Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Фінансове забезпечення господарської діяльності суб’єктів малого підприємництва

Фінансове забезпечення господарської діяльності суб’єктів малого підприємництва

Назва:
Фінансове забезпечення господарської діяльності суб’єктів малого підприємництва
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
22,60 KB
Завантажень:
52
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
Державний вищий навчальний заклад“
Київський національний економічний університет
імені Вадима Гетьмана”
Кривоног Олексій Леонідович
УДК 336:334.012.64
Фінансове забезпечення господарської діяльності суб’єктів малого підприємництва
Спеціальність 08.00.08 – гроші,фінанси і кредит
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Київ – 2007
Дисертацією є рукопис
Робота виконана на кафедрі фінансів підприємств ДВНЗ “Київський національний економічний університет імені Вадима Гетьмана” Міністерства освіти і науки України (м. Київ)
Науковий керівник: кандидат економічних наук, професор
Буряк Леонід Дмитрович,
ДВНЗ “Київський національний економічний університет імені Вадима Гетьмана”,
заступник завідувача кафедри фінансів підприємств
Офіційні опоненти: доктор економічних наук, професор, член-кореспондент НАН України
Даниленко Анатолій Іванович,
ДУ “Інститут економіки та прогнозування НАН України”,
заступник директора,
кандидат економічних наук
Сорокін Михайло Едуардович,
Міжнародний інститут бізнесу,
завідувач кафедри фінансів.
Захист відбудеться “3” грудня 2007 р. о 14-00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.006.04 ДВНЗ “Київський національний економічний університет імені Вадима Гетьмана”, за адресою: 03680, м. Київ, проспект Перемоги, 54/1, ауд. 203.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці ДВНЗ “Київський національний економічний університет імені Вадима Гетьмана”, за адресою: 03113, м. Київ, вул. Дегтярівська, 49 г, к.601.
Автореферат розісланий “2” листопада 2007 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради А.М. Поддєрьогін
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Розвиток малого підприємництва є важливим засобом залучення великої кількості людей до участі в економічному житті країни і в міжнародному розподілі праці, засобом прискорення технічного прогресу та зростання рівня задоволення споживчого попиту населення, зменшення соціальної напруги та збільшення надходжень до бюджету. Кількість малих підприємств в Україні щорічно збільшується. Зокрема їх кількість у 2006 р. зросла на 12289 од., або на 4,2% проти 2005 р., а порівняно з 2002 р. - більше ніж на 21%. Обсяг реалізованої продукції, робіт та послуг, наданих малими підприємствами у 2006 р., становив 90309 млн. грн., або на 82,8% більше ніж у 2002 р. Проте частка обсягу реалізованої продукції, робіт (послуг) малих підприємств у загальному обсязі реалізованої продукції, робіт та послуг у цілому по Україні залишається незначною. У 2006 р. вона становила лише 4,8%, або на 1,9% менше порівняно з 2002 р., що свідчить поки що про недостатній розвиток малого підприємництва в Україні.
Однією з причин повільного розвитку малих підприємств в Україні в сучасних умовах є недостатність фінансових ресурсів, основна частина яких формується із власних джерел господарюючих суб’єктів. Бюджетна підтримка розвитку малих підприємств практично відсутня. Суттєві проблеми виникають при отриманні банківських кредитів, а ресурси міжнародних фінансових інститутів для суб’єктів малого підприємництва майже недоступні. Недостатність фінансових ресурсів негативно впливає на фінансово-господарську діяльність малих підприємств, спричиняє виникнення та зростання їх заборгованості у взаємних розрахунках з іншими суб’єктами господарювання, щодо оплати праці та сплати податків. При цьому має місце постійна нестача коштів для розширення виробництва, що загострює проблему фінансового забезпечення господарської діяльності малих підприємств.
Викладене вище актуалізує проведення наукових досліджень та обґрунтування можливих шляхів поліпшення фінансового забезпечення господарської діяльності суб’єктів малого підприємництва.
Необхідно зазначити, що в сучасних умовах вирішення проблеми фінансового забезпечення діяльності стосуються практично всіх підприємств незалежно від чисельності працюючих і обсягів виробництва продукції.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 Реферат на тему: Фінансове забезпечення господарської діяльності суб’єктів малого підприємництва

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок