Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> БІОЛОГІЧНІ ОСОБЛИВОСТІ ВИДІВ РОДУ IRIS L. У ЗВЯЗКУ З ІНТРОДУКЦІЄЮ В УМОВИ ПРАВОБЕРЕЖНОГО ЛІСОСТЕПУ УКРАЇНИ

БІОЛОГІЧНІ ОСОБЛИВОСТІ ВИДІВ РОДУ IRIS L. У ЗВЯЗКУ З ІНТРОДУКЦІЄЮ В УМОВИ ПРАВОБЕРЕЖНОГО ЛІСОСТЕПУ УКРАЇНИ

Назва:
БІОЛОГІЧНІ ОСОБЛИВОСТІ ВИДІВ РОДУ IRIS L. У ЗВЯЗКУ З ІНТРОДУКЦІЄЮ В УМОВИ ПРАВОБЕРЕЖНОГО ЛІСОСТЕПУ УКРАЇНИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,29 KB
Завантажень:
430
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
Національний ботанічний сад ім. М.М. Гришка
Швець Тетяна Анатоліївна
УДК 582.572.7:581.522.4
БІОЛОГІЧНІ ОСОБЛИВОСТІ ВИДІВ РОДУ IRIS L.
У ЗВЯЗКУ З ІНТРОДУКЦІЄЮ В УМОВИ ПРАВОБЕРЕЖНОГО
ЛІСОСТЕПУ УКРАЇНИ
03.00.05 — ботаніка
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата біологічних наук
Київ — 2006


Дисертацією є рукопис
Робота виконана у Національному дендропарку “Софіївка” НАН України
Науковий керівник: доктор біологічних наук, професор
Собко Володимир Гаврилович
Національний ботанічний сад ім. М.М. Гришка НАНУ
головний науковий співробітник відділу природної флори
Офіційні опоненти: доктор біологічних наук, професор
Дубина Дмитро Васильович,
Інститут ботаніки ім. М.Г. Холодного НАН України,
провідний науковий співробітник відділу геоботаніки
кандидат біологічних наук, професор
Морозюк Світлана Сергіївна
Національний педагогічний ун-т ім. М.П. Драгоманова
Міністерства освіти і науки України
доцент кафедри ботаніки
Провідна установа: Харківський Національний університет ім. В.Н. Каразіна
Захист відбудеться “_27 ” __грудня_ 2006 р. о _10_ годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.215.01 при Національному ботанічному саду ім. М.М. Гришка НАН України за адресою: 01014, м. Київ,
вул. Тімірязєвська, 1
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Національного ботанічного саду ім. М.М. Гришка НАН України за адресою: 01014,
м. Київ, вул. Тімірязєвська, 1
Автореферат розісланий “ 25 ” _листопада__ 2006 р.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради,
кандидат біологічних наук Н.І. Джуренко


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Відбір та введення в культуру нових видів рослин — важливе завдання сучасної ботанічної науки, яке може бути розв’язане за допомогою інтродукції. Це дозволяє збагатити рослинні ресурси, поліпшити асортимент декоративних рослин, що використовуються в зеленому будівництві. Успішне введення в культуру перспективних видів рослин можливе за умов глибокого пізнання біології їх розвитку, розмноження, а також дослідження особливостей їх вирощування та використання.
Види роду Iris L. є перспективними для застосування в озелененні, причому більшість з них мають високий ступінь декоративності навіть без селекційної роботи, проте в Україні їх використовують в зеленому будівництві недостатньо. Загалом це сорти і невелика кількість загальновідомих видів, тоді як в природі існує багато видів, різноманітних за кольором, формою та розмірами квіток, строками цвітіння, іншими декоративними якостями.
Дослідження дикорослих видів даного роду і введення їх в культуру має значення не тільки для збагачення асортименту квітково-декоративних багаторічників, але й може сприяти охороні генофонду зникаючих рослин, зокрема, таких, що занесені до “Червоної книги України” та до охоронних регіональних списків.
У зв’язку з цим вивчення біологічних особливостей та інтродукційних можливостей видів роду Iris L. в умовах Правобережного Лісостепу України є актуальними та перспективними питаннями.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дисертаційне дослідження виконане як складова частина науково-дослідних тем Національного дендрологічного парку “Софіївка”: до 2003 року — “Збереження й збагачення біорізноманіття рослин у паркових ценозах Правобережного Лісостепу України” (номер держреєстрації 0199U003053), з 2004 року — “Мікроклональне розмноження й вирощування рослин дендропарку “Софіївка” для подальшого генетико-селекційного добору” (2002–2006 роки, номер держреєстрації 0103U000439), “Вивчення еколого-біологічних особливостей інтродукованих у Правобережному Лісостепу України рослин і їх використання в культурі” (2004–2008 роки, номер держреєстрації 0104U000383).
Мета і завдання дослідження. Мета роботи — узагальнити попередній досвід інтродукції видів роду Iris, здійснити прогноз введення їх в культуру, виявити особливості онтоморфогенезу цих видів в умовах Правобережного Лісостепу України, опрацювати шляхи їх використання в озелененні та можливості охорони.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: БІОЛОГІЧНІ ОСОБЛИВОСТІ ВИДІВ РОДУ IRIS L. У ЗВЯЗКУ З ІНТРОДУКЦІЄЮ В УМОВИ ПРАВОБЕРЕЖНОГО ЛІСОСТЕПУ УКРАЇНИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок