Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> РОЗРОБКА ІМУННИХ БІОСЕНСОРІВ ДЛЯ ВИЗНАЧЕННЯ НОНІЛФЕНОЛУ

РОЗРОБКА ІМУННИХ БІОСЕНСОРІВ ДЛЯ ВИЗНАЧЕННЯ НОНІЛФЕНОЛУ

Назва:
РОЗРОБКА ІМУННИХ БІОСЕНСОРІВ ДЛЯ ВИЗНАЧЕННЯ НОНІЛФЕНОЛУ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,46 KB
Завантажень:
488
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ БІОХІМІЇ ІМ. О.В. ПАЛЛАДІНА НАН УКРАЇНИ
ГОРДІЄНКО АННА ВАЛЕРІЇВНА
УДК 577.15:543.395:543.424
РОЗРОБКА ІМУННИХ БІОСЕНСОРІВ ДЛЯ ВИЗНАЧЕННЯ НОНІЛФЕНОЛУ
03.00.20 – біотехнологія
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата біологічних наук
Київ - 2008


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Київському національному університеті імені Тараса Шевченка та в Інституті біохімії ім. О.В. Палладіна.
 
Науковий керівник- доктор біологічних наук, професор
Стародуб Микола Федорович,
Інститут біохімії ім. О.В. Палладіна НАН
України, головний науковий співробітник.
Офіційні опоненти: доктор біологічних наук, професор
Позур Володимир Костянтинович,
Київський національний університет
імені Тараса Шевченка,
завідувач кафедри мікробіології
та загальної імунології;
кандидат біологічних наук,
старший науковий співробітник
Грузіна Тамара Григорівна
Інститут біоколоїдної хімії
ім. Ф.Д.Овчаренка НАН України,
провідний науковий співробітник.
Захист відбудеться „19” травня 2008р. о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.240.01 в Інституті біохімії ім. О.В. Палладіна НАН України (01601, м. Київ – 30, вул. Леонтовича, 9).
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту біохімії ім. О.В. Палладіна НАН України (м. Київ, вул. Леонтовича, 9).
Автореферат розісланий „18” квітня 2008 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
кандидат біологічних наук Кірсенко О.В.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Велика кількість промислових хімічних речовин є забруднювачами оточуючого середовища і впливають на здоров’я людини шляхом порушення нормального функціонування ендокринної системи. Такі речовини називають ендокринними руйнівниками, до яких входять і деякі алкілфеноли, в тому числі і нонілфенол (НФ). Мішенню цих речовин є клітинні рецептори стероїдних гормонів, через які відбувається регуляція процесів розмноження і розвитку. Показанa здатність НФ до ендокринних впливів на організм водних тварин, птахів та ссавців. Він відомий як надзвичайно розповсюджений забруднювач промислових водних середовищ. Його знаходять в придонних, поверхневих та ґрунтових водах, а також в осадових породах, на полях, у продуктах харчування (навіть у дитячому харчуванні). Тестування ряду продуктів показало, що найбільша кількість НФ знаходилась у яблуках та томатах [Guenther, 2002, Tchounwou, 2004]. Цей факт пояснювався застосуванням пестицидів на основі нонілфенолетоксилатів, розпад яких міг призводити до накопичення НФ у зазначених вище фруктах та овочах. Концентрація останнього в загальновживаних продуктах варіювала від 0,1 до 19,4 мкг/кг, а у продуктах дитячого харчування – від 0,2 до 4,0 мкг/кг.
Загальноприйняті методи визначення НФ є занадто дорогими і довготривалими, щоб сформувати базу для створення програм із нагляду за екологічною ситуацією при аналізі великої кількості зразків. Необхідність у швидких, недорогих, надійних і чутливих методах для моніторингу забруднюючих речовин у мікрокількостях і, зокрема НФ, у воді та для визначення токсичності відходів, що потрапляють у довкілля, вимагає створення альтернативних інструментальних аналітичних засобів, що може бути успішно досягнуто, використовуючи принципи біосенсорики. На даний момент є ряд повідомлень про розробку біосенсорів для визначення НФ. Описано імунний біосенсор на основі поверхневого плазмонного резонансу (ППР) (з використанням стаціонарного приладу „Biocore”) [Samsonova, 2004], який дозволяє реєструвати НФ способом „конкуренції” при мінімальній концентрації в межах 2-5 нг/мл. Також є відомості щодо ППР біосенсора, в якому селективним елементом був естрогеновий рецептор [Usami, 2002]. Повідомляється також про створення амперометричного імунного біосенсора, який забезпечує мінімальний рівень виявлення НФ близько 10 нг/мл, але він потребує використання мічених антитіл і спеціальних високоефективних барвників [Evtugyn, 2006]. Описано імуносенсор на основі п’єзокристалів, нижня межа детекції НФ якого була на рівні 0,8 нг/мл [Ermolaeva, 2006].

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: РОЗРОБКА ІМУННИХ БІОСЕНСОРІВ ДЛЯ ВИЗНАЧЕННЯ НОНІЛФЕНОЛУ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок