Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ЕЛЕКТРОМАГНІТНА СУМІСНІСТЬ В НИЗЬКОВОЛЬТНИХ ЕЛЕКТРИЧНИХ МЕРЕЖАХ З НЕЛІНІЙНИМИ СПОЖИВАЧАМИ

ЕЛЕКТРОМАГНІТНА СУМІСНІСТЬ В НИЗЬКОВОЛЬТНИХ ЕЛЕКТРИЧНИХ МЕРЕЖАХ З НЕЛІНІЙНИМИ СПОЖИВАЧАМИ

Назва:
ЕЛЕКТРОМАГНІТНА СУМІСНІСТЬ В НИЗЬКОВОЛЬТНИХ ЕЛЕКТРИЧНИХ МЕРЕЖАХ З НЕЛІНІЙНИМИ СПОЖИВАЧАМИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
29,48 KB
Завантажень:
434
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ ЕЛЕКТРОДИНАМІКИ
ЖАРКІН Андрій Федорович
УДК 621.316.17: 621.3.018.7
ЕЛЕКТРОМАГНІТНА СУМІСНІСТЬ
В НИЗЬКОВОЛЬТНИХ ЕЛЕКТРИЧНИХ МЕРЕЖАХ
З НЕЛІНІЙНИМИ СПОЖИВАЧАМИ
Спеціальність 05.14.02 – електричні станції, мережі і системи
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
доктора технічних наук
Київ-2004


Дисертацією є рукопис.
Роботу виконано у відділі стабілізації параметрів електромагнітної енергії
Інституту електродинаміки НАН України, м. Київ
Науковий консультант– | доктор технічних наук, професор, академік НАН України Шидловський Анатолій Корнійович, директор Інституту електродинаміки НАН України.
Офіційні опоненти:
– | доктор технічних наук, професор,
член – кореспондент НАН України
Євдокимов Віктор Федорович, директор Інституту проблем моделювання в енергетиці ім. Г.Є. Пухова НАН України, м. Київ ;–
доктор технічних наук, професор,
Кутін Василь Михайлович, професор кафедри електричних станцій і систем Вінницького національного технічного університету;–
доктор технічних наук, доцент
Сегеда Михайло Станкович, професор кафедри електричних систем і мереж Національного університету “Львівська політехніка”.
Провідна установа–  | Національний технічний університет України “КПІ” МОН України (кафедра електричних станцій), м. Київ.
Захист відбудеться “15” червня 2004 р. о 14-00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д .187.03 в Інституті електродинаміки НАН України за адресою: 03680, м. Київ-57, проспект Перемоги, 56.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту електродинаміки НАН України (03680, м. Київ-57, проспект Перемоги, 56).
Автореферат розіслано “13” травня 2004 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради О.І.Титко


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Проблема якості електроенергії (ЯЕ) і більш загального поняття електромагнітної сумісності (ЕМС) споживачів у системах електропостачання (СЕП) відноситься до числа найважливіших проблем сучасної електроенергетики. Від її вирішення багато в чому залежить вирішення проблеми підвищення ефективності використання електроенергії, а також вирішення проблеми режимної безпеки електроенергетичної системи і надійності енергозабезпечення споживачів.
Проблема забезпечення ЯЕ в електричних мережах загального і спеціального призначення набула в останнє десятиліття особливої актуальності. Це викликано широким впровадженням нових прогресивних технологічних процесів та систем і, як наслідок, безупинним зростанням кількості і потужності нелінійних, несиметричних і швидкозмінних споживачів електроенергії, засобів цифрової техніки, а також відповідними режимними змінами потокорозподілу в електричних мережах. В Україні положення з ЯЕ погіршується через недостатню пропускну здатність електричних мереж (особливо низької напруги, довжина ліній яких досягає 50% загальної довжини всіх ліній електропередач); застарілих методів їх проектування та експлуатації, що не враховують в достатній мірі показники ЯЕ; відсутності сучасних засобів вимірювань ЯЕ та ефективних засобів її поліпшення. Численні дослідження режимних параметрів в електричних мережах України свідчать про те, що основні показники ЯЕ не завжди відповідають існуючим вимогам.
Важливість проблеми ЕМС найбільш наочно ілюструє її економічний аспект. Так, за даними, опублікованими в американських періодичних виданнях у 2000 році, щорічний економічний збиток у США, обумовлений низькою якістю електроенергії, складає 30-50 млрд. дол./ рік. За експертними оцінками мінімальний збиток від зниженої ЯЕ в цілому по Україні складає не менше 7,2 млрд. грн. щорічно.
В теперішній час зростання установленої потужності нелінійних навантажень навіть у розвинутих країнах випереджає впровадження заходів щодо мінімізації електромагнітних завад, які генеруються такими навантаженнями. Наприклад, у низьковольтних розподільчих мережах Швейцарії рівень гармонік протягом 12 років збільшився на 30%.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22 Реферат на тему: ЕЛЕКТРОМАГНІТНА СУМІСНІСТЬ В НИЗЬКОВОЛЬТНИХ ЕЛЕКТРИЧНИХ МЕРЕЖАХ З НЕЛІНІЙНИМИ СПОЖИВАЧАМИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок