Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ФОРМУВАННЯ МОРАЛЬНО-ЦІННІСНОГО ВІДНОШЕННЯ ДО МУЗИЧНОГО ВИКОНАВСТВА У ПІДЛІТКІВ (на матеріалі дитячих музичних шкіл)

ФОРМУВАННЯ МОРАЛЬНО-ЦІННІСНОГО ВІДНОШЕННЯ ДО МУЗИЧНОГО ВИКОНАВСТВА У ПІДЛІТКІВ (на матеріалі дитячих музичних шкіл)

Назва:
ФОРМУВАННЯ МОРАЛЬНО-ЦІННІСНОГО ВІДНОШЕННЯ ДО МУЗИЧНОГО ВИКОНАВСТВА У ПІДЛІТКІВ (на матеріалі дитячих музичних шкіл)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,42 KB
Завантажень:
349
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
НАЦІОНАЛЬНИЙ ПЕДАГОГІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
імені М.П. ДРАГОМАНОВА
КУЗЬМІНСЬКА Леся Дмитрівна
УДК 37.036+78.03
ФОРМУВАННЯ МОРАЛЬНО-ЦІННІСНОГО ВІДНОШЕННЯ
ДО МУЗИЧНОГО ВИКОНАВСТВА У ПІДЛІТКІВ
(на матеріалі дитячих музичних шкіл)
13.00.02 – теорія і методика навчання музики
та музичного виховання
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата педагогічних наук
Київ – 2005
Дисертацією є рукопис.
Роботу виконано у Національному університеті культури і мистецтв, Міністерство культури і мистецтв України, м. Київ.
Науковий керівник: доктор педагогічних наук, професор Олексюк Ольга Миколаївна, Національний університет культури і мистецтв, завідувач кафедри теорії музики і музичного виховання.
Офіційні опоненти: доктор педагогічних наук, професор, член-кореспондент АПН України Шевченко Галина Павлівна, Східноукраїнський національний університет імені В.Даля, м. Луганськ, завідувач кафедри педагогіки ;
кандидат педагогічних наук, доцент Гузій Наталія Василівна, Національний педагогічний університет ім. М.П. Драгоманова, завідувач кафедри педагогічної творчості.
Провідна установа: Південноукраїнський державний педагогічний університет імені К.Д. Ушинського,
кафедра педагогіки, Міністерство освіти і науки України, м. Одеса.
Захист відбудеться „11” травня 2005 р. о 16 год. 30 хв. на засіданні спеціалізованої вченої ради К 26.053.08 в Національному педагогічному університеті імені М.П. Драгоманова, 01601, м. Київ, вул. Пирогова, 9.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Національного педагогічного університету імені М.П. Драгоманова, 01601, м. Київ, вул. Пирогова, 9.
Автореферат розісланий „__8_” квітня ____ 2005 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Т.М. Завадська
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність дослідження. Стратегічною метою освіти ХХІст., визначеною Законом України “Проосвіту” та Державною національною програмою “Освіта” (“Україна XXI століття”), є виховання гармонійної особистості, яка має взаємопов’язані природну, соціальну і культурну сутності. Багатовікова історія людства засвідчує, що у цьому процесі істотна і незмінна роль відводиться музичному мистецтву, зокрема виконавству, яке має здатність сприяти становленню моральних якостей особистості на різних етапах її розвитку. У зв’язку з цим важливим фактором морально-ціннісного виховання та організації дозвілля підлітків є навчання у початкових спеціалізованих мистецьких закладах, зокрема дитячих музичних школах.
Попри великий комплекс соціально-економічних проблем, які негативно впливають на розвиток сучасної системи початкової музичної освіти, в ній існує чимало внутрішніх, не менш істотних суперечностей. У контексті нашого дослідження найважливішими з них є: 1) невідповідність між рівнем професійної музично-виконавської підготовки підлітків, які за віковими показниками переважно навчаються у старших класах дитячих музичних шкіл, та рівнем їхнього морально-ціннісного розвитку; 2) недостатня узгодженість між виконавсько-технічними можливостями учнів і рівнем усвідомлення особистісної значущості музично-виконавської діяльності.
Проблема формування морально-ціннісного відношення до музичного виконавства є складною, неоднозначною і досліджується представниками різних наук. У методологічному аспекті поняття „відношення” досліджували як філософи-класики (Аристотель, Г. Гегель, І. Кант), так і представники сучасної філософської думки (С. Боровик, В. Варюхін, І. Гундаров, П. Количев, М. Рябов та ін.). Предметом грунтовних сучасних філософських досліджень стали категорії „ціннісне відношення” (В. Гречаний, М. Каган, С. Чиліков, Л. Матроніна, В. Сержантов та ін.) та „світовідношення” (Ф. Карапетян, В. Малахов та ін.).
Вивченню сутності та типології відношень, місця, яке вони посідають у структурі особистості, особливостей їхнього формування та прояву присвячено численні праці психологів Т.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: ФОРМУВАННЯ МОРАЛЬНО-ЦІННІСНОГО ВІДНОШЕННЯ ДО МУЗИЧНОГО ВИКОНАВСТВА У ПІДЛІТКІВ (на матеріалі дитячих музичних шкіл)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок