Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПРИНЦИПИ ПРОЕКТУВАННЯ РЕГІОНАЛЬНОЇ І ЛОКАЛЬНОЇ СИСТЕМ ОРГАНІЗАЦІЇ ФІЗИЧНОГО ВИХОВАННЯ ШКОЛЯРІВ

ПРИНЦИПИ ПРОЕКТУВАННЯ РЕГІОНАЛЬНОЇ І ЛОКАЛЬНОЇ СИСТЕМ ОРГАНІЗАЦІЇ ФІЗИЧНОГО ВИХОВАННЯ ШКОЛЯРІВ

Назва:
ПРИНЦИПИ ПРОЕКТУВАННЯ РЕГІОНАЛЬНОЇ І ЛОКАЛЬНОЇ СИСТЕМ ОРГАНІЗАЦІЇ ФІЗИЧНОГО ВИХОВАННЯ ШКОЛЯРІВ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
27,55 KB
Завантажень:
440
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17 
Національний університет
фізичного виховання і спорту України
РИШКОВСЬКИ ВОЙЦЕХ
УДК 796.011.3-057.87
ПРИНЦИПИ ПРОЕКТУВАННЯ
РЕГІОНАЛЬНОЇ І ЛОКАЛЬНОЇ
СИСТЕМ ОРГАНІЗАЦІЇ ФІЗИЧНОГО
ВИХОВАННЯ ШКОЛЯРІВ
24.00.02. – Фізична культура, фізичне виховання різних груп населення
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття вченого ступеня
доктора наук з фізичного виховання і спорту
Київ – 2002
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Національному університеті фізичного виховання і спорту України, Державний комітет України з питань фізичної культури і спорту.
Науковий консультант: доктор психологічних наук, професор
Ложкін Георгій Володимирович,
Національний університеті фізичного виховання і спорту України, кафедра педагогіки та психології, завідувач.
Офіційні опоненти:
доктор педагогічних наук, професор
Куц Олександр Сергійович,
Львівський державний інститут фізичної культури, кафедра теорії і методики фізичного виховання, завідувач;
доктор філософських наук, професор
Панюков Володимир Семенович,
Національний університет фізичного виховання і спорту України, кафедра соціально-економічних та гуманітарних наук, професор;
доктор педагогічних наук, професор
Шиян Богдан Михайлович,
Тернопільський державний педагогічний університет ім. В.Гнатюка, кафедра теоретичних основ і методики фізичного виховання, завідувач.
Провідна установа: Державний науково-дослідний інститут фізичної культури і спорту, Державний комітет України з питань фізичної культури і спорту, м. Київ.
Захист відбудеться 31 травня 2002 р. о 14 год. 30 хв. на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.829.01 Національного університету фізичного ви-хо-вання і спорту України (03680, м. Київ-150, вул. Фізкультури, 1).
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Національного університету фізичного виховання і спорту України (03680, м. Київ-150, вул. Фізкультури, 1).
Автореферат розісланий 29 квітня 2002 р.
Вчений секретар спеціалізованої
вченої ради НУФВСУ, доктор наук
з фізичного виховання і спорту Круцевич Т.Ю.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Світовий досвід розвитку освіти свідчить, що при виході з кризи форм її організації вирішальна роль належить передовій практиці. Особливе місце посідає діяльність педагогів-інноваторів локального і регіонального розвитку шкільної справи.
Соціалістична система освіти деякою мірою забезпечувала фізичне виховання (ФВ), спрямоване на підготовку до праці й оборони. У пострадянський період колишні форми і методи ФВ уже не забезпечують готовності жити і діяти в умовах конкуренції, пошуку нових робочих місць, планувати життєдіяльність у ситуаціях соціальних і економічних напруг.
Наслідком реакції на сформовану ситуацію стали локальні (Україна) і регіональні (Польща) ініціативи педагогів та організаторів ФВ. (В.Медведєв, Ю.Васьков, 1988 та ін.) Необхідність підтримки регіональних і локальних ініціатив зафіксована в державній “Концепції фізичного виховання в системі освіти України” (24.04.1997).
Діючи на підставі здорового глузду, спираючись на особистий досвід і педагогічну інтуїцію, ініціатори домагаються визначних успіхів на місцях. Однак для оцінки й узагальнення передового досвіду, породження концептуальних ідей, а потім для розробки стратегії розвитку ФВ необхідне відповідне теоретичне підгрунтя (Б. Шиян, 1997). Результатами практично спрямованого теоретизування повинні стати нові поняття, схеми співорганізації знань, методик і технік ФВ.
Актуальність обґрунтування регіональної та локальної організації ФВ визнана провідними теоретиками фізичної культури і спорту (В.К. Бальсевич, 1997; Т.Ю. Круцевич, 2000).
Як принциповий підхід до проблем розвитку систем освіти вітчизняні і закордонні теоретики керування розглядають метод проектів (Зинченко А.П., 1994, 1997; А.Орнстейн, Ф.Хункинс, 1999; Р.Тол, 1992). Сформована ситуація була ретельно обговорена на міжнародній науково-практичній конференції “Проблеми проектування регіональних систем фізичного виховання” (Смоленськ, 1997). Як у перебізі конференції, так і у процесі подальшого практичного розвитку проблемної ситуації виявилася очевидною відсутність теоретично обґрунтованих принципів проектування інноваційних систем ФВ.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17 Реферат на тему: ПРИНЦИПИ ПРОЕКТУВАННЯ РЕГІОНАЛЬНОЇ І ЛОКАЛЬНОЇ СИСТЕМ ОРГАНІЗАЦІЇ ФІЗИЧНОГО ВИХОВАННЯ ШКОЛЯРІВ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок