Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ОСОБЛИВОСТІ ЕМОЦІЙНОЇ СТІЙКОСТІ КУРСАНТІВ В ПРОЦЕСІ ПЕРВИННОЇ ВІЙСЬКОВО-ПРОФЕСІЙНОЇ ПІДГОТОВКИ

ОСОБЛИВОСТІ ЕМОЦІЙНОЇ СТІЙКОСТІ КУРСАНТІВ В ПРОЦЕСІ ПЕРВИННОЇ ВІЙСЬКОВО-ПРОФЕСІЙНОЇ ПІДГОТОВКИ

Назва:
ОСОБЛИВОСТІ ЕМОЦІЙНОЇ СТІЙКОСТІ КУРСАНТІВ В ПРОЦЕСІ ПЕРВИННОЇ ВІЙСЬКОВО-ПРОФЕСІЙНОЇ ПІДГОТОВКИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,67 KB
Завантажень:
389
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
ХАРКІВСЬКИЙ ВІЙСЬКОВИЙ УНІВЕРСИТЕТ
Злотніков Андрій Львович
УДК 159.9.07:159.942+355.233
ОСОБЛИВОСТІ ЕМОЦІЙНОЇ СТІЙКОСТІ
КУРСАНТІВ В ПРОЦЕСІ ПЕРВИННОЇ
ВІЙСЬКОВО-ПРОФЕСІЙНОЇ ПІДГОТОВКИ
19.00.09психологія праці в особливих умовах
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата психологічних наук
Харків–2004
Дисертацією є рукопис
Робота виконана на кафедрі психології та педагогіки Харківського військового університету, Міністерство оборони України.
Науковий керівник: кандидат психологічних наук, доцент
полковник Афанасенко Валерій Сергійович
Харківський військовий університет,
заступник начальника університету з виховної роботи.
Офіційні опоненти: доктор психологічних наук, професор
Іванова Олена Феліксівна
Харківський національний університет
імені В.Н. Каразіна;
завідувач кафедри психології
кандидат психологічних наук, доцент
полковник Логачєв Микола Георгійович
Національний університет внутрішніх справ,
Начальник кафедри спеціальної підготовки, м. Харків.
Провідна установа: Київський національний університет
імені Тараса Шевченка,
кафедра загальної та інженерної психології, Міністерство освіти і науки України (м. Київ).
Захист дисертації відбудеться 22 квітня 2004р. о 15 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 64.702.05 Харківського військового університету за адресою: 61043, м. Харків, вул. Динамівська, 6 ауд. Д-606.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Харківського військового університету за адресою: 61043, м. Харків, майдан Свободи, 6.
Автореферат розісланий 22 березня 2004 р.
Вчений секретар спеціалізованої вченої ради
кандидат філософських наук, професор Мануйлов Є.М
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми.
Специфіка виконання учбово-бойових задач, участь в антитерористичних операціях, ліквідації наслідків стихійних лих і катастроф характеризуються зростанням інтенсивності і сили впливу стрес-факторів на психіку військовослужбовців, що, створюючи особливі й екстремальні умови, негативно впливають на їх професійну діяльність, Як відомо, одним з основних і невід'ємних факторів протидії цьому негативному впливу є емоційна стійкість. Це повною мірою відноситься до курсантів, майбутніх офіцерів, від сформованості емоційної стійкості яких залежить ефективність професійної діяльності їх самих, та підлеглих їм військовослужбовців. Вже з перших днів навчання курсанти попадають в особливі умови діяльності, які характеризуються емоціогенністю. Тому формування емоційної стійкості курсантів доцільно починати з перших днів первинної військово-професійної підготовки (надалі ПВПП), для якої характерні особливі умови діяльності, що викликають негативні емоції, які приводять до психічних і функціональних порушень, та значно знижують рівень ефективності діяльності курсантів. Крім того, слід відмітити, що не дивлячись на велику чисельність досліджень з проблеми емоційної стійкості, серед яких роботи Л.М. Аболіна, П.Б. Зільбермана, В.М. Писаренко, В.А. Плахтієнко, О.А. Сиротіна, О.А. Чернікової та ін., сьогодні бракує досліджень, присвячених проблемі формування емоційної стійкості у курсантів військово-навчальних закладів у процесі ПВПП. Також недостатньо розроблені методи і засоби підвищення рівня емоційної стійкості військовослужбовців до впливу стрес-факторів в особливих і екстремальних умовах діяльності. Аналіз діяльності військовослужбовців наведений в роботах М.І. Дьяченка, Л.О. Кандибовича, І.І. Ліпатова, В.Л. Марищука В.А. Пономаренко С.І. С’єдіна, А.В. Чирви та ін. свідчить про те, що адекватний особливим умовам сформований рівень емоційної стійкості є важливим чинником, який впливає на ефективність їхньої діяльності.
Таким чином, актуальність проблеми та недостатня її розробленість зумовлюють необхідність проведення дисертаційного дослідження.
Зв'язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дисертаційне дослідження виконане у Харківському військовому університеті в рамках науково-дослідних робіт “Формування у майбутніх офіцерів толерантності до страху в екстремальних умовах діяльності” та “Професійне самовдосконалення майбутнього офіцера”, замовлених Головним управлінням виховної роботи Міністерства Оборони України.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: ОСОБЛИВОСТІ ЕМОЦІЙНОЇ СТІЙКОСТІ КУРСАНТІВ В ПРОЦЕСІ ПЕРВИННОЇ ВІЙСЬКОВО-ПРОФЕСІЙНОЇ ПІДГОТОВКИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок