Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> АВТОМАТИЗАЦІЯ ВИМІРЮВАННЯ НАПРУЖЕНОСТІ ПОЛЯ

АВТОМАТИЗАЦІЯ ВИМІРЮВАННЯ НАПРУЖЕНОСТІ ПОЛЯ

Назва:
АВТОМАТИЗАЦІЯ ВИМІРЮВАННЯ НАПРУЖЕНОСТІ ПОЛЯ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
14,33 KB
Завантажень:
379
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 
МіНіСТЕРСТВО ОСВіТИ і НАУКИ УКРАїНИ
Національний авіаційний університет
ЩЕРБИНА Ольга Алімівна
УДК 681.5.08(043.3)
АВТОМАТИЗАЦІЯ ВИМІРЮВАННЯ НАПРУЖЕНОСТІ ПОЛЯ
Спеціальність 05.12.17 – Радіотехнічні та телевізійні системи
Автореферат дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Київ – 2007


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Національному авіаційному університеті Міністерства освіти і науки України, м. Київ.
Науковий керівник: доктор технічних наук, професор,
заслужений діяч науки і техніки України Ільницький Людвіг Якович,
Національний авіаційний університет, професор
Офіційні опоненти: доктор технічних наук, професор Ігнатов Володимир Олексійович, НАУ, професор кафедри телекомунікаційних систем НАУ
кандидат технічних наук, Рудаков Володимир Іванович, старший науковий співробітник Центральнийого науково-дослідний інститут озброєння та військової техніки Збройних Сил України
Захист відбудеться „__6__”___03___2008 р. о _15-00_ годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.062.08 при Національному авіаційному університеті за адресою: 03058, Україна, м.Київ, пр-т Космонавта Комарова, 1, НАУ.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці НАУ за адресою: 03058, Україна, м.Київ, пр-т Космонавта Комарова, 1.
Автореферат розісланий „__24__” ____01____2007 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради, д.т.н. В.М.Шутко
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Задача вимірювання напруженості електромагнітного поля (ЕМП) існує ще з виникненням радіоелектроніки. На сучасному етапі ця проблема набуває все більш важливого значення через постійне зростання кількості різноманітних джерел випромінювання, кількості систем радозв’язку та передавальних засобів з використанням радіоканалу. Наслідком цього є складна завадова обстановка та взаємний вплив радіозасобів на якість функціонування. Існує проблема несанкціонованого чи неправильного використання радіопередавальних засобів, а також визначення зон дії різноманітних джерел випромінювання.
Забезпечення функціонування радіоелектронних засобів з необхідним рівнем надійності при наявності завад та безперешкодне функціонування інших засобів радіоелектроніки – головне завдання сфери електромагнітних вимірювань. Як у промисловості, медицині, так і у військовій області, існує потужна передавальна апаратура, що працює поряд з чутливою приймальною апаратурою або життєво необхідними комп’ютерними системами. Отже, для забезпечення нормального функціонування будь-якої множини радіоелектронних засобів потрібно визначати як електромагнітну заваду, так і електромагнітну чутливість. Всі частини складних систем повинні працювати, не заважаючи один-одному і виконувати свої основні функції якомога бездоганніше. І не в останню чергу потрібно мати на увазі ще і вплив електромагнітного випромінювання на здоров’я людини, що знаходиться поряд з ним.
Оцінка електромагнітних властивостей необхідна на всіх етапах існування радіоелектронного засобу, а саме перспективного планування, проектування, розробки, випробування та експлуатації, а також при контролі роботи в процесі експлуатації.
Забезпечення точного та швидкого вимірювання напруженості ЕМП завжди було актуальною проблемою електромагнітних вимірювань. А при сучасному розвитку радіоелектроніки ця проблема набуває ще більшого значення.
Існує безліч апаратури для вимірювання параметрів електромагнітного поля, у тому числі і напруженості поля. Але при здійсненні патентного пошуку виявилася відсутність автоматичних вимірювачів, які б не тільки вимірювали напруженість електромагнітного поля з високою точністю та швидкодією, але й настроювалися автоматично в напрямі приходу хвилі та адаптувалися до поляризації поля. А це є дуже важливими якостями при мобільному вимірюванні поля на високих швидкостях пересування вимірювальної апаратури.
Зв’язок з науковими програмами, планами, темами. Робота виконана в рамках НДР 006-ДБ01 „Математичне моделювання впливу металевих конструкцій на характеристики вимірювальних антен” – № ДР 0101U002727.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 Реферат на тему: АВТОМАТИЗАЦІЯ ВИМІРЮВАННЯ НАПРУЖЕНОСТІ ПОЛЯ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок