Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ГІДРОДИНАМІКА І ТЕПЛОМАСООБМІН ПІД ЧАС ФІЛЬТРАЦІЙНОГО СУШІННЯ ДИСПЕРСНИХ МАТЕРІАЛІВ

ГІДРОДИНАМІКА І ТЕПЛОМАСООБМІН ПІД ЧАС ФІЛЬТРАЦІЙНОГО СУШІННЯ ДИСПЕРСНИХ МАТЕРІАЛІВ

Назва:
ГІДРОДИНАМІКА І ТЕПЛОМАСООБМІН ПІД ЧАС ФІЛЬТРАЦІЙНОГО СУШІННЯ ДИСПЕРСНИХ МАТЕРІАЛІВ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
26,43 KB
Завантажень:
72
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18 
Національний університет “Львівська політехніка”
Атаманюк Володимир Михайлович
УДК 66.047.75
ГІДРОДИНАМІКА І ТЕПЛОМАСООБМІН ПІД ЧАС ФІЛЬТРАЦІЙНОГО СУШІННЯ ДИСПЕРСНИХ МАТЕРІАЛІВ
05.17.08 - процеси й обладнання хімічної технології
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
доктора технічних наук
Львів 2007
Дисертацією є рукопис
Робота виконана
Науковий консультант:
Офіційні опоненти: |
в Національному університеті “Львівська політехніка”
Міністерства освіти і науки України
доктор технічних наук, професор
Ханик Ярослав Миколайович
Національний університет “Львівська політехніка”
завідувач кафедри хімічної інженерії
доктор технічних наук, професор,
член- кореспондент НАН України
Снєжкін Юрій Федорович
Інститут технічної теплофізики НАН України заступник директора
доктор технічних наук, професор
Малежик Іван Федорович
Національний університет харчових технологій
завідувач кафедри процесів і апаратів харчових виробництв та технології консервування
доктор технічних наук, професор
Білей Петро Васильович
Національний лісотехнічний університет України
завідувач кафедри технології деревообробки та захисту деревини
Захист відбудеться “10” грудня 2007 року о 1400 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д35.052.09 при Національному університеті “Львівська політехніка” за адресою: 79013, м. Львів – 13, пл. Св. Юра 9, корпус 9, ауд. 214.
Із дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Національного університету “Львівська політехніка” за адресою: 79013, м. Львів – 13, вул. Професорська, 1.
Автореферат розісланий “9” листопада 2007 р.
Вчений секретар спеціалізованої
вченої ради, д.т.н., професор Вахула Я.І.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність роботи. Однією із глобальних світових проблем сьогодення є економія енергоресурсів, залучення в сферу їх виробництва нетрадиційних джерел, впровадження енергозберігаючих технологій. Важливою стадією багатьох технологічних процесів, які застосовують у хімічній, фармацевтичній, деревообробній та багатьох інших галузях промисловості України є сушіння, на яке витрачається значна кількість енергетичних ресурсів. Тільки у хімічній промисловості необхідно сушити близько 200 тис. різноманітних продуктів (з них понад 80% становлять дисперсні матеріали), на які витрачається приблизно 15% видобутого палива та електроенергії. Як свідчить статистика, енергоємність технологічних процесів в Україні є у 3–5 разів вищою, ніж у розвинених країнах. Аналіз наявних літературних джерел показав, що в більшості випадків на процеси сушіння використовується у 2,5–3 рази більше енергії від необхідної для перетворення вологи у пару, що свідчить про недосконалість технології сушіння. В багатьох випадках технологічні режими процесу сушіння та обладнання розраховують на основі емпіричних залежностей, що призводить до значних розбіжностей між прогнозованими параметрами процесу і реальними.
Одним із високоефективних методів сушіння є фільтраційне, фізична суть якого полягає у профільтровуванні теплового агенту в напрямку “шар вологого матеріалу – перфорована перегородка” під дією перепаду тисків. Цей метод має ряд істотних переваг у порівнянні з традиційними: наявність механічного витіснення вільної вологи; можливість сушіння тепловим агентом з низьким температурним потенціалом; високі коефіцієнти тепло- і масовіддачі; невисокий гідравлічний опір; відсутність стадії очищення теплового агенту після сушіння. Одночасно не всі питання, пов’язані з цим методом, достатньо вивчені. В наявних публікаціях відсутній системний аналіз, недостатньо узагальнені питання гідродинаміки, тепло- і масообміну сухих та вологих шарів дисперсних матеріалів, відсутні дослідження динаміки процесу сушіння. Комплексний аналіз структурної будови шару і окремих його частинок, їх впливу на гідродинаміку та кінетику процесу, експериментальні і теоретичні дослідження процесів тепломасообміну під час фільтраційного сушіння дисперсних матеріалів та їх узагальнення дасть змогу науковообґрунтовано підійти до вибору технологічних параметрів процесу та на основі отриманих математичних залежностей розрахувати основні конструктивні розміри сушильного апарату, що забезпечить високу продуктивність сушильного обладнання, необхідну якість готової продукції і зменшить її собівартість.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18 Реферат на тему: ГІДРОДИНАМІКА І ТЕПЛОМАСООБМІН ПІД ЧАС ФІЛЬТРАЦІЙНОГО СУШІННЯ ДИСПЕРСНИХ МАТЕРІАЛІВ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок