Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ОБГРУНТУВАННЯ РЕАБІЛІТАЦІЙНОГО ЛІКУВАННЯ ТА ОЦІНКА ЙОГО РЕЗУЛЬТАТІВ У ХВОРИХ З УШИВАННЯМ ПЕРФОРАТИВНОЇ ВИРАЗКИ ДВАНАДЦЯТИПАЛОЇ КИШКИ

ОБГРУНТУВАННЯ РЕАБІЛІТАЦІЙНОГО ЛІКУВАННЯ ТА ОЦІНКА ЙОГО РЕЗУЛЬТАТІВ У ХВОРИХ З УШИВАННЯМ ПЕРФОРАТИВНОЇ ВИРАЗКИ ДВАНАДЦЯТИПАЛОЇ КИШКИ

Назва:
ОБГРУНТУВАННЯ РЕАБІЛІТАЦІЙНОГО ЛІКУВАННЯ ТА ОЦІНКА ЙОГО РЕЗУЛЬТАТІВ У ХВОРИХ З УШИВАННЯМ ПЕРФОРАТИВНОЇ ВИРАЗКИ ДВАНАДЦЯТИПАЛОЇ КИШКИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,57 KB
Завантажень:
339
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
МІНІСТЕРСТВО ОХОРОНИ ЗДОРОВ’Я УКРАЇНИ
ДНІПРОПЕТРОВСЬКА ДЕРЖАВНА МЕДИЧНА АКАДЕМІЯ
Фірас Таляль Оді Сархан
УДК 616.342-002.44-06-089.166]-036.8
ОБГРУНТУВАННЯ РЕАБІЛІТАЦІЙНОГО ЛІКУВАННЯ
ТА ОЦІНКА ЙОГО РЕЗУЛЬТАТІВ У ХВОРИХ
З УШИВАННЯМ ПЕРФОРАТИВНОЇ ВИРАЗКИ ДВАНАДЦЯТИПАЛОЇ КИШКИ
14.01.03 – хірургія
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата медичних наук
ніпропетровськ - 2005


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана у Дніпропетровській державній медичній академії МОЗ України.
Науковий керівник: Заслужений діяч науки та техніки України,
доктор медичних наук, професор
Березницький Яків Соломонович,
Дніпропетровська державна медична академія, завідувач
кафедри факультетської хірургії та хірургії інтернів

Офіційні опоненти: доктор медичних наук, професор
Клименко Володимир Микитович,
Запорізький медичний університет, завідувач кафедри
факультетської хірургії та онкології
доктор медичних наук, професор
Милиця Микола Миколайович,
Запорізька медична академія післядипломної освіти,
завідувач кафедри хірургії та проктології
 
Провідна установа: Інститут загальної та невідкладної хірургії АМН України,
м. Харків
Захист відбудеться „____”_____________2005 р. о ________ годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 08.601.01 при Дніпропетровській державній медичній академії (49027, м. Дніпропетровськ, пл. Жовтнева, 4).
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Дніпропетровської державної медичної академії (49044, м. Дніпропетровськ, вул. Дзержинського, 9).
Автореферат розісланий „____”____________________2005 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
доктор медичних наук, доцент Ю.Ю. Кобеляцький


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Виразкова хвороба, як і раніше, залишається одним з найбільш розповсюджених гастроентерологічних захворювань, яким страждають від 4 до 12% населення (В.В.Бойко та співавт., 2002; Н.Н.Волобуев и соавт., 2002). Виявлення нових ланок патогенетичних механізмів виразко-утворення, відкриття ролі мікроорганізму Helicobacter pylori, розробка ряду нових ефективних антисекреторних препаратів привело до значного прогресу у лікуванні виразкової хвороби і значного зниження кількості планових операцій. Зусиллями клініцистів багатьох країн створена патогенетично обгрунтована та ефективна система стандартів у лікуванні виразкової хвороби, заключним етапом якої стала Маастрихтська угода 2-2000 (В.І.Мамчич та спів-авт., 2003; В.Г.Передерій та співавт., 2002).
Однак через різні причини кількість ускладнених форм виразкової хвороби дванадцятипалої кишки, зокрема перфорацій, залишається дотепер досить великою і не має тенденції до різкого зниження.
У нинішній час перфоративні гастродуоденальні виразки зустрічаються у 15-20% хворих на виразкову хворобу і їх кількість продовжує зростати (А.И.Дро-нов и соавт., 2004; Н.Н. Милица и соавт., 2005). Ці обставини свідчать про актуальність даної проблеми та сприяють відновленню дискусії з питання вибору способу хірургічного лікування перфоративної виразки.
Не дивлячись на широке використання радикальних операцій на основі різних видів ваготомії, ушивання перфоративної виразки залишається найбільш розповсюдженою операцією при лікуванні перфоративної виразки дванадцятипалої кишки. Простота, відносно мала травматичність, можливість виконання в умовах розповсюдженого перитоніту, добра переносимість хворими цього втручання доведені більш ніж столітньою практикою застосування ушивання перфоративної виразки (Н.А.Майстренко и соавт., 2000).
Перспективним є і початок широкого впровадження відеолапароскопічної техніки в хірургію перфоративних дуоденальних виразок, що ліквідувало безодню між мінімальністю втручання і травматичністю доступу (В.А.Карлюга, 2004; J.Koninger et al., 2004). Негативним моментом цієї операції є загальновідомий факт рецидивування виразки у 30-85% пацієнтів, що перенесли паліативні операції, і те, що більше половини хворих у подальшому потребують повторних оперативних втручань у зв’язку із рецидивом захворювання і розвитком різних усклад-нень (В.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: ОБГРУНТУВАННЯ РЕАБІЛІТАЦІЙНОГО ЛІКУВАННЯ ТА ОЦІНКА ЙОГО РЕЗУЛЬТАТІВ У ХВОРИХ З УШИВАННЯМ ПЕРФОРАТИВНОЇ ВИРАЗКИ ДВАНАДЦЯТИПАЛОЇ КИШКИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок