Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ДЕРЖАВНЕ РЕГУЛЮВАННЯ ІННОВАЦІЙНИХ ПРОЦЕСІВ В ЕКОНОМІЦІ ПЕРЕХІДНОГО ПЕРІОДУ

ДЕРЖАВНЕ РЕГУЛЮВАННЯ ІННОВАЦІЙНИХ ПРОЦЕСІВ В ЕКОНОМІЦІ ПЕРЕХІДНОГО ПЕРІОДУ

Назва:
ДЕРЖАВНЕ РЕГУЛЮВАННЯ ІННОВАЦІЙНИХ ПРОЦЕСІВ В ЕКОНОМІЦІ ПЕРЕХІДНОГО ПЕРІОДУ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,83 KB
Завантажень:
250
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
ХАРКІВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ім. В.Н. КАРАЗІНА
УДК 658.589
ЛІ ЦЗІНЬБО
ДЕРЖАВНЕ РЕГУЛЮВАННЯ ІННОВАЦІЙНИХ ПРОЦЕСІВ
В ЕКОНОМІЦІ ПЕРЕХІДНОГО ПЕРІОДУ
Спеціальність 08.02.03 – “Організація управління, планування
і регулювання економікою”
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Харків – 2002


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Харківському національному університеті ім. В.Н. Каразіна, Міністерства освіти і науки України
Науковий керівник кандидат економічних наук, професор
Александров Володимир Вікторович
Харківський національний університет
ім. В.Н. Каразіна, проректор з учбової роботи
Офіційні опоненти: доктор економічних наук,
Стороженко Олег Анатолійович,
Харківський національний університет
ім. В.Н. Каразіна, проф. кафедри
економіки і менеджменту
кандидат економічних наук,
Петренко Юрій Олегович,
заст. начальника відділу розвитку Харківської філії ЗАО “Альфабанк”
Провідна установа – Донецька державна академія управління, Міністерство освіти і науки України, кафедра менеджменту в невиробничій сфері.
Захист відбудеться 29.11.2002 р. о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 64.051.05 Харківського національного університету ім. В.Н. Каразіна Міністерства освіти і науки України (61002, м. Харків, вул. Мироносицька, 1, 3-й поверх, ауд. __ ).
З дисертацією можна ознайомитись у Центральній науковій бібліотеці Харківського національного університету ім. В.Н. Каразіна за адресою: 61077, м. Харків, майдан Свободи, 4.
Автореферат розіслано 27.10.2002 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради В.Ф. Пуртов


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Одним з головних завдань сучасного етапу розвитку економіки України є подолання кризи, розробка та застосування сучасних методів і форм управління інноваційною діяльністю, створення умов для її активізації і підвищення ефективності.
Важливою проблемою сучасного етапу розвитку економіки України є вдосконалення управління інноваціями на підприємствах та організаціях. Тільки на цій основі можна досягти макроекономічної стабілізації і забезпечити економічний зріст. Значимість проблеми зростає з урахуванням сучасного стану економіки України, що характеризується кризовими явищами, низькою конкурентоспроможністю, недостатнім сприйняттям підприємствами нововведень. Однією з причин такого становища є недостатня увага державних органів протягом тривалого періоду часу до проблем інноваційної діяльності. На низькому рівні знаходиться використання прогресивних технологій у більшості галузей національної економіки, що призводить до науково-технічного відставання від промислово-розвинутих країн. Водночас у ринкових умовах інноваційна діяльність є основою для випуску конкурентоспроможної продукції, зміцнення конкурентних позицій підприємств, підвищення ефективності виробництва.
Різним аспектам даної проблеми присвячено роботи багатьох вітчизняних і зарубіжних вчених: Л.І. Абалкіна, В.П. Александрової, Ю.М. Бажала, В.М. Гееця, В.Г. Герасимчука, М.М. Єрмошенка, С.В. Козаченка, А.Ф. Павленка, П.Г. Перерви,  С.Ф. Покропивного, В.П. Семіноженко, М.І. Туган-Барановського, Р. Фостера, Д.М. Черваньова, А.І. Яковлєва, Й. Шумпетера та ін. Проте ряд питань цієї складної проблеми потребує подальшого теоретичного і практичного обґрунтування.
У наукових дослідженнях управління інноваційною діяльністю недостатньо розробленими є питання удосконалення маркетингових досліджень, організації інноваційної діяльності, розробки її стратегії, а також комплексної оцінки ефективності інноваційних проектів та оцінки інноваційних ризиків. Актуальність і значення цих проблем для підприємств України зумовили необхідність проведення досліджень, визначили тему, дисертації, її мету і завдання.
Зв'язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дисертація виконана у межах держбюджетної науково-дослідної роботи кафедри економіки і менеджменту Харківського національного університету ім.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: ДЕРЖАВНЕ РЕГУЛЮВАННЯ ІННОВАЦІЙНИХ ПРОЦЕСІВ В ЕКОНОМІЦІ ПЕРЕХІДНОГО ПЕРІОДУ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок