Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ЕВОЛЮЦІЯ ЗОВНІШНЬОЇ ПОЛІТИКИ БОЛГАРІЇ В 1985 – 1991 рр.

ЕВОЛЮЦІЯ ЗОВНІШНЬОЇ ПОЛІТИКИ БОЛГАРІЇ В 1985 – 1991 рр.

Назва:
ЕВОЛЮЦІЯ ЗОВНІШНЬОЇ ПОЛІТИКИ БОЛГАРІЇ В 1985 – 1991 рр.
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,70 KB
Завантажень:
233
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
ОДЕСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
імені І. І. МЕЧНИКОВА
ІВАНОВ Євген Валентинович
УДК 94(497.2):327 “1985/1991”(043.3)
ЕВОЛЮЦІЯ ЗОВНІШНЬОЇ ПОЛІТИКИ
БОЛГАРІЇ В 1985 – 1991 рр.
07.00.02 – Всесвітня історія
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата історичних наук
Одеса-2007
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі нової та новітньої історії Одеського національного університету імені І. І. Мечникова
Науковий керівник: доктор історичних наук, професор,
Дьомін Олег Борисович,
Одеський національний університет
імені І. І. Мечникова;
Офіційні опоненти: доктор історичних наук, професор
Крапивін Олександр Васильович,
завідуючий кафедрою міжнародних
відносин і зовнішньої політики,
Донецький національний університет;
кандидат історичних наук, доцент
Мілова Марія Іллівна,
завідуюча кафедрою соціальних наук,
Одеська державна академія холоду.
Провідна установа: Дипломатична академія України при Міністерстві закордонних справ України (м. Київ).
Захист відбудеться “14” вересня 2007 р. о 13.00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д. 41.051.08 по захисту дисертацій в Одеському національному університеті імені І. І. Мечникова (адреса: 65026, м. Одеса, вул. Єлисаветинська, 12, ауд. 9).
З дисертацією можна ознайомитись в Науковій бібліотеці Одеського національного університету імені І. І. Мечникова (адреса: 65026, м. Одеса, вул. Преображенська, 24).
Автореферат розісланий “11” серпня 2007 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради
кандидат історичних наук, доцент Лозовський А. К.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Болгарія знаходиться на перетині важливих стратегічних шляхів з Азії до Європи. Міжнародні контакти, що здійснювались на її території завжди мали велике значення для цивілізаційного поступу, попри те, що Балканський півостров традиційно вважався однією з неспокійних геополітичних зон світу. Глобальні зміни відбулися в цьому регіоні у 80-ті – 90-ті рр. ХХ ст., коли комуністичні режими зруйнувались, зони впливу великих сил були переділені, відбулась війна у Югославії, яка спричинила її послідуючий розпад і вихід на міжнародну арену нових держав тощо. Роль Болгарії у даних процесах була неоднозначною. Вона виступала, з однієї сторони, активним гравцем на міжнародній арені, відстоюючи свої національні інтереси, з іншої – була об’єктом політики великих держав світу, які мали свої зацікавленості на Балканах.
Вивчення історії Болгарії є одним із чільних напрямків у вітчизняній і зарубіжній історичній науці, зважаючи на те, що ця країна з давніх часів була невід’ємною частиною слов’янського світу і світової цивілізації, відігравала велику культурну та політичну роль. Її історичний розвиток у 1985 – 1991 рр. був позначений драматичними і важливими подіями, новими процесами і явищами. Фактично країна перейшла від однієї суспільної системи до іншої, побудувала нову зовнішньополітичну стратегію зближення із Заходом. Не дивлячись на певні складнощі, Болгарії вдалося реалізувати намічені плани, розпочати процес інтеграції у європейські політичні і економічні структури.
Актуальність теми. Закінчення Холодної війни, розпад ОВД та РЕВ, розвал СРСР на початку 90-х рр. ХХ ст., вихід на міжнародну арену багатьох нових країн, їх пошуки місця у міжнародній системі – все це вплинуло на хід історичного процесу, у певному сенсі, визначило долю людства. Роль та місце великих держав досить добре вивчена, але історія зовнішньої політики держав з обмеженими ресурсами та невеликою територією, як Болгарія, викликає все більший інтерес. Тим більше, що подібні середні країни чисельно переважають у сучасному світі. Дослідження форм та методів зовнішньополітичного співробітництва дає можливість проаналізувати широку практику міждержавної взаємодії, яка постійно застосовується у міжнародних відносинах.
Трансформаційні процеси у болгарському суспільстві знайшли широке відображення в історичній літературі, однак, потребують подальшого вивчення. Розвиток Болгарії в останній чверті ХХ ст.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: ЕВОЛЮЦІЯ ЗОВНІШНЬОЇ ПОЛІТИКИ БОЛГАРІЇ В 1985 – 1991 рр.

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок