Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ФОРМУВАННЯ ДОСЛІДНИЦЬКИХ УМІНЬ МАЙБУТНІХ УЧИТЕЛІВ МУЗИКИ У ВИЩИХ ПЕДАГОГІЧНИХ ЗАКЛАДАХ ОСВІТИ

ФОРМУВАННЯ ДОСЛІДНИЦЬКИХ УМІНЬ МАЙБУТНІХ УЧИТЕЛІВ МУЗИКИ У ВИЩИХ ПЕДАГОГІЧНИХ ЗАКЛАДАХ ОСВІТИ

Назва:
ФОРМУВАННЯ ДОСЛІДНИЦЬКИХ УМІНЬ МАЙБУТНІХ УЧИТЕЛІВ МУЗИКИ У ВИЩИХ ПЕДАГОГІЧНИХ ЗАКЛАДАХ ОСВІТИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,81 KB
Завантажень:
463
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
КИЇВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
КУЛЬТУРИ і МИСТЕЦТВ
ФАЛЬКО МАРИНА ІВАНІВНА
УДК 378: 001.89: 78
ФОРМУВАННЯ ДОСЛІДНИЦЬКИХ УМІНЬ МАЙБУТНІХ УЧИТЕЛІВ МУЗИКИ У ВИЩИХ ПЕДАГОГІЧНИХ ЗАКЛАДАХ ОСВІТИ
13.00.02 – теорія і методика навчання музики та музичного виховання
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата педагогічних наук
Київ – 2005


Дисертацією є рукопис.
Роботу виконано в Сумському державному педагогічному університеті
ім. А.С.Макаренка, Міністерство освіти і науки України, м. Суми.
Науковий керівник: кандидат педагогічних наук, доцент
Ніколаї Галина Юріївна,
Сумський державний педагогічний університет
ім. А.С.Макаренка, м. Суми,
доцент кафедри музично-інструментального
виконавства.
Офіційні опоненти: доктор педагогічних наук, професор,
Щолокова Ольга Пилипівна,
Інститут мистецтв Київського національного
педагогічного університету імені М.П.Драгоманова,
завідувач кафедри фортепіанного виконавства і
художньої культури;
кандидат педагогічних наук, доцент
Реброва Олена Євгенівна
Південноукраїнський державний
педагогічний університет імені К.Д.Ушинського,
заступник директора Інституту мистецтв.
Провідна установа: Ніжинський державний університет ім. М.Гоголя, кафедра музичної педагогіки та хореографії, Міністерство освіти і науки України, м. Ніжин.
Захист відбудеться “20” травня 2005 р. о 15.30 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 26.807.01 при Київському національному університеті культури і мистецтв (01133, м. Київ, вул. Щорса, 36).
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Київського національного університету культури і мистецтв (01133, м. Київ, вул. Щорса, 36).
Автореферат розісланий “18“ квітня 2005 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Коваленко Н.В.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність дослідження. Згідно з Національною доктриною розвитку освіти в Україні, Державною програмою “Освіта” (Україна ХХІ століття), Державною програмою “Вчитель”, Закону України “Про вищу освіту” головним завданням реформування вищої школи є виховання творчої особистості, здатної здійснювати продуктивну професійну діяльність на високому науковому та фаховому рівнях. Державні документи наголошують на необхідності спрямовувати навчальний процес у вищих педагогічних закладах освіти на пошуки інноваційних шляхів розвитку творчої особистості українського вчителя.
В умовах реформування вищої музичної педагогічної освіти в Україні особливої ваги набуває проблема дослідницької підготовки студентів, одним із провідних завдань якої стає формування відповідних умінь у майбутніх учителів музики. В останні десятиліття в зарубіжній науковій літературі з’явилися новітні парадигми, серед яких є й зорієнтовані на дослідницький пошук. Водночас у сучасній педагогічній реальності існує низка суперечностей: між об’єктивною необхідністю активізації дослідницької діяльності майбутнього вчителя та її слабким педагогічним забезпеченням в умовах навчання у вищих педагогічних закладах освіти; між змістом підготовки майбутніх учителів музики і його реалізацією в практичній діяльності.
Усунення цих суперечностей, на наш погляд, потребує, насамперед, підготовки таких педагогічних кадрів, яким притаманні висока наукова культура, креативність, здатність до творчоі самореалізації – якості, що виступають впливовим чинником професійного саморозвитку майбутніх педагогів, спрямовують їх на активну пошукову діяльність.
Саме тому розв’язання проблеми підготовки майбутніх учителів до дослідницької діяльності передбачає створення нової цілісної науково-методичної системи, яка б задовольнила потреби школи в спеціалістах нового типу. Успішне вирішення цього питання можливе за умови впровадження інноваційних технологій, які надають перевагу особистісно-суб’єктивному фактору, сприяють формуванню в майбутніх учителів науково-пошукової спрямованості, скеровують їх на створення авторських програм.
Проблема підготовки вчителя-дослідника розглядається сьогодні в Україні в роботах С.Балашової, С.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: ФОРМУВАННЯ ДОСЛІДНИЦЬКИХ УМІНЬ МАЙБУТНІХ УЧИТЕЛІВ МУЗИКИ У ВИЩИХ ПЕДАГОГІЧНИХ ЗАКЛАДАХ ОСВІТИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок