Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Синергетична інтерпретація сучасної інформаційної парадигми (методологічний аспект)”

Синергетична інтерпретація сучасної інформаційної парадигми (методологічний аспект)”

Назва:
Синергетична інтерпретація сучасної інформаційної парадигми (методологічний аспект)”
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,30 KB
Завантажень:
409
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Інститут філософії імені Г.С. Сковороди
Національної Академії наук України
Голуб Євгенія Сергіївна
УДК 14: 572 + 575
Синергетична інтерпретація сучасної інформаційної парадигми (методологічний аспект)”
Спеціальність 09.00.09 – філософія науки
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата філософських наук
Київ – 2006
Дисертацією є рукопис
Робота виконана Сумському державному педагогічному університеті імені А.С.Макаренка
Науковий керівник: доктор філософських наук, професор, Цикін В.О., Сумський державний педагогічний університет імені А.С.Макаренка, завідувач кафедри.
Офіційні опоненти: доктор філософських наук, професор, Предборська І.М., Київський національний педагогічний університет
Кандидат філософських наук, с.н.с. Мороз О.Я. Інститут філософії імені Г.С.Сковороди
Провідна установа: Центр гуманітарної освіти НАН України, кафедра філософії науки та культурології, м. Київ.
Захист відбудеться 23.02. 2007 р. о_14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.161.01 Інституту філософії імені Г.Сковороди НАН України, м. Київ-001, вул. Трьохсвятительська 4.
З дисертацією можна ознайомитись в бібліотеці Інституту філософії імені Г.Сковороди НАН України, м. Київ-001, вул. Трьохсвятительська 4.
Автореферат розісланий 19.01.2007 р.
Вчений секретар спеціалізованої вченої ради,
кандидат філософських наук,
старший науковий співробітник Гардашук Т.В.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження. Сучасний світ вступив у нову епоху, що характеризується розгортанням новітньої інформаційно-гуманітарної революції, вибуховим поширенням інформаційно-мережних технологій, глобалізацією та конвергенцією суспільних процесів, формуванням планетарної інформаційно-гуманітарної сфери. Інформаційна революція, що охопила всі країни світу, веде до глибоких змін у виробництві, у соціально-економічній сфері й духовно-культурному житті. Інформація стала одним із основних факторів науково-технічного прогресу. Стрімкий розвиток мікроелектроніки та обчислювальної техніки породив якісно нову автоматизовану інформатику, яка сприяє сучасним розробкам нових технологій, що включають нано- і нейротехнології.
У зв’язку з цим зростає необхідність та значущість аналізу сутності сучасної інформаційної парадигми, що лежить в основі філософсько-методологічного підходу до пояснення найактуальніших наукових проблем сучасності. Поняття “інформація” є одним із основних у діалектиці й методології наукового пізнання на сучасному етапі, оскільки характеризує найважливіші процеси еволюції об’єктивної дійсності. Воно все більше набуває самостійного філософського статусу, виконуючи важливу світоглядну й методологічну функції. Втім, дотепер залишається недостатньо дослідженою сутність і особливості інформаційних процесів на різних рівнях структурної самоорганізації матерії, їхній діалектичний взаємозв’язок із самоорганізацією й нелінійним мисленням. Усе це в сукупності визначає особливий інтерес філософів до аналізу інформаційних процесів на постнекласичному етапі.
Значимість даного дослідження визначається такими факторами: в умовах сучасної науково-технічної революції зростає роль інформаційних процесів, у зв’язку з чим актуалізується необхідність проведення ретроспективного аналізу інформаційної парадигми, виявлення специфічних її рис, механізмів її реалізації на різних рівнях самоорганізації матерії; у світлі принципу взаємозв’язку явищ матеріального й духовного світу виникає необхідність в осмисленні сутності інформаційної парадигми, її зв’язку з теорією самоорганізації; в контексті дослідження основних тенденцій розвитку матеріального світу виникає потреба в синергетичному аналізі інформаційних процесів як нелінійних; становлення інформаційного суспільства породжує нові проблеми, що вимагають наукового обґрунтування й узагальнення філософських підходів до характеристики складних інформаційних систем у соціумі, взаємозв’язку соціальних та інформаційних процесів.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: Синергетична інтерпретація сучасної інформаційної парадигми (методологічний аспект)”

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок