Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ФОРМУВАННЯ ЕКОЛОГО-ЕКОНОМІЧНОГО МЕХАНІЗМУ ВИКОРИСТАННЯ І ВІДТВОРЕННЯ ЛІСОРЕСУРСНОГО ПОТЕНЦІАЛУ РЕГІОНУ

ФОРМУВАННЯ ЕКОЛОГО-ЕКОНОМІЧНОГО МЕХАНІЗМУ ВИКОРИСТАННЯ І ВІДТВОРЕННЯ ЛІСОРЕСУРСНОГО ПОТЕНЦІАЛУ РЕГІОНУ

Назва:
ФОРМУВАННЯ ЕКОЛОГО-ЕКОНОМІЧНОГО МЕХАНІЗМУ ВИКОРИСТАННЯ І ВІДТВОРЕННЯ ЛІСОРЕСУРСНОГО ПОТЕНЦІАЛУ РЕГІОНУ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
24,06 KB
Завантажень:
88
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ
НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ВОДНОГО ГОСПОДАРСТВА ТА ПРИРОДОКОРИСТУВАННЯ
РИВАК ЗОРЯНА МИРОСЛАВІВНА
УДК 630.18:630.7
ФОРМУВАННЯ ЕКОЛОГО-ЕКОНОМІЧНОГО МЕХАНІЗМУ
ВИКОРИСТАННЯ І ВІДТВОРЕННЯ
ЛІСОРЕСУРСНОГО ПОТЕНЦІАЛУ РЕГІОНУ
Спеціальність 08.00.06 - економіка природокористування
та охорони навколишнього середовища
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
РІВНЕ – 2007
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана у Національному університеті водного господарства та природокористування Міністерства освіти і науки України, м. Рівне.
Науковий керівник: доктор економічних наук, професор,
заслужений діяч науки і техніки України
Римар Микола Васильович,
Львівська державна фінансова академія
Міністерства фінансів України, завідувач кафедри
податків, бюджету та казначейської справи
Офіційні опоненти: доктор економічних наук, професор
Коваль Ярослав Васильович,
Рада по вивченню продуктивних сил України
НАН України, завідувач відділу проблем використання
і охорони лісових ресурсів;
кандидат економічних наук, доцент
Холявка Володимир Зеновійович,
Національний лісотехнічний університет України,
доцент кафедри економіки та менеджменту
лісових підприємств.
Захист відбудеться “_21_” листопада 2007 року об _15-00_ годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 47.104.03 Національного університету водного господарства та природокористування Міністерства освіти і науки України за адресою: 33000, м. Рівне, вул. Соборна, 11.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Національного університету водного господарства та природокористування за адресою: 33000, м. Рівне, вул. Приходька, 75.
Автореферат розісланий “_20_” жовтня 2007 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
кандидат економічних наук, доцент Н.Е. Ковшун
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. В умовах інтенсивного розвитку економіки значно зростає антропогенне навантаження на навколишнє природне середовище, в тому числі і на таку важливу складову економічної системи, як ліси, що є джерелом одержання деревини, продуктів недеревного походження, екологічних і соціальних функцій лісових насаджень. У зв’язку з цим виникає невідкладна потреба їх раціонального використання, збереження і відтворення на засадах сталого розвитку, доведення до оптимального рівня у кожній області України. Ці завдання в значній мірі відносяться і до Західного регіону, де протягом останніх десятиріч минулого століття проводилась надмірна нерегульована експлуатація лісів, в результаті чого значно погіршилась їх вікова структура та знизились природно-захисні функції. За останні 500 років ліси в Україні знизились втричі, і як наслідок цього лісистість країни знаходиться на найнижчому рівні в Європі і становить лише 14,3%, що в значній мірі відстає від науково-обґрунтованих нормативів.
Покращення ситуації, що склалась, потребує особливої уваги до ґрунтовних наукових розробок щодо використання лісоресурсного потенціалу, дослідження сукупності факторів, які визначають особливості відтворення і використання лісових ресурсів на засадах переходу лісового сектора економіки на ринкові умови господарювання, де поєднувались би в єдине ціле інтереси лісових підприємств, навколишнього природного середовища і суспільства в цілому.
Вагомий внесок у розвиток теоретичних та практичних засад розв’язання проблем, пов’язаних з підвищенням ефективності природокористування, охорони навколишнього природного середовища та економіки лісокористування зробили у своїх працях: З.Ф. Бриндзя, В.В. Варанкін, П.В. Васильєв, Т.П. Галушкіна, С.А. Генсірук, Д.І. Гнаткович, М.А. Голубець, К.Г. Гофман, В.І. Гринчуцький, Б.М Данилишин, Т.А. Кислова, Я.В. Коваль, В.С. Кравців, Л.Г. Мельник, Є.В. Мішенін, В.І.Павлов, А.П. Петров, М.В. Римар, І.М. Синякевич, С.М. Стойко, В.І. Тарасов, Д.А. Телішевський, Ю.Ю. Туниця, М.А. Хвесик, В.З. Холявка, Є.І. Цурик, М.М. Цвєтков та ін.
Не зважаючи на значимість і цінність проведених досліджень з викладеної вище проблеми, на даний час питання еколого-економічних засад раціонального використання і відтворення лісоресурсного потенціалу і зокрема лісових ресурсів Західного регіону України вивчені недостатньо.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 Реферат на тему: ФОРМУВАННЯ ЕКОЛОГО-ЕКОНОМІЧНОГО МЕХАНІЗМУ ВИКОРИСТАННЯ І ВІДТВОРЕННЯ ЛІСОРЕСУРСНОГО ПОТЕНЦІАЛУ РЕГІОНУ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок