Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПОЛІПШЕННЯ ФУНКЦІОНАЛЬНИХ ХАРАКТЕРИСТИК ШЕСТЕРЕННОГО НАСОСА ШЛЯХОМ РЕГУЛЮВАННЯ ПОДАЧІ

ПОЛІПШЕННЯ ФУНКЦІОНАЛЬНИХ ХАРАКТЕРИСТИК ШЕСТЕРЕННОГО НАСОСА ШЛЯХОМ РЕГУЛЮВАННЯ ПОДАЧІ

Назва:
ПОЛІПШЕННЯ ФУНКЦІОНАЛЬНИХ ХАРАКТЕРИСТИК ШЕСТЕРЕННОГО НАСОСА ШЛЯХОМ РЕГУЛЮВАННЯ ПОДАЧІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,93 KB
Завантажень:
91
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
НАЦІОНАЛЬНИЙ ТЕХНІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
„ХАРКІВСЬКИЙ ПОЛІТЕХНІЧНИЙ ІНСТИТУТ”
РУДЕНКО ТИМОФІЙ ВІКТОРОВИЧ
УДК 621.664
ПОЛІПШЕННЯ ФУНКЦІОНАЛЬНИХ ХАРАКТЕРИСТИК
ШЕСТЕРЕННОГО НАСОСА ШЛЯХОМ РЕГУЛЮВАННЯ ПОДАЧІ
Спеціальність 05. 05. 17 - Гідравлічні машини та гідропневмоагрегати
Автореферат дисертації
на здобуття наукового ступеня кандидата
технічних наук
Харків - 2007
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Кіровоградському національному технічному університеті Міністерства освіти та науки України, м. Кіровоград.
Науковий керівник: кандидат технічних наук, доцент
Кулєшков Юрій Володимирович,
Кіровоградський національний технічний університет, доцент кафедри експлуатації та ремонту машин
Офіційні опоненти: доктор технічних наук, професор
Лур’є Зиновій Якович,
Національний технічний університет „Харківський політехнічний інститут”, професор кафедри гідравлічних машин;
кандидат технічних наук, доцент
Волошина Анжела Анатоліївна
Таврійська державна агротехнічна академія, доцент кафедри трактори та автомобілі, м. Мелітополь.
Провідна установа: Національний технічний університет України
„Київський політехнічний інститут”, Міністерство освіти і науки України, м. Київ
Захист відбудеться “19квітня 2007 р о 14-30 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 64.050.11 у Національному технічному університеті „Харківський політехнічний інститут” за адресою: 61002 м. Харків, вул. Фрунзе, 21.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Національного технічного університету „Харківський політехнічний інститут”.
Автореферат розісланий “___”______________2007 р
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Юдін Ю.О.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Основною задачею машинобудування України є створення високоефективної ресурсозберігаючої техніки, технічний рівень якої, принаймні, не поступається світовим зразкам.
Використання об’ємних гідроагрегатів (ГА) на сучасних машинах є свідченням їх високого технічного рівня, що пояснюється тим, що сучасні гідромашини за питомими показниками займають ведучі позиції серед інших видів приводів.
Розробка ГА, основою яких є насоси з регульованою подачею дозволяє істотно підвищити ефективність цих систем. Інтерес, що виявляється до ГА з об'ємним регулюванням (ОР), обумовлений передусім підвищеним ККД, що на 30...60% перевищує ККД ГА із дросельним регулюванням. Окрім того, вони володіють низкою інших переваг: більш плавне реверсування і гальмування гідромотора, навантажувальна характеристика ГА з ОР відрізняється більш високою стабільністю. Підвищення ККД ГА з ОР забезпечує зниження нагрівання робочої рідини (РР), що сприяє істотному зменшенню енерговитрат, а також знижує швидкість старіння РР, що важливо, як з економічної, так і з екологічної точок зору.
Системи ГА в даний момент знаходяться на етапі переходу від регульованих систем до слідкуючих та саморегульованих. Однак існують ще області техніки, де по цей час проблема регулювання не вирішена. Мова йде, зокрема про ГА, що базуються на використанні шестеренних гідромашин.
Розповсюдження регульованих насосів і гідромоторів викликано прагненням розробників до підвищення ККД ГА, забезпечення енергозбереження у виробничому процесі, максимальній реалізації можливостей електрогідроавтоматики при "безлюдній технології" або дистанційному керуванні ГА.
Шестеренні гідромашини в порівнянні з іншими об'ємними гідромашинами (поршневими і пластинчатими) володіють рядом істотних переваг за питомими показниками: нечутливістю до забруднень, простотою конструкції, низькою собівартістю, що часом на порядок менше, ніж у поршневих і пластинчастих гідромашин. Розробка працездатної конструкції шестеренного насоса з регульованою подачею (ШНРП) дасть новий поштовх у розвитку і подальшому поширенні ГА завдяки тим перевагам, якими володіє шестеренний насос (НШ). Тому наукові дослідження, пов'язані з розробкою і дослідженням ШНРП, безумовно, є своєчасними й актуальними.
Зв'язок роботи з науковими програмами і темами. Дисертаційна робота виконувалась на кафедрі експлуатації та ремонту машин Кіровоградського національного технічного університету.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: ПОЛІПШЕННЯ ФУНКЦІОНАЛЬНИХ ХАРАКТЕРИСТИК ШЕСТЕРЕННОГО НАСОСА ШЛЯХОМ РЕГУЛЮВАННЯ ПОДАЧІ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок