Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> МОДЕЛІ Й АЛГОРИТМИ ГЕОІНФОРМАЦІЙНОЇ СИСТЕМИ АВТОМАТИЗАЦІЇ БУДУВАННЯ ГЕОЛОГІЧНИХ РОЗРІЗІВ ШАХТНОГО ПОЛЯ

МОДЕЛІ Й АЛГОРИТМИ ГЕОІНФОРМАЦІЙНОЇ СИСТЕМИ АВТОМАТИЗАЦІЇ БУДУВАННЯ ГЕОЛОГІЧНИХ РОЗРІЗІВ ШАХТНОГО ПОЛЯ

Назва:
МОДЕЛІ Й АЛГОРИТМИ ГЕОІНФОРМАЦІЙНОЇ СИСТЕМИ АВТОМАТИЗАЦІЇ БУДУВАННЯ ГЕОЛОГІЧНИХ РОЗРІЗІВ ШАХТНОГО ПОЛЯ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,82 KB
Завантажень:
378
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Автореферат дисертації на здобуття наукового ступеня кандидата тех
нічних наук


Харківський національний університет радіоелектроніки
Омельченко Андрій Анатолійович
УДК 004.04:004.415.2
МОДЕЛІ Й АЛГОРИТМИ ГЕОІНФОРМАЦІЙНОЇ СИСТЕМИ АВТОМАТИЗАЦІЇ БУДУВАННЯ ГЕОЛОГІЧНИХ РОЗРІЗІВ
ШАХТНОГО ПОЛЯ
05.13.06 - автоматизовані системи управління
та прогресивні інформаційні технології
Автореферат дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Харків - 2002


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі автоматизованих систем управління Донецького національного технічного університету Міністерства освіти і науки України
Науковий керівник: | доктор технічних наук, професор
Спорихін Віктор Якович,
Донецький національний технічний
університет, професор кафедри
автоматизованих систем управління
Офіційні опоненти:
- доктор технічних наук, професор Левикін Віктор Макарович, Харківський національний університет радіоелектроніки, завідувач кафедри інформаційних управляючих систем ;
- кандидат технічних наук, доцент Губка Сергій Олексійович, Національний аерокосмічний університет ім. М.Є. Жуковського “ХАІ”, доцент кафедри інформаційних систем.
Провідна установа:
Національний авіаційний університет, кафедра комп’ютерно-інтегрованих комплексів, Міністерство освіти і науки України, м. Київ.
Захист відбудеться “  17  ” грудня 2002 р. о 1300 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 64.052.01 в Харківському національному університеті радіоелектроніки за адресою: 61166, м. Харків, пр. Леніна, 14, тел. (0572) .
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Харківського національного університету радіоелектроніки (61166, м. Харків, пр. Леніна, 14).
Автореферат розісланий “  15  ”  листопада 2002 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Д 64.052.01 В.І. Саєнко


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. На всіх етапах розвідки і розробки родовищ корисних копалин постійно виникає необхідність у створенні графічних матеріалів, зокрема геологічних розрізів, на основі яких приймаються рішення технічних, економічних і інших задач. Обсяги інформації, пов’язані зі складанням такої документації, надзвичайно великі і при зростаючих вимогах до її оперативності, кількості і якості обійтися без автоматизації її одержання неможливо. Розвиток робіт по складанню геологічних розрізів вимагає нових підходів, ґрунтованих на комплексній обробці різнопланової інформації, що досяжне тільки на основі прогресивних інформаційних технологій і автоматизації.
Аналіз робіт В.М. Глушкова, В.І. Костюка, А.Г. Маміконова, О.А. Павлова, В.М. Левикіна в області теорії, методології і практики створення інформаційних систем і АСУ загального призначення, А.В. Кошкарєва, А.А. Свєтлічного, Б.С. Бусигіна, В.Ф. Ткаченка по узагальненню і систематизації робіт в області геоінформаційних технологій, а також робіт в області будування геологічних розрізів традиційним способом показав, що перспективним напрямком підвищення ефективності робіт у цій області є створення сучасних геоінформаційних систем (ГІС).
Вивчення існуючої ситуації в Україні в області застосування ГІС виявило, що використовувані на даний час у практиці системи (в основному імпортного виробництва) або недостатньо пристосовані для рішення задач автоматизації будування геологічних розрізів, або практично недоступні для широкого кола вітчизняних споживачів через високу вартість, складність освоєння і відставання виходу локалізованих для ринку України версій. Крім того, закордонні системи не використовують досвід, накопичений вітчизняною наукою. У зв’язку з цим актуальною задачею є розробка геоінформаційних систем автоматизації будування геологічних розрізів на основі сучасної обчислювальної техніки і пов’язані з нею дослідницькі задачі.
Зв'язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Тема дисертаційної роботи відповідає цільовій комплексній галузевій програмі ЦКОП-13 у рамках науково-дослідної роботи, виконаної в Українському державному науково-дослідному і проектно-конструкторському інституті гірничої геології, геомеханіки і маркшейдерської справи (УкрНДМІ) за темою: 0219615220М-Ц13 - Розробка графічної інформаційно-обчислювальної системи ведення геолого-маркшейдерських робіт на вугільних родовищах України (№ держреєстрації 0196U011405), 1996-2002 рр.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: МОДЕЛІ Й АЛГОРИТМИ ГЕОІНФОРМАЦІЙНОЇ СИСТЕМИ АВТОМАТИЗАЦІЇ БУДУВАННЯ ГЕОЛОГІЧНИХ РОЗРІЗІВ ШАХТНОГО ПОЛЯ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок