Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ОДИНИЧНЕ ТА ОСОБЛИВЕ В ЛЕКСИКО-СЕМАНТИЧНИХ ГРУПАХ НА ПОЗНАЧЕННЯ КОЛЬОРУ В СУЧАСНІЙ РОСІЙСЬКІЙ МОВІ

ОДИНИЧНЕ ТА ОСОБЛИВЕ В ЛЕКСИКО-СЕМАНТИЧНИХ ГРУПАХ НА ПОЗНАЧЕННЯ КОЛЬОРУ В СУЧАСНІЙ РОСІЙСЬКІЙ МОВІ

Назва:
ОДИНИЧНЕ ТА ОСОБЛИВЕ В ЛЕКСИКО-СЕМАНТИЧНИХ ГРУПАХ НА ПОЗНАЧЕННЯ КОЛЬОРУ В СУЧАСНІЙ РОСІЙСЬКІЙ МОВІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,99 KB
Завантажень:
445
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ
ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ІВАНЕНКО СТАНІСЛАВ ВАЛЕНТИНОВИЧ
УДК: 808.2 - 541.2:801.3
ОДИНИЧНЕ ТА ОСОБЛИВЕ
В ЛЕКСИКО-СЕМАНТИЧНИХ ГРУПАХ
НА ПОЗНАЧЕННЯ КОЛЬОРУ
В СУЧАСНІЙ РОСІЙСЬКІЙ МОВІ
Спеціальність 10.02.02 - російська мова
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата філологічних наук
Дніпропетровськ - 2001
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі російської мови Запорізького державного університету.
Науковий керівник - доктор філологічних наук, професор Кондратьєва Галина Миколаївна, Запорізький державний університет, професор кафедри російської мови.
Офіційні опоненти:
доктор філологічних наук, професор
Столярова Любов Прохорівна, Дніпропетровський національний університет, завідувач кафедри лінгвістичної підготовки іноземців;
кандидат філологічних наук, доцент
Зірка Віра Василівна, Дніпропетровське відділення Центру наукових досліджень і викладання іноземних мов НАН України, завідувач кафедри іноземних мов.
Провідна установа - Харківський державний педагогічний університет ім. Г.С.Сковороди, кафедра російської мови.
Захист відбудеться “24” травня 2001 р. о 12 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 08.051.05 у Дніпропетровському національному університеті за адресою: 49025, м.Дніпропетровськ, пр-т Гагаріна, 72, філологічний факультет, ауд. 804.
З дисертацією можна ознайомитися в науковій бібліотеці Дніпропетровського національного університету за адресою: 49025, м.Дніпропетровськ, пров. Науковий,13.
Автореферат розісланий “24”квітня 2001 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
кандидат філологічних наук,
доцент М.С. Ковальчук
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність дослідження. Колір як явище в живій і неживій природі проявляється досить широко, і це знаходить відображення в мові і мовленні. Лінгвофілософський підхід до характеристики лексем на позначення кольору спонукає виділяти форми вираження структурно-семантичних категорій з семантичною домінантою одиничного та особливого. Розгляд лексем на позначення кольору як форм вираження категорії одиничного та особливого дозволяє розрізняти більш точно семантичні відтінки слів, які аналізуються, виявляти їх специфіку в семантичному і функціональному аспектах.
Дослідження узгоджується з напрямком і планами кафедри російської мови та факультету іноземних мов Запорізького державного університету, де вивченню лексики надається значна увага, оскільки важливим елементом мови є слово.
Об’єкт дослідження - лексеми сучасної російської мови, які характеризують колір.
Предмет дослідження - лексеми на позначення кольору в сучасній російській мові як форми вираження лінгвофілософських категорій одиничного та особливого.
Метою дослідження є вивчення форм і семантики структурно-семантичних категорій одиничного та особливого у групі лексем на позначення кольору в сучасній російській мові.
Для досягнення зазначеної мети вирішуються такі основні завдання:
1) розглянути проблему позначення кольору, суть філософських категорій одиничне і особливе, їх зв’язок із загальним у пізнанні;
2) з’ясувати закони лінгвофілософського напрямку, природу лінгвофілософських категорій одиничного та особливого, місце цих категорій у “блоковій системі структурно-семантичних категорій з семантичною домінантою”.
3) виявити склад лексем із семою “колір” у сучасній російській мові;
4) здійснити аналіз семантичної структури лексем на позначення кольору;
5) визначити лексико-семантичні групи на позначення кольору, які є формами вираження лінгвофілософських категорій одиничного та особливого;
6) простежити специфіку функціонування лексем на позначення кольору як форм вираження лінгвофілософських категорій одиничного та особливого в художньому тексті.
Для виконання поставлених завдань використовуються такі методи: описовий метод, метод зіставлення, статистичний метод, компонентний аналіз при дослідженні семантики та семантичної структури категорій одиничного і особливого.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: ОДИНИЧНЕ ТА ОСОБЛИВЕ В ЛЕКСИКО-СЕМАНТИЧНИХ ГРУПАХ НА ПОЗНАЧЕННЯ КОЛЬОРУ В СУЧАСНІЙ РОСІЙСЬКІЙ МОВІ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок