Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> БАКТЕРІАЛЬНИЙ ОПІК І НЕКРОЗ ГРУШІ ТА ЯБЛУНІ, ЕКОЛОГІЧНІ НІШІ ЇХНІХ ЗБУДНИКІВ

БАКТЕРІАЛЬНИЙ ОПІК І НЕКРОЗ ГРУШІ ТА ЯБЛУНІ, ЕКОЛОГІЧНІ НІШІ ЇХНІХ ЗБУДНИКІВ

Назва:
БАКТЕРІАЛЬНИЙ ОПІК І НЕКРОЗ ГРУШІ ТА ЯБЛУНІ, ЕКОЛОГІЧНІ НІШІ ЇХНІХ ЗБУДНИКІВ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,11 KB
Завантажень:
18
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
НАЦІОНАЛЬНИЙ АНРАРНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
Лукач Мирослава Іванівна
УДК 632.9:634.1+634.2
БАКТЕРІАЛЬНИЙ ОПІК І НЕКРОЗ ГРУШІ ТА ЯБЛУНІ,
ЕКОЛОГІЧНІ НІШІ ЇХНІХ ЗБУДНИКІВ
06.01.11 - фітопатологія
АВТОРЕФЕРАТ
на здобуття наукового ступеня кандидата
біологічних наук
КИЇВ-2001
Дисертацією є рукопис
Дисертаційна робота виконана в відділі карантину рослин Інституту захисту рослин Української академії аграрних наук
Науковий керівник - заслужений діяч наук України
доктор біологічних наук, професор,
Гвоздяк Ростислав Ілліч,
Інститут мікробіології та вірусології НАН України,
завідувач відділу фітопатогенних бактерій
Офіційні опоненти: заслужений діяч наук України, академік УААН,
доктор біологічних наук,
Пересипкін Володимир Федорович,
Національний аграрний університет,
професор кафедри фітопатології
кандидат біологічних наук,
Світайло Олександр Макарович,
старший науковий співробітник
лабораторії біотехнології і оздоровлення
садивного матеріалу
Провідна установа: Уманська державна аграрна академія Міністерства аграрної політики України, кафедра захисту рослин, м.Умань.
Захист відбудеться "_2_" березня 2001 року о 10 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д. 26.004.02 в Національному аграрному університеті за адресою: 03041, м. Київ-41, вул. Героїв оборони, 15, навчальний корпус № 3, аудиторія 65.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Національного аграрного університету за адресою: 03041, м. Київ-41, вул. Героїв оборони, 11, навчальний корпус № 10.
Автореферат розісланий " 24" січня 2001 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Менджул В.І.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. В Україні на 1998 рік плодові та ягідні культури у всіх категоріях господарств займали 752 тис. га. Питома вага яблуні складає 406,4 тис. га (54,04%), а груші - 50,8 тис. га (6,7%).
За останні роки у світі значно зросла ураженість плодових культур бактеріозами. Особливо небезпечним є карантинне захворювання збудником якого є Erwinia amylovora (Burrill) Winslow et al. На жаль, світовий ареал цього захворювання зростає з кожним роком (Звет Т., 1995). В зв‘язку з появою бактеріального опіку на території України в 1998 році (Мовчан О.М. та інші, 2000) виникає гостра необхідність в вивченні бактеріальних хвороб плодових груші та яблуні, видового складу фітопатогенних бактерій та дослідженні різних біологічних властивостей цих збудників. Значимість вирішення цієї проблеми і обумовила вибір теми дисертаційної роботи, її структуру та актуальність дослідження.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дисертаційна робота виконана в рамках робочої програми відділу карантину рослин Інституту захисту рослин УААН по завданню 06. - "Вдосконалити методи виявлення карантинних шкідників, хвороб та бур‘янів, систему спостережень за ними, способи локалізації і знищення" (номер державної реєстрації 01970012340).
Мета і завдання досліджень. Мета досліджень – встановити бактеріальну етіологію захворювання яблуні та груші в Україні, визначити біологічні властивості виділених фітопатогенних бактерій.
Завдання досліджень передбачають:
-виявити бактеріальні захворювання яблуні та груші в Україні;
-встановити таксономічне положення збудників на основі вивчення патогенних, морфологічних, культуральних, біохімічних, хемотаксономічних та серологічних властивостей;
-визначити стійкість різних сортів яблуні та груші до бактеріального опіку плодових;
-встановити екологічні ніші збудників бактеріозів плодових культур.
Об‘єкт дослідження. В зв‘зку з появою в Україні нового небезпечного карантинного захворювання - опіку плодових, та розширення відомих хвороб виникла необхідність вивчення етіології бактеріальних хвороб груші і яблуні в Україні.
Предмет дослідження. Етіологія бактеріальних хвороб груші та яблуні, вивчення збудників хвороб, їх ідентифікація, локалізація в тканинах, екологічні ніші.
Методи дослідження. Виділення ізолятів збудників на різних поживних та селективних середовищах. Вивчення морфологічних ознак клітин з використанням світлової та електронної мікроскопії.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 Реферат на тему: БАКТЕРІАЛЬНИЙ ОПІК І НЕКРОЗ ГРУШІ ТА ЯБЛУНІ, ЕКОЛОГІЧНІ НІШІ ЇХНІХ ЗБУДНИКІВ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок