеціальність 08.05.01 -
світове господарство і міжнародні економічні відносини
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Київ - 2004
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана у Львівському національному університеті ім. Івана Франка
Міністерства освіти і науки України
Науковий керівник: кандидат економічних наук, доцент
Біленко Юрій Іванович,
Львівський національний університет ім. Івана Франка,
завідувач кафедри міжнародного економічного
аналізу і фінансів
Офіційні опоненти: доктор економічних наук, професор
Новицький Валерій Євгенович,
Інститут світової економіки і міжнародних відносин
НАН України,
завідувач відділом зовнішньоекономічної діяльності
кандидат економічних наук, доцент
Гордєєва Тамара Федорівна,
Київський національний економічний університет,
доцент кафедри міжнародного менеджменту
Провідна установа: Інститут міжнародних відносин Київського
національного університету імені Тараса Шевченка,
кафедра “Світове господарство і міжнародні економічні відносини”
Захист відбудеться “10“ червня 2004 року о 1500 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 26.847.01 в Українській академії зовнішньої торгівлі Міністерства економіки та з питань європейської інтеграції України за адресою: 01601, м. Київ, вул. Чигоріна, 57-а.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Української академії зовнішньої торгівлі, 01601, м. Київ, вул. Чигоріна, 57.
Автореферат розісланий “7” травня 2004 року
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Т.М.Стукач
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження. Неефективні економічні інститути та інституції стали основною причиною реформування вітчизняної економічної системи. Водночас, аналіз здійснених перетворень в Україні не показує суттєвих якісних змін у нових вітчизняних інституційних структурах. Можливість функціонування виробництва за рахунок опортуністичної поведінки в умовах уникнення податкових платежів, значна частка бартеру, ріст економіки за рахунок кількох галузей, що випускають ліквідну продукцію, свідчать про неефективність таких змін.
Сучасний ринок як форма господарювання утверджується не тільки в організації процесів, але й шляхом становлення та вдосконалення інститутів та інституцій. Прихильники інституційної теорії намагаються розширити можливості неокласичного економічного аналізу шляхом вивчення проблем ринкових інститутів та інституцій.
Інститути розглядаються як правила взаємодії господарчих суб’єктів. Роль інституцій полягає у формуванні напрямків інституційних змін. У більшості пострадянських держав не було зроблено оцінки втрат інституційної трансформації, оскільки вважалося, що створення ринкових правових рамок достатньо для формування ефективних інститутів та інституцій.
Великий обсяг тіньової економіки вказує на неспроможність держави вирішити питання зменшення трансакційних витрат при виконанні контрактів між суб’єктами підприємництва. За таких умов є необхідним реформування та підвищення ролі інституцій самоорганізації суспільства і, насамперед, бізнесу як його найбільш дієвої та креативної частини. Діючі в Україні організації такого типу виникають та функціонують, як правило, з метою лобіювання інтересів групи засновників або здійснюють закладені статутні завдання виключно формально.
Наявний світовий досвід стверджує, що інституцією найбільшого потенціалу та ефективності за таких умов може стати торгово-промислова палата (ТПП). В Україні сьогодні немає науково-узагальнюючих досліджень щодо ефективності функціонування та розвитку таких інституцій, особливо їх регіональних відділень.
Не є дослідженим і сучасний стан взаємовпливу регіональних палат та основних економічних показників регіону їх діяльності, зокрема обсягу послуг палати, рівня їх диверсифікації, з одного боку, та експорту, імпорту, рівня розвитку малого бізнесу, дебіторської заборгованості, внутрішніх та зовнішніх інвестицій регіональної економіки з іншого.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: ТОРГОВО-ПРОМИСЛОВІ ПАЛАТИ У СИСТЕМІ ЗОВНІШНЬОЕКОНОМІЧНИХ ЗВ’ЯЗКІВ УКРАЇНИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок