Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> МЕХАНІЗМИ ДЕРЖАВНОГО УПРАВЛІННЯ ДІЯЛЬНІСТЮ ЗАКЛАДІВ ОХОРОНИ ЗДОРОВ’Я (ОРГАНІЗАЦІЙНО-ПРАВОВИЙ АСПЕКТ)

МЕХАНІЗМИ ДЕРЖАВНОГО УПРАВЛІННЯ ДІЯЛЬНІСТЮ ЗАКЛАДІВ ОХОРОНИ ЗДОРОВ’Я (ОРГАНІЗАЦІЙНО-ПРАВОВИЙ АСПЕКТ)

Назва:
МЕХАНІЗМИ ДЕРЖАВНОГО УПРАВЛІННЯ ДІЯЛЬНІСТЮ ЗАКЛАДІВ ОХОРОНИ ЗДОРОВ’Я (ОРГАНІЗАЦІЙНО-ПРАВОВИЙ АСПЕКТ)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,25 KB
Завантажень:
151
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
ОДЕСЬКИЙ РЕГІОНАЛЬНИЙ ІНСТИТУТ
ДЕРЖАВНОГО УПРАВЛІННЯ
НАЦІОНАЛЬНОЇ АКАДЕМІЇ ДЕРЖАВНОГО УПРАВЛІННЯ
ПРИ ПРЕЗИДЕНТОВІ УКРАЇНИ
КОЗУЛІНА Світлана Олександрівна
УДК 614.2:351.77
МЕХАНІЗМИ ДЕРЖАВНОГО УПРАВЛІННЯ ДІЯЛЬНІСТЮ ЗАКЛАДІВ
ОХОРОНИ ЗДОРОВ’Я (ОРГАНІЗАЦІЙНО-ПРАВОВИЙ АСПЕКТ)
25.00.02 – механізми державного управління
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата наук з державного управління
ОДЕСА – 2004
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Одеському державному медичному університеті, Міністерство охорони здоров’я України.
Науковий керівник – доктор медичних наук, професор
ЖУРАВЕЛЬ Володимир Іванович,
Одеський державний медичний університет, завідувач кафедри соціальної медицини, управління та економіки охорони здоров’я.
Офіційні опоненти: доктор юридичних наук, професор,
Заслужений юрист України
ГЛУШКОВ Валерій Олександрович,
Апарат Ради національної безпеки і оборони України, державний експерт;
доктор наук з державного управління, доцент
РАДИШ Ярослав Федорович,
Національна академія державного управління
при Президентові України, декан факультету денної форми навчання.
Провідна установа – Хмельницький державний інститут регіонального
управління та права, м. Хмельницький.
Захист відбудеться 07 липня 2004 року о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 41.863.01 в Одеському регіональному інституті державного управління Національної академії державного управління при Президентові України за адресою: 65009, Одеса, вул. Генуезька, 22, к. 212.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Одеського регіонального інституту державного управління Національної академії державного управління при Президентові України (65009, Одеса, вул. Генуезька, 22).
Автореферат розісланий 05 червня 2004 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради А.М.Ананьєв
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Найбільш важливим правом громадянина є конституційне право на охорону здоров’я, медичну допомогу та медичне страхування. Піклування про здоров’я людини і забезпечення його охорони, згідно з Загальною Декларацією прав людини, Міжнародним пактом про економічні, соціальні й культурні права, а також Європейською соціальною хартією, є обов’язком держави (Н.Болотіна, 2001). Держава визначає і формує політику охорони здоров’я в Україні та забезпечує її реалізацію, гарантує громадянам отримання якісної медичної допомоги (“Основи законодавства України про охорону здоров’я”, 1992).
Основні шляхи та пріоритетні напрями реалізації політики держави містяться в Указах Президента України “Про Концепцію розвитку охорони здоров’я населення України” (2000), “Про додаткові заходи щодо поліпшення медичної допомоги населенню України” (2000), у “Міжгалузевій комплексній програмі “Здоров’я нації” на 2002–2011 роки”, затвердженій Урядом України 2002 р. Одним із завдань “Концепції розвитку охорони здоров’я населення України” є створення правових, економічних та управлінських механізмів реалізації конституційних прав громадян на охорону здоров’я, медичну допомогу та медичне страхування, а серед комплексу заходів щодо впровадження державної політики відзначаються такі: удосконалення системи соціального та правового захисту медичних працівників і пацієнтів; створення системи забезпечення і контролю якості подання медичної допомоги тощо.
В умовах переходу держави до ринкової трансформації суспільства особливого значення набуває захист інтересів пацієнта для виключення можливостей зловживання з боку несумлінних суб’єктів, які подають медичну допомогу (Ю.Сергєєв, 1998). У процесі розбудови України як правової держави виникли проблеми зростання кількості правопорушень у сфері подання лікувально-діагностичної допомоги, які є питаннями не тільки медичної або юридичної практики, але й державно-управлінської. Останнє підтверджується і тим, що держава з допомогою спеціально уповноважених органів виконавчої влади зобов’язується здійснювати контроль і нагляд за дотриманням законодавства щодо охорони здоров’я, державних стандартів, критеріїв та вимог, нормативів професійної діяльності, стандартів медичного обслуговування тощо (Основи законодавства України про охорону здоров’я, 1992).

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: МЕХАНІЗМИ ДЕРЖАВНОГО УПРАВЛІННЯ ДІЯЛЬНІСТЮ ЗАКЛАДІВ ОХОРОНИ ЗДОРОВ’Я (ОРГАНІЗАЦІЙНО-ПРАВОВИЙ АСПЕКТ)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок