Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> СТАНОВЛЕННЯ ОРГАНІВ САМОВРЯДУВАННЯ У МІСТАХ І ПОСАДАХ ЧЕРНІГІВСЬКОЇ ГУБЕРНІЇ В ОСТАННІЙ ТРЕТИНІ ХІХ СТ.

СТАНОВЛЕННЯ ОРГАНІВ САМОВРЯДУВАННЯ У МІСТАХ І ПОСАДАХ ЧЕРНІГІВСЬКОЇ ГУБЕРНІЇ В ОСТАННІЙ ТРЕТИНІ ХІХ СТ.

Назва:
СТАНОВЛЕННЯ ОРГАНІВ САМОВРЯДУВАННЯ У МІСТАХ І ПОСАДАХ ЧЕРНІГІВСЬКОЇ ГУБЕРНІЇ В ОСТАННІЙ ТРЕТИНІ ХІХ СТ.
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,93 KB
Завантажень:
435
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Харківський національний університет
ім. В.Н.Каразіна
ШАРА ЛЮБОВ МИКОЛАЇВНА
УДК 346.2 : 94 ( 477.51 )
СТАНОВЛЕННЯ ОРГАНІВ САМОВРЯДУВАННЯ
У МІСТАХ І ПОСАДАХ ЧЕРНІГІВСЬКОЇ ГУБЕРНІЇ
В ОСТАННІЙ ТРЕТИНІ ХІХ СТ.
07.00.01 – історія України
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата історичних наук
Харків - 2002


Дисертацією є рукопис
Робота виконана на кафедрі історії слов’ян Чернігівського державного педагогічного університету
імені Т.Г.Шевченка Міністерства освіти і науки України
Науковий керівник: доктор історичних наук, професор
РАКОВСЬКИЙ ЛЕОНІД ЕДУАРДОВИЧ,
Чернігівський державний педагогічний
університет імені Т.Г.Шевченка,
кафедра історії слов’ян
Офіційні опоненти: доктор історичних наук, професор
ДМИТРОЧЕНКО МИХАЙЛО ФЕДОРОВИЧ,
Українська державна академія
залізничного транспорту, завідувач
кафедри історії та українознавства
кандидат історичних наук, доцент
ГОЛОВКО ОЛЕКСАНДР МИКОЛАЙОВИЧ,
Харківський національний університет
внутрішніх справ МВС України,
начальник відділу організаційної, аналітичної
роботи, міжнародних і міжвузівських зв’язків
Провідна установа: Інститут історії України НАН України, відділ
краєзнавства, м. Київ
Захист відбудеться “24” січня 2003 р. о 16.30 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 64.051.10 Харківського національного університету ім. В.Н.Каразіна за адресою: 61077, м. Харків, площа Свободи, 4, ауд.IV-65.
З дисертацією можна ознайомитись у Центральній науковій бібліотеці Харківського національного університету ім. В.Н.Каразіна (61077, м. Харків, площа Свободи, 4).
Автореферат розісланий “24” грудня 2002 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Пугач Є.П.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА ДИСЕРТАЦІЇ
Актуальність теми дослідження. Ключову роль в історії цивілізації на теренах сучасної України відігравали і відіграють міста як центри політичного, економічного і культурного життя. У цьому плані актуальним є дослідження проблеми взаємовідносин міської спільноти та інституцій державної влади в різні історичні періоди. Серед них виділяється остання третина ХІХ ст., коли в ході реформ, обумовлених розвитком ринкових відносин, населення міст і посадів отримало право формувати представницькі органи для вирішення господарсько-побутових і культурно-освітніх проблем місцевого характеру. Становлення органів міського самоврядування, методи і напрямки роботи важливі в науково-пізнавальному, практично-прикладному і виховному значеннях у процесі моделювання сучасного муніципального управління. З іншого боку, в контексті розвитку реґіональної історії доцільно актуалізувати територіальну специфіку виборних управлінь. Лише на цій основі буде вимальовуватися цілісна й об’єктивна картина формування і функціонування їх в українських землях.
Актуальність вивчення проблеми визначається ще й тим, що вона дає можливість переосмислити і поглибити раніше усталені висновки про практичні здобутки органів самоврядування стосовно покращення зовнішнього благоустрою населених пунктів, вирішення соціально-побутових завдань, охорони навколишнього природного середовища, організації медичного обслуговування жителів міст і посадів, розширення мережі народної освіти. Ще низка питань, як стимулювання самоврядними структурами розвитку ринкових відносин, ведення ветеринарної справи, взаємодія із земськими установами та інші, вимагають подальшої ґрунтовної розробки, що підтверджує перспективність та актуальність дисертаційної роботи в науковому і практичному напрямках.
Зв’язок дослідження з науковими програмами, планами, темами. Дисертаційна робота належить до складових проблеми “Соціально-економічний розвиток слов’янських народів у XIX ст.”, затвердженої колективом кафедри історії слов’ян Чернігівського державного педагогічного університету імені Т.Г.Шевченка та Міністерством освіти України в 1993 р.
Об’єктом дослідження є становлення органів самоврядування в губернському, повітових, заштатних містах і посадах Чернігівської губернії в останній третині XIX ст.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: СТАНОВЛЕННЯ ОРГАНІВ САМОВРЯДУВАННЯ У МІСТАХ І ПОСАДАХ ЧЕРНІГІВСЬКОЇ ГУБЕРНІЇ В ОСТАННІЙ ТРЕТИНІ ХІХ СТ.

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок