Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Відновлення працездатності поверхонь деталей машин детонаційними та металополімерними покриттями

Відновлення працездатності поверхонь деталей машин детонаційними та металополімерними покриттями

Назва:
Відновлення працездатності поверхонь деталей машин детонаційними та металополімерними покриттями
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
16,34 KB
Завантажень:
362
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
Східноукраїнський національний університет
Полтавченко Сергій Вадимович
УДК 621.81.004.6:621.762
Відновлення працездатності поверхонь деталей машин детонаційними та металополімерними покриттями
Спеціальність: 05.02.02 – Машинознавство
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Луганськ – 2000
Дисертація є рукописом.
Робота виконана в Одеському державному політехнічному університеті Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник: доктор технічних наук, професор Білоконєв Ігор Максимович,
Одеський державний політехнічний університет, професор кафедри "Теоретична механіка і машинознавство".
Офіційні опоненти : доктор технічних наук, професор Євдокімов Вадим Дмитрович,
Одеський державний морський університет, завідувач кафедри "Судноремонт";
кандидат технічних наук, доцент Ніколєнко Ілля Вікторович,
Одеський державний сільськогосподарський інститут, доцент кафедрі "Експлуатація і ремонт МТП".
Провідна установа: Технологічний університет Поділля (м. Хмельницький), кафедра
"Машинознавство".
Захист відбудеться 30.11. 2000 р. о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д29.051.03 при Східноукраїнському державному університеті за адресою:
91034, м. Луганськ, квартал Молодіжний, 20а.
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Східноукраїнського державного університету за адресою: 91034, м. Луганськ, квартал Молодіжний, 20а.
Автореферат розісланий 30.10.2000 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Д29.051.03 Осенін Ю.І.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Сучасний стан машинобудування на Україні характеризується швидким старінням машинного парку. Кризові явища торкнулися й традиційних ремонтних технологій. Різко знизилося виробництво запасних частин на підприємствах України, зменшився обсяг їх імпорту за одночасного зростання цін. Як наслідок, скоротилися можливості здійснення ремонту машин шляхом заміни запасними частинами деталей, що втратили свою працездатність. Внаслідок такої загальної ситуації в економіці організації, які експлуатують машини, створюють власні служби ремонту та застосовують розроблені ними ремонтні технології.
У результаті цього в більшості випадків має місце низька якість ремонту, що, в свою чергу, призводить до скорочення терміну служби машин. У зв'язку з викладеним набувають актуальності сучасні типові ремонтні технології, що дозволяють відновлювати працездатність деталей машин за виробничих умов, характерних для підприємств та організацій, що експлуатують машини. Одним з напрямків сучасних ремонтних технологій є застосування типових процедур та ремонтних матеріалів, базованих на використанні покриттів з композиційних матеріалів для відновлення форм і розмірів непрацездатних деталей.
Звичайно такі матеріали застосовуються у відновленні деталей машин, що вийшли з ладу або втратили свої експлуатаційні властивості через зношування робочої поверхні, зниження її антифрикційних показників, виникнення задерть, вибоїн, зламів закраїн та інших подібних ушкоджень. У таких випадках відновлення деталей найчастіше більш доцільне, ніж їх заміна, бо ресурс їхньої працездатності не вичерпано.
Актуальність теми полягає в розробці типових засобів відновлення працездатності деталей машин з використанням сучасних ремонтних технологій на основі застосування композиційних покриттів, нанесених газотермічними методами, і металополімерних покриттів. Запропоновані методи засновані на аналізі існуючих методів відновлення, вибору необхідного типу сучасних композиційних матеріалів для відновлення деталей пар тертя у машинах, розробці методики прогнозування працездатності з'єднання і зміни антифрикційних характеристик поверхонь деталей.
Мета і задачі дослідження містяться в одержанні залежностей для оцінки зносостійкості, антифрикційних властивостей і фізико-механічних характеристик деталей, відновлених нанесенням газотермічних і металополімерних покриттів, дослідження їхньої контактної взаємодії з матеріалом відновлюваних деталей, здійснення експериментальної оцінки працездатності відновлених деталей.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: Відновлення працездатності поверхонь деталей машин детонаційними та металополімерними покриттями

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок