Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> НАРОДНЕ ГОРОДНИЦТВО І САДІВНИЦТВО ОПІЛЛЯ В ХХ СТОЛІТТІ

НАРОДНЕ ГОРОДНИЦТВО І САДІВНИЦТВО ОПІЛЛЯ В ХХ СТОЛІТТІ

Назва:
НАРОДНЕ ГОРОДНИЦТВО І САДІВНИЦТВО ОПІЛЛЯ В ХХ СТОЛІТТІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
28,00 KB
Завантажень:
111
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ УКРАЇНОЗНАВСТВА ІМЕНІ ІВАНА КРИП’ЯКЕВИЧА
ІНСТИТУТ НАРОДОЗНАВСТВА
 
ГОДОВАНСЬКА ОКСАНА МИРОНІВНА
УДК 39:634/635.017](477.8) „ХІХ”
 
НАРОДНЕ ГОРОДНИЦТВО І САДІВНИЦТВО
ОПІЛЛЯ В ХХ СТОЛІТТІ
Спеціальність 07.00.05 Ї етнологія

Автореферат
дисертації на здобуття наукового
ступеня кандидата історичних наук
Львів – 2006
Дисертацією є рукопис
Робота виконана на кафедрі етнології Львівського національного університету імені Івана Франка Міністерства освіти і науки України
Науковий керівник: доктор історичних наук, професор
Макарчук Степан Арсентійович
Львівський національний університет
імені Івана Франка
професор кафедри етнології
Офіційні опоненти: доктор історичних наук, професор
Кожолянко Георгій Костянтинович,
Чернівецький національний університет
імені Юрія Федьковича
завідувач кафедри етнології, античної та середньовічної історії
кандидат історичних наук, доцент
Гладкий Микола Іванович
Дрогобицький державний педагогічний університет
імені Івана Франка
доцент кафедри культурології та українознавства
 
Провідна уст Провідна установа: Київський національний університет імені Тараса Шевченка,
кафедра етнології та краєзнавства
Захист відбудеться 27 червня 2006 р. о 15.00 годині на засіданні Спеціалізованої вченої ради Д.35.222.01 в Інституті українознавства ім. І. Крип’якевича НАН України та Інституті народознавства НАН України (79026, м.. Львів, вул. Козельницького, 4)
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Інституту українознавства ім. І. Крип’якевича НАН України.
Автореферат розісланий “23” травня 2006 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
доктор історичних наук Патер І.Г.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дисертаційного дослідження зумовлена тим, що впродовж тривалого часу проблема традиційного городництва і садівництва перебувала на марґінесі наукових зацікавлень етнографів. В українській етнографічній історіографії монографічні дослідження, присвячені присадибному городництву та садівництву, поки що відсутні, вивчали їх лише в загальному контексті землеробської культури українців. Суть нашої теми полягає в трансформації традиційного городництва і садівництва протягом ХХ ст. під комплексною дією культурно-просвітницьких, суспільно-політичних та приватно-ринкових чинників, які в різні хронологічні періоди з різною силою стимулювали якісні зміни.
Проблема розвитку традиційного городництва і садівництва в ХХ ст. викликає інтерес ще й тому, що дослідження проводилося на території Опілля, малодослідженій в етнографічному плані. Зазначений регіон охоплює сучасні східні і центральні райони Львівської, лівобережні придністровські Івано-Франківської, західну смугу Тернопільської областей та становить особливий науковий інтерес з кількох причин. Тут, на відносно невеликому просторі, межують досить відмінні природні умови вирощування городньо-садових культур. Типовий опільський ландшафт ? це хвилясті та горбисті рівнини (зрідка горбогір’я) з широкими плосковерхими привододільними поверхнями, пологими схилами, перекритими лісоподібними (або іншими) суглинками, на яких сформувалися чорноземи опідзолені та темно-сірі і сірі лісові ґрунти під суходільними луками, широколистяними чи мішаними лісами. Неоднорідність природних умов Опілля однак поєднувалася зі сприятливим кліматом для культивування різних сортів і видів овочів та фруктів.
Тема дисертації пов’язана з науковими програмами кафедри етнології Львівського національного університету імені Івана Франка і є складовою частиною таких кафедральних тем: “Етнокультурний розвиток України: історія і сучасність”(№ держреєстрації 0103U005935) та “Галичина: історія та культура” (№ держреєстрації 0104U000924).
Об’єктом дослідження є традиційне городництво та садівництво на Опіллі в ХХ ст., а предметом Ї народний досвід вирощування городньо-садових культур і пов’язані з ним народні знання про городнє та садове насінництво, догляд за рослинами, способи збирання, зберігання і переробки городніх та садових плодів, місце плодів городу і саду в народному харчуванні.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 Реферат на тему: НАРОДНЕ ГОРОДНИЦТВО І САДІВНИЦТВО ОПІЛЛЯ В ХХ СТОЛІТТІ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок